odtw-szablon3_01
odtw-szablon3_09
buttonp
buttonp
odtw-szablon3_12
 
S h e l t i e odtw-szablon3_04
odtw-szablon3_06

WITAJ na mojej stronie!

Champion Polski CORNER Hajan, reproduktor, ur. 29. 04. 2001.
Atrakcyjny piesek, maść śniada z białym, wys.39 cm.
Z dobrej linii: ojciec Ch. Pl. EZYR Asketila, dziadek Int. Ch. Cindahope Kylene SHOW OFF.

Champion Polski CORNER Hajan
Champion Polski CORNER Hajan
vline

Na 15 wystaw:
12 razy ocena doskonała, 5 razy CWC, res.CACIB.

Opinie sędziów wystawowych:

“Doskonale zbudowany, piękna głowa o przyjemnym wyrazie, doskonałe uszy, długi ogon, bogata i dobrze wykolorowana szata, harmonijny i wydajny ruch.”

Zapraszam właścicieli suk zainteresowanych kryciem.

Tel. (032) 279 33 10,
e-mail: iwka00@o2.pl

Copyright © 2005 Iwka
designed by psi, hosted by www.psiaki.pl

Kolory Sheltie

Dwie barwy występują w umaszczeniu sheltie: śniady i czarny. Jeśli dodamy do tego włos biały (czyli brak pigmentu), okaże się, że wszystkie odmiany barwne są jedynie pochodnymi tych dwóch podstawowych.

U większość osobników występuje kolor biały (chociaż w początkach rasy wcale tak nie było). W szczególności psy śniade mają często duże, białe kołnierze, a także stopy i końcówkę ogona.

Określenia takie jak sheltie “mahoniowy” czy “czerwony” odnoszą się w rzeczywistości do osobników śniadych, a zauważalne odcienie pochodzą z domieszki czarnego w różnym stopniu.

Sheltie czarne mogą mieć włos czarny, podpalany i biały - wówczas jest to tricolor, albo tylko czarny i biały - czyli bicolor.

Innym wariantem umaszczenia czarnego jest blue, przy którym włos czarny jest nierównomiernie rozproszony na ciele psa, dzieki czemu sierść robi wrażenie błekitno-szarej. W tym przypadku również oprócz czarnego może występować podpalany i biały - wówczas jest to blue merle, lub tylko biały - wówczas mamy do czynienia z bi-blue.