Jaką karmą karmić małe rasy np yorki, pinczery ?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Re: york

Postprzez dyzio.21 9 gru 2009, o 20:34

mój york ma 3 miesiące i nie chce jeść suchej karmy kupuje mu orginalne karmy i nic.czasami zje ale rzadko.co mam zrobić żeby zaczął jeść.? :?: :?:
dyzio.21
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Jaką karmą karmić małe rasy np yorki, pinczery ?

Postprzez ValdeQ 10 gru 2009, o 11:46

0. Kupić dobrą karmę (piszesz, że już masz).
1. Wyznaczyć pory posiłków.
2. Nasypać karmę do miski o wyznaczonej porze. Zawołać psa, ale nie stać przy misce, nie namawiać.
3. Jeżeli nie zje w ciągu 15 minut miskę zabrać.
4. Powtarzać tak o każdej porze posiłku.
5. Oprócz tego co w misce nie dawać psu żadnych smakołyków, przekąsek, nic. Dotyczy to wszystkich osób.
6. Nie bać się, że się zagłodzi. Po kilku dniach zacznie jeść i będzie to efekt trwały.
7. Nie stosować żadnych odstępstw od przepisu.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Świerzy właściciel Yorka "Miniaturki"

Postprzez paulina 22 lis 2010, o 22:19

irlandia napisał(a):Witam,
Mam Yorka od wczoraj, jest to suczka, ma 12 tygodni. Kupiłem karmę Royal Canin mimo iż hodowca polecił mi pedegree. Oczywiście nie odstawiłem pedegree ale pomału bede zmniejszał jej dawkę zwiększając Royal Canin. Martwię sie jednak tym iż mój nowy szczeniaczek nie chce jesć. Nawet jeśli podam mu samą karmę pedegree. Dzis ugotowałem mu ryż z marchewką bez soli i jakichkolwiek przypraw oczywiście i także nie zainteresował sie tym. Podchodzi do miski i zje ze trzy ziarenka karmy i to wszystko. Czy jest to normalne?czy po prostu odreagowuje stres związany z nowym otoczeniem? Dodam jeszcze że piesek bardzo dużo śpi, czy to wina tego że mało je i jest np. osłabiony :?: . Jeszcze jedno pytanko jak często powinienem pieska kąpać i jakim szamponem Proszę o pomoc... :?:


12tygodniowy piesek nie powinnien jesc tej karmy gdyz nie potrafi jeszcze dobrze gryzc, pozatym ona jest od 10 miesiaca . powinno sie dawac mleko royal canin w proszku ja takze mojemu gotuje piers z kurczaka z dodatkiem marchewki proponuje posiekac bardzo drobno i piers i marchewke a gdy wystygnie to dodac troche twarozku lub wiejskiego serka mojemu Maxsiowi bardzo smakuje:)
paulina
 

Re: Świerzy właściciel Yorka "Miniaturki"

Postprzez paulina 22 lis 2010, o 22:21

paulina napisał(a):
irlandia napisał(a):Witam,
Mam Yorka od wczoraj, jest to suczka, ma 12 tygodni. Kupiłem karmę Royal Canin mimo iż hodowca polecił mi pedegree. Oczywiście nie odstawiłem pedegree ale pomału bede zmniejszał jej dawkę zwiększając Royal Canin. Martwię sie jednak tym iż mój nowy szczeniaczek nie chce jesć. Nawet jeśli podam mu samą karmę pedegree. Dzis ugotowałem mu ryż z marchewką bez soli i jakichkolwiek przypraw oczywiście i także nie zainteresował sie tym. Podchodzi do miski i zje ze trzy ziarenka karmy i to wszystko. Czy jest to normalne?czy po prostu odreagowuje stres związany z nowym otoczeniem? Dodam jeszcze że piesek bardzo dużo śpi, czy to wina tego że mało je i jest np. osłabiony :?: . Jeszcze jedno pytanko jak często powinienem pieska kąpać i jakim szamponem Proszę o pomoc... :?:


12tygodniowy piesek nie powinnien jesc tej karmy gdyz nie potrafi jeszcze dobrze gryzc, pozatym ona jest od 10 miesiaca . powinno sie dawac mleko royal canin w proszku ja takze mojemu gotuje piers z kurczaka z dodatkiem marchewki proponuje posiekac bardzo drobno i piers i marchewke a gdy wystygnie to dodac troche twarozku lub wiejskiego serka mojemu Maxsiowi bardzo smakuje:)


a co do kąpania to powinno sie dopiero to robic od 6 miesiaca. dla malych pieskow polecam specialne sciereczki do wycierania psow.
paulina
 

Re: Jaką karmą karmić małe rasy np yorki, pinczery ?

Postprzez Kejcik 1 gru 2010, o 13:56

miałam ten sam problem z wyborem karmy dla psiaka, ale znajoma poleciła mi strone swiatkarm, wpisz sobie na googlach i tam mają bardzo tanie karmy nie tylko dla naszych maluszków.
Osobiście znalazłam tam karmę dla swojego Yorka. Polecam!





fanto napisał(a):Witam

Jestem hodowcą małych ras :) posiadam kilka Yorków ,pinczerków itd:) Obecnie karmie je kluskami +kurczak zmielony+starte warzywa ale jest to bardzo meczace i czasochlonne.
Chcialbym przejsc na dobra i tania karme. Slyszalem ze karmy typu pedegree czy friskies nie sa dobrej jakosci. Znowu eukanuba jest droga. Czy jest jakas karma majaca dobra jakosc i cene ?:D
dziekuje za odpowiedz :)
pozdrawiam
Kejcik
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 lis 2010, o 08:35

Re: Jaką karmą karmić małe rasy np yorki, pinczery ?

Postprzez Tomasz 2 gru 2010, o 19:11

Chcialem Was spytac w kwesti zywienia Pinczerka , jaka karme stosowac , jakie smakołyki i czy jakies dodatkowe zywienie jesli chodzi o te rase psow , bede bardzo wdzieczny pozdrawiam...
Miłośnik zwierząt...
Avatar użytkownika
Tomasz
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 gru 2010, o 14:55
Lokalizacja: Bytom
Imię psa: Hugo, Fifi
Rasa psa: Pinczer miniaturka, Chomik

Re: Jaką karmą karmić małe rasy np yorki, pinczery ?

Postprzez zywię psa 14 sty 2011, o 13:39

wybierz dobrą karme przeznaczona dla małych ras , są one zawsze bardziej kaloryczne niż dla dużych psów aby dostarczyć większą ilość energii w porcji.

w skladzie karmy unikaj : półproduktów pochodzenia zwierzęcego ( tluszcze lub miesa , też jako hydrolizaty) , pszenicy , glutenu w różnych postaciach, sztucznych konserwantów (producenci powinni pisać czym jest konserwowana karma)

Z dobrych marek polecam np.: 1st Choice , Pronature Holistic , Nutra Holistic , Nutro Choice
zywię psa
 

Poprzednia strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

paw prints