Jaką karmą karmić małe rasy np yorki, pinczery ?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Kabal 20 cze 2007, o 12:24

A sprawdż czy zje troche karmy z reki :]
Kabal
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez emi148 25 cze 2007, o 11:21

zaczal powoli jesc ale bardzo malutko, mysle ze yorki tak maja ale nie jestem pewna.
emi148
 

lupiez i lysienie na glowie 7 tyg yorka

Postprzez moni 10 lip 2007, o 14:14

kupilam tydzien temu yorka teraz ma 7 tyg, ma bardzo duzy lupiez no i wydaje mi sie ze lysieje na glowce . Co robic??
moni
 

Postprzez Basia_sz 11 lip 2007, o 10:21

Jeśli teraz ma 7 tygodni, a kupiłaś go tydzień temu, to znaczy, że w wieku sześciu tygodni, o ile liczyć umiem :roll:
A to z kolei oznacza, że kupiłaś psa od CHodowcy, bo Hodowca tak młodego szczenięcia by nie sprzedał :roll:
Proponuję wizytę u weterynarza w celu przebadania psiaka :?
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez LORIA 21 lut 2008, o 14:20

Moim zdaniem na karmieniu psa obojętnie czy to rasowego (rodowodowego) czy kundelka nie można oszczędzać, zwłascza jeśli chodzi o szczenięta, aby zdrowo się chowały trzeba je karmić wyskokogatunkową karmą. Oczywiście wiadomo, że takie karmy są dużo droższe, ale gwarantują zdrowie i prawidłowy rozwój zwierzaka. Ja moją Shillę karmię Royalem ijestem bardzo zadowolona. Tą karmę poleciła mi hodowczyni, która sama na niej odchowała caly miot. O karmieniu kluskami nie słyszałam. Moja oprócz suchej karmy dostaje jeszcze ryż, kaszkę manną, kaszę z bulionem, piersi z indyka (tlyko białe mięso), do tego warzywa i witaminy Can Vit. POlecam wszytskim takie żywienie psów zwłaszcza szczeniąt, bo choć nie jestem hodowcą, to mimo wszytsko miałam już niejednego psa. Shillka jest moim drugim rodowodowym psem i ją tak samo jak Hassana będę wystawiać, dlatego sądzę, że warto przynajmniej przez pierwszyrok życia szczenięcia nie oszczędzać na dobrej karmie z wyższej półki. Stanowczo polecam Royal Canin i może jeszcze Eukanubę.
Obrazek
Avatar użytkownika
LORIA
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 13:06
Lokalizacja: Strzegom

Postprzez Syberianka 1 mar 2008, o 11:23

dla yorków są specjlane karmy.
Syberianka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 16:32
Lokalizacja: wiesz ?

Postprzez mysza.aneta 9 kwi 2008, o 15:30

Syberianka napisał(a):dla yorków są specjlane karmy.


Zgadzam sie, np Royal Canin dla Yorkshire terrier' ow.
mysza.aneta
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 12:58
Lokalizacja: Skała

Postprzez Gość 10 kwi 2008, o 08:53

a co wy się tak zgorszyliście na te "kluski" :shock:
fakt, że najlepszym wypełniaczem przy gotowanym jedzeniu jest ryż, ale makaron też ujdzie ;) kasza może być gorsza z tego zestawu ;)
Gość
 

Postprzez bjossa 10 kwi 2008, o 14:07

'kluski' są ok. tylko tylek od nich rosnie :lol:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Emila66 11 kwi 2008, o 16:25

Ja podaję mojemu maluchowi royal canin junior dla yorków i jest super je ją bardzo chętnie, ale za tanie też nie jest ja płacę za kilogram 27zł, kupowałam jeszcze jakiś czas temu tą junior, bo dopiero dostali dostawę tej dla yorków, kosztowała 22,60zł a teraz już 29zł, wzięłam tą dla yorków bo ma jakieś właściwości, że ma zdrowszą sierść i wogóle :lol:
Emila66
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 44
Dołączył(a): 31 mar 2008, o 16:24

Postprzez Duska999 13 kwi 2008, o 14:58

hej :* za 2 tygodnie bede miała Yorczka i nie wiem jak mam przyzadzac domowa karme.moglibyscie mi pomóc?? czytałam o gotowaniu miesa. ale jak to sie robi?? gotujac soli sie to wode czy w czystej wodzie gotujemydo zawrzenia sie wody??prosze o pomoc. Z góry dziekuje :*
Duska999
 

Postprzez Veroonica 13 kwi 2008, o 15:16

Gotujesz w wodzie normalnie jakieś żołądki, serduszka kurze, serca wołowe, skrzydełka lub jakieś inne mięsko do tego dodajesz marchewke i ryż i gotowe. :D
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez bjossa 13 kwi 2008, o 17:17

nie dawaj soli!

najpierw gotujesz mięsko az bedzie mięciutkie, a potem dodajesz warzywa a na końcu ryż lub makaron.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez pauli 14 kwi 2008, o 00:13

żadnej soli, żadnych przypraw!
gotujesz mięso, przykładowo kurczaka [do gotowania możesz od razu dorzucić marchewkę, zrobi się rosołek]. mięso [przed wrzuceniem marchewek] trzeba zszumować, nie wiem na ile zaawansowana w gotowaniu jesteś i ile masz lat, ale rodzice powinni ci pomóc jeśli lat masz mniej ;)
ugotowanego kurczaka obierasz z kości, skóry etc. do pozostałego rosołku wrzuć ryż i ugotuj aż będzie bardzo miękki.
ja mięso i marchew [dodaję też surowe już buraki, ale niekonieczne są], mielę razem maszynką, potem dodaję ryż, mieszam i zamrażam, zostawiając porcję do zjedzenia przez dzień lub dwa.
proporcje powinny być 1:1:1.
pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Emila66 14 kwi 2008, o 10:48

Dla małych yorczków nie powinno się dawać zbyt wiele podrobów one im szkodzą, ale od czasu do czasu można :roll:
Ja mojemu daję oczywiście karmę royal canin i gotowane mięsko i chciałabym podkreślić, że nie możesz dawać żadnej wieprzowiny najlepiej jak gotowałabyś, pierś z kurczaka, bądź też kurze łapki może czasem wołowinkę i robisz według przepisów dziewczyn nie dodając żadnych przypraw możesz również dodać kaszę, ryż lub makaron.
Masz tu stronkę:
http://www.e-yorki.pl/?page=24
jest tam kilka przepisów i co możesz a co nie możesz dawać yorkowi.
Emila66
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 44
Dołączył(a): 31 mar 2008, o 16:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości

paw prints