Jaką karmą karmić małe rasy np yorki, pinczery ?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Diana S 14 kwi 2008, o 13:09

o mamo ile z tym roboty.... :shock:

gotowanie, pichcenie... ja dziękuję i podziwiam wszystkich którzy gotują...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauli 14 kwi 2008, o 13:39

Emila66 napisał(a):Dla małych yorczków nie powinno się dawać zbyt wiele podrobów one im szkodzą, ale od czasu do czasu można :roll:
Ja mojemu daję oczywiście karmę royal canin i gotowane mięsko i chciałabym podkreślić, że nie możesz dawać żadnej wieprzowiny najlepiej jak gotowałabyś, pierś z kurczaka, bądź też kurze łapki może czasem wołowinkę i robisz według przepisów dziewczyn nie dodając żadnych przypraw możesz również dodać kaszę, ryż lub makaron.
Masz tu stronkę:
http://www.e-yorki.pl/?page=24
jest tam kilka przepisów i co możesz a co nie możesz dawać yorkowi.


najlepszy jest ryż - uniwersalny. makaron szybciej może się zepsuć jak stoi w lodówce, kasza u niektórych psów może wywołać efekt przeczyszczający ;)
słusznie, Emila napisała, że wieprzowina odpada. najlepszy najtańszy najprostszy w przygotowaniu jest kurczak :)
kurze łapki można przygotować w postaci galaretki [przepisów poszukaj w necie], mogą też przeczyszczać, więc na początek troszkę na próbę. są dobre dla szczeniąt w okresie wzrostu, dobrze robią na rosnące kostki.
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Emila66 15 kwi 2008, o 09:32

Właśnie co do kaszy to mój maluch dobrze ją przyswaja :lol:
Właśnie z ryżem był problem, bo raz ugotowałam mu ryż z piersią z kurczaka i co na drugi dzień nie mógł się wypróżnić, więc poszłam z nim do weterynarza i okazało się, że ma wynicowanie błony śluzowej odbytu, powiedziałam, że jadł ryż po raz pierwszy, a ona że niektóre psy nie przyswajają ryżu bo on im fermentuje na całe szczęście skończyło się na antybiotyku i maściach, bo w skrajnych przypadkach byłaby operacja :? Ale kasza też jest ciężka no ale z nią nie miał problemu.
Ale to zależne od psiaka niektóre wolą ryż, a nietóre co innego :lol:
Te łapki jak zastygną to robi się galaretka, ale ja i tak maluchowi muszę to zagrzać bo zimnego nie lubi hehe :lol:
Emila66
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 44
Dołączył(a): 31 mar 2008, o 16:24

pytanko

Postprzez Duska999 4 maja 2008, o 15:22

czy Yorki mogą jesc suchy chleb?? nie zauwzyłam u niej zadnych zmian ale wole wiedziec....
Duska999
 

Re: pytanko

Postprzez mwijatak 4 maja 2008, o 17:42

Duska999 napisał(a):czy Yorki mogą jesc suchy chleb?? nie zauwzyłam u niej zadnych zmian ale wole wiedziec....


sam suchy chleb :?: Nie..., ale jako smaczek, przekąskę to tak tylko w granicach rozsądku.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez draca-ena 4 maja 2008, o 17:50

No i sam suchy chleb moze nie wzbudzic entuzjazmu psa ;). Moja Lily (co prawda kundel a nie york :lol:) lubi chlebek posmarowany odrobine smalcem albo pasztecikiem :).
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez Duska999 4 maja 2008, o 18:34

my zawsze odkładamy suchy chleb ale mniejsza o to. a moja sunia podchodzi,zabiera i go je. i zastatawiam sie czy jej nie zaszkodzi
Duska999
 

Postprzez bjossa 4 maja 2008, o 18:45

w rozsądnych ilosciach napewno nie :P a ja sychym chlebie to i zabki sobie przeczysci :wink:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez pauli 5 maja 2008, o 12:50

draca-ena napisał(a):No i sam suchy chleb moze nie wzbudzic entuzjazmu psa ;)


w moim psie suchy chleb wzbudza ogrooomny entuzjazm :shock: potrafi siedzieć i pilnować bochenka ;)
dostaje kromkę lub pół raz na dzień i jest bardzo zadowolony ;)
[dla yorka ilość chlebka oczywiście proporcjonalnie do wielkości mniejsza :lol: ]
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Gosinka 11 cze 2008, o 20:34

Ja piętki specjalnie suszę dla mojej psiny. Średnio raz w tygodniu jej daję i jest zachwycona. Pogryzie sobie trochę, pościera kamień...
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Saszka 7 lip 2008, o 16:59

ja kiedyś gotowałam, jak miałam jednego psa. Do 18 miesiąca dawałam Royala Maxi (który cholernie drenował mi kieszeń) ale Luksus ładnie na nim wyrósł jest zdrowy i nie było żadnych problemów ze stawami. Póżniej gotowałam mięsp z ryżem i dodoawałam witaminy, ale jak dołączyła do nas Dżaga, która również początkowo była na Royalu, no i jej bardziej pachniała micha Luksusa, co jest zrozumiałe i podjęliśmy decyzję o przestawieniu Luka na suchy. Teraz oboje jedzą suchy i jest oki, Dżaga jeszcze ok roku bedzie na juniorze. Dla szczeniaków ciężko jest dobrać odpowiednie proporcje, ale jak mówią nie ma rzeczy niemożliwych.
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Świerzy właściciel Yorka "Miniaturki"

Postprzez irlandia 12 lip 2008, o 18:46

Witam,
Mam Yorka od wczoraj, jest to suczka, ma 12 tygodni. Kupiłem karmę Royal Canin mimo iż hodowca polecił mi pedegree. Oczywiście nie odstawiłem pedegree ale pomału bede zmniejszał jej dawkę zwiększając Royal Canin. Martwię sie jednak tym iż mój nowy szczeniaczek nie chce jesć. Nawet jeśli podam mu samą karmę pedegree. Dzis ugotowałem mu ryż z marchewką bez soli i jakichkolwiek przypraw oczywiście i także nie zainteresował sie tym. Podchodzi do miski i zje ze trzy ziarenka karmy i to wszystko. Czy jest to normalne?czy po prostu odreagowuje stres związany z nowym otoczeniem? Dodam jeszcze że piesek bardzo dużo śpi, czy to wina tego że mało je i jest np. osłabiony :?: . Jeszcze jedno pytanko jak często powinienem pieska kąpać i jakim szamponem Proszę o pomoc... :?:
irlandia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 lip 2008, o 18:26

Postprzez Asmax 12 lip 2008, o 19:24

Hodowca polecił pedigree? :shock:

Co do kąpieli w ramach możliwości - jak najrzadziej. Co miesiąc, półtora.
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez irlandia 12 lip 2008, o 19:51

Asmax napisał(a):Hodowca polecił pedigree? :shock:

Co do kąpieli w ramach możliwości - jak najrzadziej. Co miesiąc, półtora.


A co z resztą, wiesz może dla czego nie chce jeść?? To przez stres??
Przed chwila posiedzialem z nia troche przy misce i zaczęła jeść mi z ręki wiec może to dobry znak...
irlandia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 lip 2008, o 18:26

Postprzez Ania_Ś 12 lip 2008, o 20:07

Ten hodowca to pewnie pseudo. Psiak posiada metryczkę :?:

To pewnie stres związany z nowym domem ale jeśli będzie to dłużej trwać pokaż pieska weterynarzowi.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints