czym karmic leosia???

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez kiki 23 mar 2007, o 13:11

deidre napisał(a):
Lila napisał(a):pedigree kosztuje 60 zl a tam niektore 250zl wiec widac roznice :?


Może mi się wydaje, ale Ty po prostu CHCESZ dawać psu Pedigree.

Już parę osób Ci rzeczowo wytłumaczyło, że Pedigree do dobrych karm nie należy.

To może ja dorzucę coś od siebie i Cię w końcu przekonam: może i zaoszczędzisz parę złotych na karmie jak będzie pieska Pedigree karmić, ale dwa razy więcej u weta zostawisz :!:
Pedigree, Chappi to są karmy wypchane konserwantami i sztucznymi wspomagaczami smaku.
Dlatego też psy baaardzo chętnie je jedzą, tak jak większość z nas lubi fast foody, fryteczki, hamburgery, kebaby, zapiekanki, hot dogi itd :!: Bo są smaczne.... ale nie są zdrowe.

Jakbyś jadła dzień w dzień śniadanie, obiad i kolację w Macdonaldzie, to w końcu byś wylądowała w szpitalu z: niewydolną wątrobą, przeciążonym woreczkiem żółciowym, rozdętymi jelitami, no i z nadwagą.....

Pieski mają swoje schorzenia i "po swojemu" by zareagowały na złą karmę. Słaba matowa sierść, biegunki, wymioty, a także inne przypadłości, które ujawnią się po kilku latach, z rakiem włącznie.

Naprawdę, warto dołożyć parę złotych i kupić lepszą karmę i nie musieć wydawać fortuny na weta, już nie wspomnę o zdrowym psie.

Btw spróbuj Brita, ja słyszałam bardzo dużo dobrych opinii o tej karmie, a tak jak piszą inni, wcale nie jest droga.



moij tata mowi zebym kupowala royal canin czy jakos tak bede miec nowofundlanda czy brit jest lepsza??? :roll:
kiki
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez deidre 23 mar 2007, o 13:34

Royal Canin, Eukanuba, Brit, Acana, Bosch, Hill's, Nutro, Bento Kronen i jeszcze kilka innych (nazw nie pamietam w tej chwili), to dobre, zbilansowane karmy.

Najczęściej te firmy mają różne rodzaje karm: dla szczeniaków, dla dorosłych, dla dojrzałych, dla małych ras, dla dużych ras itd... (zobacz na allegro do kategorii z karmami psimi i sama się przekonasz ile tego jest).

A to co będziesz dawała pieskowi to zależy od Ciebie - co kupisz :) ale i od pieska - co mu będzie smakowało.

Żeby od razu nie kupować wielkiego wora karmy, spróbuj kupić troszkę różnych karm w sklepie zoologicznym, np po pół kilo i zobacz co piesek będzie najchętniej jadł.
Tylko nie wprowadzaj nowej karmy gwałtownie (np. na śniadanie dałaś Brit a na obiad Eukanube), trzeba nową karmę wprowadzać stopniowo, dodając po trochu do poprzedniej, żeby piesek nie zareagował, np. biegunką na większą ilość nowego składnika.
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ValdeQ 23 mar 2007, o 21:38

Zaraz zaraz. Po pierwsze, co do samego pytania, to z dwóch wymienionych stawiałbym (jak tata) na RC.

Po drugie nowofundland należy do ras olbrzymich i powinien wolno rosnąć, jeśli nie chcesz mieć potem kłopotów z układem kostnym.

Dlatego powinien dostawać karmę przeznaczoną dla szczeniąt ras olbrzymich, która ma skład nie powodujący akceleracji wzrostu.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez kiki 24 mar 2007, o 10:14

dzeki za odpowiedzi powiecie jeszcze od ilu miesiecy najlepiej szkolic niufka czy leosia bo moja sasiadka chce go sobie kupic dzieki mnie oczywiscie chiala psa rodzinnego nieagresywnego lubiacego dzieci i dobrego stroza jak myslicie dobry wybor ???
kiki
 

Postprzez ValdeQ 24 mar 2007, o 14:01

Może być, tylko "dobry stróż" o nowofundlandzie się nie da powiedzieć. Te psy nie bronią dobytku, przedmioty nie mają dla nich wartości.

Co do szkolenia, to można zaczynać od "przedszkola" już w wieku szczenięcym.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez kiki 24 mar 2007, o 16:31

mozesz zprecyzowac od ilu miesiecy :roll:
kiki
 

Postprzez ValdeQ 24 mar 2007, o 19:17

Nie wszystkie psy dojrzewają jednakowo szybko.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez pucek 26 mar 2007, o 10:53

polecam takie karmy jak acana i orijen
pucek
 

Postprzez szczotek 26 mar 2007, o 13:14

pucek napisał(a):orijen


Ta karma jest dość tania, a jak z jakością :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez KasiK 26 mar 2007, o 17:01

Ma bardzo ciekawy skład - 0% ziaren, samo mięso i warzywa, ale co do taniości, to raczej cenowo jest z wyższej półki... :)
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

Postprzez Atena 26 mar 2007, o 17:16

szczotek napisał(a):
pucek napisał(a):orijen


Ta karma jest dość tania, a jak z jakością :?:

tania :?: :shock: 211zł za 13,5kg to jest mało :?: :o to nie pytam, ile to jest w takim razie dużo dla ciebie :lol: :wink: Karma jest dość nowa na rynku, ale ma same super opinie i gdyby nie to, że jest tylko kurczakowa, to bym się na nią skusiła. Na >>> TEJ <<< stronie są przeanalizowane karmy. Większość karm wprawdzie jest u nas nieznana, ale są i takie, które u nas występują. Orijen ma tam najlepsze noty, a co najdziwniejsze, to to, że np Eukanuba, Royal Canin znajdują się w najniższej, najgorszej klasie, na równi Pedigree :roll: W tej samej klasie jest również kilka innych, znanych u nas karm. Oczywiście są też karmy znane w klasach wyższych :)
Ostatnio edytowano 30 mar 2007, o 06:45 przez Atena, łącznie edytowano 1 raz
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez szczotek 26 mar 2007, o 17:22

Atena napisał(a):
szczotek napisał(a):
pucek napisał(a):orijen


Ta karma jest dość tania, a jak z jakością :?:

tania :?: :shock: 211zł za 13,5kg to jest mało :?: :o to nie pytam, ile to jest w takim razie dużo dla ciebie :lol: :wink: Karma jest dość nowa na rynku, ale ma same super opinie i gdyby nie to, że jest tylko kurczakowa, to bym się na nią skusiła. Na >>> TEJ <<< stronie są przeanalizowane karmy. Większość karm wprawdzie jest u nas nieznana, ale są i takie, które u nas występują. Orijen ma tam najlepsze noty, a co najdziwniejsze, to to, że np Eukanuba, Royal Canin znajdują się w najniższej, najgorszej klasie, na równi Pedigree :roll: W tej samej klasie jest również kilka innych, znanych u nas karm. Oczywiście są też karmy znane w klasach wyższych :)


Dzisiaj w zoologiczntm ją widziałam i kosztowała za 10kg nie całe 100zł. Albo podróba, albo mi sie przewidziało ^^ Sprawdze jutro co to dokładnie za firma była ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Atena 26 mar 2007, o 17:28

szczotek napisał(a):Dzisiaj w zoologiczntm ją widziałam i kosztowała za 10kg nie całe 100zł. Albo podróba, albo mi sie przewidziało ^^ Sprawdze jutro co to dokładnie za firma była ;)

musiałaś widzieć coś innego, bo Orijen nie ma worków 10kg.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez deidre 30 mar 2007, o 00:04

Atena napisał(a):
szczotek napisał(a):
pucek napisał(a):orijen


Ta karma jest dość tania, a jak z jakością :?:

tania :?: :shock: 211zł za 13,5kg to jest mało :?: :o to nie pytam, ile to jest w takim razie dużo dla ciebie :lol: :wink: Karma jest dość nowa na rynku, ale ma same super opinie i gdyby nie to, że jest tylko kurczakowa, to bym się na nią skusiła. Na >>> TEJ <<< stronie są przeanalizowane karmy. Większość karm wprawdzie jest u nas nieznana, ale są i takie, które u nas występują. Orijen ma tam najlepsze noty, a co najdziwniejsze, to to, że np Eukanuba, Royal Canin znajdują się w najniższej, najgorszej klasie, na równi Pedigree :roll: W tej samej klasie jest również kilka innych, znanych u nas karm. Oczywiście są też karmy znane w klasach wyższych :)


Twój link mi nie działa, ale znam tą stronę.
Może mój link zadziała:
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php

Orijen ma doskonałe oceny - jako chyba jedyna karma znana w Polsce...
Acana - ogólnie 4 lub 3 gwiazdki
Nutra Gold - 3 gwiazdki
Pro Plan, Eagle Pack, Gilpa, Nutro - po 2 gwiazdki
Royal Canin - 2 lub 1 gwiazdka (sic!)
Eukanuba - 1 gwiazdka (duże sic!)
1 gwiazdka też dla: Hill's, Pedigree, Sportmix, Nutra Nugget, Arion, Dog Chow (w rankingu jest pod nazwą Beta)

/brak w rankingu Brita i Eminenta/

Przerzucam się chyba na Acanę.... super oceny i przystępna cena... żeby tylko Kluska chciała jeść... zobaczymy jak zareaguje na próbki
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Atena 30 mar 2007, o 06:43

rzeczywiście, jakiś błąd mi się wkradł do linka, zaraz też go poprawię.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints