mój pies nie chce jeść

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez leonberg 1 lut 2010, o 14:16

niestety, nie znam wetów w Poznaniu. poszukaj na forach internetowych opinii o lekarzach.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Yuki 21 lut 2010, o 10:57

Ogłaszam wszem i wobec, Kumiko już je normalnie. :mrgreen: Tylko przez 2 tygodnie prawie nic nie jadła a teraz to hasa jak mało kto. :wink: Tylko nadal ma większą chrapkę na kocie jedzenie niż na psie. :shock: Ale dobrze, że w ogóle coś je. :D Dziękuje, za szybkie odpowiedzi na temat Kumiko i dziękuje za pomoc, bo bardzo się przydała. :D
Avatar użytkownika
Yuki
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 sty 2010, o 19:35
Lokalizacja: Poznań.
Imię psa: Kumiko.
Rasa psa: Husky Syberyjski.

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez weronika9413 27 lut 2010, o 15:34

mój pies ma 4 mc jest u mnie 4 dni i nic nie je tylko pije wodę co robić pomocy ??/
weronika9413
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lut 2010, o 14:53
Imię psa: Tesi :* Nika :*
Rasa psa: mieszaniec

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Sissy 27 lut 2010, o 15:45

Przede wszystkim poszukać przyczyny.
Czy pies był odrobaczany? I szczepiony?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez weronika9413 27 lut 2010, o 16:22

tak 2 razy
weronika9413
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lut 2010, o 14:53
Imię psa: Tesi :* Nika :*
Rasa psa: mieszaniec

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Klaudia 8 mar 2010, o 19:10

Mam taki problem. Mam psa - suczkę, która niedługo będzie miała dwa latka i nie chce jeść. Dostaje suchą karmę i takie normalne gotowane. Sucha może leżeć nawet parę tygodni, a gotowaną jada raz na 2 - 3 dni, a ciągle ma do niej dostęp, pare razy dziennie ją podgrzewamy. Ostatnio Przed cieczką to jadła 2 miski dziennie, a po cieczce nic. Co mam zrobić? Prsozę pomóżcie
Klaudia
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Agrestowa 8 mar 2010, o 22:12

ustal jej godziny posiłku....moze na dzień dobry 3 posiłki dziennie (mniejsze) o stałych porach np 9ta, 15sta i 20sta, wczesniej długi spacer, micha pozostawiona na 15-20 min i jak nie zje to zabierasz
pytanie: czy suka miewa urojki?
czy była odrobaczana??
czy robiłas jej ostatnio badanie krwi na prace trzustki, watroby itp itd
czy wode pije normalnie
i czy raz na te dwa dni zjada pełna miche??
i czy ten problem wystepuje od ok 12 miesiaca zycia suki
jaka karme dostaje?? i czy w ostanich np 6 miesiacach zmieniałas jej karme??

podejrzewam ze problem jest w tym ze ma stały dostep do jedzenia...w naturalnym srodowisku zadne zwierze miesozerne nie ma stałego dostepu do posiłku, nie dawaj na poczatek pełnych mich tylko ilosci małe, suche moze jej dosmacz np sosem czy galaretka z kurzych łapek albo rozpuszczonym masełkiem czy mała iloscia pasztetu, a moze sunia zje surowe mieso zamiast gotowanego?? ...mozesz tez probowac karmic ja z reki np na spacerach czy w domu za dobre zachowanie czy wykonana komende

wiekszosc psów niejadków po uzyskaniu pełnej dojrzałosci tj ok 3 lat dopiero zaczyna normalnie jesc, ale zadne nie powinne miec stałego dostepu do zarcia.
kup psu konga czy kule smakule (dostepne np w forumowym sklepie), pobaw sie z psem chowajac jedzenie np pod 3 kubeczkami czy pod kawałkiem dywanu, niech pies szuka, niech jedzenie bedzie atrakcyjne bo bedzie nagroda
nie podawaj duzo suchego na poczatek bo zapycha zoładek a moze byc tak ze Twoja sunia długo trawi pokarm dlatego tez jada nieregularnie, troche ja przegłodz, posiłki 3 razy dziennie ale w wersji bardzo mini, jak nie zje przez 15 minut to chowasz (ze swojego podwórka wiem ze psy nie jadaja podgrzewanego jedzenia...jak moj nie jadł to chowałam do lodowy , wyciagałam 20min przed podaniem zeby osiagnelo tem pokojowa), i psy które nie maja atrakcji, siedza w domu, nie maja ruchu nie beda jesc, pies powinien jesc po wysiłku fizycznym


p.s. ja mam wypróbowany sposób na jedzenia dla psa jak suka cieczkuje, suche zalewam rosołkiem do napecznienia, dodaje mleka, kaszki instent dla dzieci, robie kulki i pierwsze 3 wpycham mu do gardła reszte jako tako sam je, jak miecho to tez dodaje wody, tej kaszki (taka dla dzieci niemowlaków), robie kulki i tez ładuje mu do gardła , pozostał czesc zje sam , albo z reki...ale to odstepstwo przy cieczce ale proponowałam psom niejadkom i sie rewelacyjnie sprawdziło i psy przybrały ładnie na wadze oraz zaczeły jesc

no i dobrym poczatkiem bedzie tez zmiana michy tak zeby pies dobrze kojarzył jedzenie, jako super nowosc :lol:

i moze sprobuj upiec ciaska watrubkowe (zaden psiak nie odmówił-nawet najwiekszy niejadek) :mrgreen:
pol kilo watróbki miksujesz dodajesz dwie szkalnki maki, dwa jajka łyzke oleju, mieszasz wszystko (konsystencja polplynna) wrzucasz na blache i wsadzasz do piekarnika nagrzanego do 220st na 10-20 min do zarumienienia (tak zeby patyczek był suchy) wyciagasz kroich w kosteczki i na 5 minut znowóz do piekarnika wówczas zarumienia sie boczki, ..najpierw daj do posmakowania a potem ze 3 do michy do zarcia
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Gość 29 kwi 2010, o 18:55

Yuki napisał(a): Tylko nadal ma większą chrapkę na kocie jedzenie niż na psie. :shock:

Kiedy miałam kota i psa, pies wyjadał jedzenie kotu, a kot psu (kiedy pies nie widział) :wink:
Gość
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez kicciak134 27 lip 2010, o 18:26

pomocy mój pies nie chce jesc próbowałam wszystkimi karmami go karmic zadnej nie je przywoziłam nawet karmy zagraniczne i nic próbowałam nawet kocia troche jadł ale potem przestał trace fortune na to i nic nie daje jak go skłonic do jedzenia???
kicciak134
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez czmtsz 27 lip 2010, o 20:10

A probowalas jedzonko z puszki? Jesli takiego tez nie chce to gdzies widzialam na Animal Planet jak podgrzewano psiakowi jedzonko z puszki zeby chcetniej jadl. I jadl! :) Moze z reki mu trzeba sprobowac dawac. Nie mam pojecia co jeszcze... Zycze powodzenia. Mam nadzieje, ze ktos inny Ci doradzi inne pomysly. Pozdrawiam
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Sonia89 18 sie 2010, o 13:35

Hey...mam problem z moja 11-miesięczną suką owczarka niemieckiego. A mianowicie nie chce jeść normalnie suchej karmy. Przerabiałam już kilka karm m.in. Purina Proplan, Acana, teraz je BEWIDOG. Za każdym razem było to samo. Jest odrobaczana regularnie i nie ma problemów z jamą gębową (dziąsła, zęby). Co innego je chętnie. Np.jak poleje jej karmę mlekiem lub da się ja z ryżem to je normalnie a suchej karmy nie chce. Schudła już 3 kilo. Zaczynam się martwic gdyż to się już ciągnie od miesiąca, jak nie dłużej. Kiedyś tego nie było. Do czwartego miesiąca jadła karmę normalnie. Dodam jeszcze że je o stałych porach. Do pół roku jadła rano, w południe i wieczorem. Teraz je tylko rano i wieczorem. Aha i raczej jest zdrowa, jest żywa, normalnie się zachowuje, wychodzi na spacery i bawi się. Bardzo proszę o pomoc.
Sonia89
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez kuras7573@wp.pl 2 wrz 2010, o 09:06

moj nie chce jesc probowalem wszystkiego nic nie dzialalo wkoncu nie dalem jej nic przez dwa dni teraz je wszystko okrutne ale dziala
kuras7573@wp.pl
 

Re: mój pies nic nie je

Postprzez olo 23 paź 2010, o 09:33

kaja napisał(a):daje mojej półrocznej berneńce karme dwa razy dziennie a ona nic nie je :cry: :cry:

mam 10 miesięcznego Tybetana od kilku dni stracił apetyt. Karmimy go gotowanym ryżem na przemian z makaronem pomieszanym z mięsem drobiowym i warzywami. Do tej pory to co dostał zjadał w całości. Teraz tylko wkład mięsny i jak dostaje jakiś smakołyk. Do tego od około tygodnia stał się jakiś dziwny miniej jakby ufny. Na dodatek zdarzyło się w czasie pieszczot że chwycił zębami za ręke żonę i syna. Trochę mnie niepokoi jego zachowanie czy to bujają chormony dorastającego psa czy może jest w tym coś złego?
olo
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Micccia8 24 lis 2010, o 15:41

Witam . Tydzień temu znalazłm dwie suczki ( jeszcze małe) które były wygłodzone więc zabrałam je do domu i dawałam im jeść przez ten tydzień 3 razy dziennie. Wczoraj zauważyłam że jedna nie chce jeść , dzisiaj natomiast jest strasznie słaba , nie je, jest smutna , wogóle nie chce się bawić ... strasznie się martwię . Moze ktoś mi pomoże....BŁAGAM!!!!!!!
Micccia8
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez tomek nidzica 20 lut 2011, o 21:38

witam mam pytanie mój pies nic nieje tylko pije wode ma 6 lat i stracił swoją wcześniejszą zwawość co może być tego przyczyną pomożcie
tomek nidzica
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints