Karma Brit kto ją zna?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Bordomaniak 3 paź 2007, o 18:34

Tak naprawdę nikt z nas nie wie co ładowane jest do tych karm! Jednemu psu służyć może brit drugiemu bento, reguły niema i nie będzie! Porównanie składu to jest jakiś punk odniesienia w wyborze karmy!
Ja poprostu chcę karmić swoje psy bardzo dobrym jedzeniem i dlatego czytam opinie innych, porównuje składy itp.
Porównywałam:
Bento Kronen NATRITONAL BALANCE - MAXI REGULAR z Brit Adul t Large Breed!

W grę wchodzą tylko karmy, które zawierają chondroityne i glukozamine!
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez OWCZARZ 3 paź 2007, o 20:28

Wiesz.... jeśli ktoś ma dostęp do badań przeprowadzanych dajmy na to na SGGW, to orinetuje się jaka jest przyswajalność i jakośc składników danej karmy i zapewniam Cię, że Bento ma jedną z najwyższych jeśli chodzi o przyswajalnośc w przeciwieństwie do Brita. :)

A druga sprawa, piszesz że w gre wchodzą karmy zawierające skłądniki na stawy. Ok, ale ja bym tak zbytnio nie ufał, naprawdę w przeliczeniu na dzienną dawkę pokarmową wychodzi znikoma ilośc, która jest psu dostarczana tych składników. Ja tam wolę sam suplementować psu odpowiednim preparatem na stawy, przynajmniej wiem dokładnie co dostaje i jaką dawkę. :)
A już Brit ma tak naprawdę znikomą ilośc tych sustancji na stawy.
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bordomaniak 3 paź 2007, o 20:49

Widzisz ja niestety nie mam dostępu do takich badań...
Porozmawiam z moim wetem na temat różnych karm, i podejrzewam że wtedy zdecyduję jaką kupić!
Suplementować jedzenia sama psu napewno nie będę, zrobię to dopiero po konsultacji z dobrym wetem....
Wiem napewno że nie kupię royala, bo moim psom nie wchodzi, a jaką karmę wyboiorę czas pokaże!
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez OWCZARZ 3 paź 2007, o 21:08

Ok. Ale właściwie jeśli chodzi o suplementacje preparatem na stawy to nie ma tu o czym dyskutowac. Kazdy dobry! wet Ci powie, że mozna z powodzeniem do karmy bez składników na stawy dodawać preparat typu Arthroflex i jak sądze jest to właściwsze niż jakaś karma ze znikomą ilością glukozaminy i chondroityny.
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bordomaniak 4 paź 2007, o 05:47

Oczywiście że będę dodawać coś na stawy, ale wole najpierw zapytać weta.
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Atena 4 paź 2007, o 06:03

OWCZARZ napisał(a):A druga sprawa, piszesz że w gre wchodzą karmy zawierające skłądniki na stawy. Ok, ale ja bym tak zbytnio nie ufał, naprawdę w przeliczeniu na dzienną dawkę pokarmową wychodzi znikoma ilośc, która jest psu dostarczana tych składników. Ja tam wolę sam suplementować psu odpowiednim preparatem na stawy, przynajmniej wiem dokładnie co dostaje i jaką dawkę. :)
A już Brit ma tak naprawdę znikomą ilośc tych sustancji na stawy.

dokładnie to samo chciałam napisać :) lepiej podawać osobno coś na stawy, niż ufać temu, że karma je zastąpi.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez aGula1810 4 paź 2007, o 12:37

Oczywiście, nie powinno się podawać preparatu na stawy
który jest zawarty bezpośrednio w karmie,
bez konsultacji z wetem.
To są preparaty, które powinny być indywidualnie podawane,
na masę, predyspozycje i zapotrzebowanie psa
na chondroityne i glukozamine.
aGula1810
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 cze 2007, o 16:41

Postprzez OWCZARZ 4 paź 2007, o 12:56

aGula 1810 kupujesz Arthroflex, czytasz dawkowanie profilaktyczne, patrzysz jakie na Twoja wage psa i dajesz. Naprawde do tego nie trzeba konsultacji weterynaryjnej, uwierz mi. :) Tym bardziej, że przedawkowanie składników na stawy nie skutkuje niczym złym, nie jest szkodliwe, więc nawet jakbyś dała trochę więcej niż zalecana dawka, nie będzie to szkodzić psu. A niedobór napewno tak.

Cytuje:

"Glukozamina występuje w kilku postaciach. Jedyną jej formą, której skuteczność wykazano w badaniach klinicznych jest siarczan glukozaminy, stąd jest to forma preferowana przez producentów lekow. Co ważne: siarczan glukozaminy ma bardzo dobry profil bezpieczeństwa, co oznacza, że nie powoduje objawów ubocznych. Tak więc nawet jeśli karmimy szczeniaka karmą dla dużych ras, która zawiera glukozaminę, to warto podawać ją jeszcze dodatkowo w postaci kapsułek (opłaca się wizyta w sklepie dla kulturystów ) i to bez obaw, że przedawkujemy... "

:)
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez aGula1810 5 paź 2007, o 11:23

Tak, tylko żeby podawać Arthroflex,
trzeba najpierw zasięgnąć porady lekarza...
Pewnie ty sam w początkowej fazie
dowiedziałeś się od weta co powinieneś i
w jakich dawkach podawać.

Później jest już praktyka,
zmienia sie podejście i wiedza na ten temat.
Ale od czegoś trzeba zacząć.
aGula1810
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 cze 2007, o 16:41

Postprzez Atena 5 paź 2007, o 11:35

aGula1810 napisał(a):Tak, tylko żeby podawać Arthroflex,
trzeba najpierw zasięgnąć porady lekarza...
Pewnie ty sam w początkowej fazie
dowiedziałeś się od weta co powinieneś i
w jakich dawkach podawać.

Później jest już praktyka,
zmienia sie podejście i wiedza na ten temat.
Ale od czegoś trzeba zacząć.

jakiej porady :?: wet mi powie to samo, co jest napisane na opakowaniu :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez OWCZARZ 5 paź 2007, o 15:48

Atena dokładnie. :)
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bordomaniak 6 paź 2007, o 10:33

Jeżeli sie dobierze odpowiednią karmę, to tak akrma zawiera odpowiedniąilość suplementów! Są one starannie dobierane!(Nie mówie tutaj o bricie tylko o lepszych karmach)Przedawkowanie np. wapnia podczas wzrosu psa może doprowadzić do poważnych komplikacji np. zaburzenia rozwoju kośca, krotkie, cienkie kosci, osteoporozę ,nadczynnosc tarczycy, ale rowniez wszelkiego rodzaju choroby układu kostnego jak:
dysplazja stawow biodrowych, enostoza (młodziencze zapalenie kosci).
Czy nie lepiej jednak zapytać weta jak suplementować jedzenie swojemu psu? Nic nie kosztuje, a jednak jest pewność że wszystko będzie ok!
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Atena 6 paź 2007, o 12:28

Bordomaniak napisał(a):Przedawkowanie np. wapnia podczas wzrosu psa może doprowadzić do poważnych komplikacji np. zaburzenia rozwoju kośca, krotkie, cienkie kosci, osteoporozę ,nadczynnosc tarczycy, ale rowniez wszelkiego rodzaju choroby układu kostnego jak:
dysplazja stawow biodrowych, enostoza (młodziencze zapalenie kosci).
Czy nie lepiej jednak zapytać weta jak suplementować jedzenie swojemu psu? Nic nie kosztuje, a jednak jest pewność że wszystko będzie ok!

chwila, od początku dyskusja toczy się odnośnie suplementów na stawy, a nie na temat wapnia :!: a to są dwie różne sprawy.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez OWCZARZ 7 paź 2007, o 09:26

Bordomaniak nie odwracaj kota ogonem. Nikt tu nie mowi o wapnie, tylko o preparacie na stawy, iż mozna z powodzeniem bez konsultacji z wetem stosowac. :) Wskazują na to badania naukowe dotyczące siarczanu glukozaminy, której dawanie w zwiekszonej ilości nie powoduje skutków ubocznych.

Tak, ze Bordomaniak, trzymajmy się tematu, bo nikt tu nie mowi o wapnie. Poza tym trzeba też liczyć na własny rozum, bo wiadomo jak to jest z wetami, jeden powie jedno, drugi co innego a uwarunkowane jest to często zyskiem jaki dany wet ma od danego dystrybutora karmy. :)
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jiji 7 paź 2007, o 18:02

Hodowca od którego mam swoją Jiji polecił do każdego posiłku dodawać surowe kurze nóżki,jako zdrowe żródło żelatyny potrzebnej do rozwoju kości ,a także raz na tydzień kość z giczki cielęcej.
Podstawa pożywienia karma sucha (najlepiej konserwowana witaminami-polecam producentów niemieckich)
Nie polecałabym karm USA i Kanadyjskich ponieważ tam nie jest zabronione skupowanie zwierząt uśpionych do przerobu na karmę,a także tamtejsze ''fabryki'',testują swoje wyroby na zwierzetach w sposób uwłaczający godności stworzenia.
W Europie ten proceder jest oficjalnie niedozwolony,ale niekoniecznie przestrzegany np. przez Francję, jedynie Niemcy podchodza do tego w zdyscyplinowany, rygorystyczny sposób.
Karmy takie jak Belcando,Bewi dog,Happy dog... mają bardzo wysoka przyswajalność i rzadko kiedy powodują uczulenia czy sensacje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jiji
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 14:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości

paw prints