Mój piesek nie chce jeść:(

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Mój piesek nie chce jeść:(

Postprzez Kamiś 7 sie 2007, o 10:52

Mój pies ma już ponad 2 lata i nie chce jeść:(To napewno nie może być cieczka bo to jest samiec. Czy ktoś wie jakie mogą być przyczyny tego że on nie je?Prosze odpiszcie mi!!
Kamiś
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez olwo 7 sie 2007, o 11:16

Czym go karmisz :?:
Zmieniałaś mu ostatnio karmę (albo coś innego czym karmisz) :?:
Kiedy przestał jeść :?:
Nie je w ogóle czy mało :?:
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez Kamiś 7 sie 2007, o 11:57

Je ale mało najczęściej takie rzeczy /ort! jak szynka wędzona itp.Ale przecież tym go karmić nie będe.Nie chce jeść już od tygodnia.Dostaje różne jedzenie i zmieniam mu je bo możliwe że sie przejdał karmą z puszki i dlatego nie chce jeść. Musze go zmuszać do jedzenia mówiąc ''dawaj to!'' i czasem zje a czasem nie.Czy wiesz może dlaczego nie chce jeść??
Kamiś
 

Postprzez Atena 7 sie 2007, o 12:11

mądry piesek :lol: dobrze kombinuje - nie będę jadł, więc pańcia da mi szyneczki :lol:

a tak w ogóle, to czy ja dobrze rozumiem, że karmisz go puszkami :?: jakiej firmy :?: jeśli pedigree/chappi/i inne tego typu, to się nie dziwię, że nie chce jeść - ja też bym nie zjadła :?

albo przejdź na suche, albo zacznij mu gotować. Jeśli pies nie chce jeść, dajesz miskę o stałych porach, na 5-10 minut, po czym chowasz i wystawiasz w porze następnego posiłku. W międzyczasie nie podkarmiasz :!: Po kilku dniach takiego postępowania pies będzie sam czekał na miskę z jedzeniem.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Kamiś 7 sie 2007, o 15:58

Ma w misce zawsze suchą i wieczorkiem dostaje z puszki.Gotuje mu mama zawsze jedzonko i jak ja przygotowuje sobie jedzenie to mój niemiec (tak nazywam mojego owczarka niemieckiego);p to zawsze mu coś tam dam;p albo to od upału nie chce jeść nie mam pojęcia;(
Kamiś
 

Postprzez Atena 7 sie 2007, o 17:15

Kamiś napisał(a):Ma w misce zawsze suchą i wieczorkiem dostaje z puszki.Gotuje mu mama zawsze jedzonko i jak ja przygotowuje sobie jedzenie to mój niemiec (tak nazywam mojego owczarka niemieckiego);p to zawsze mu coś tam dam;p albo to od upału nie chce jeść nie mam pojęcia;(

czekaj, czekaj, powoli... z tego co piszesz, to pies ma zawsze suchą w misce, dodatkowo dostaje gotowane, które przyrządza mama i oprócz tego wieczorem puszkę. No i w ciągu dnia jest dokarmiany. Dobrze zrozumiałam :?:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Kamiś 8 sie 2007, o 10:18

Tak karma zawsze leży w misce ale on nie tchnie jej nawet.Jak mama coś ugotuje to zje czasem ale malutko a jego 3 posiłek to jest puszka ale tego też nie je.
Kamiś
 

Postprzez Atena 8 sie 2007, o 10:44

Kamiś napisał(a):Tak karma zawsze leży w misce ale on nie tchnie jej nawet.Jak mama coś ugotuje to zje czasem ale malutko a jego 3 posiłek to jest puszka ale tego też nie je.

ale to jest błąd, kolejnym jest dokarmianie psa w ciągu dnia. Zdecydujcie się, czym chcecie go karmić i bądźcie w tym konsekwentni :!: I zróbcie tak, jak już wspominałam wcześniej:

Atena napisał(a):Jeśli pies nie chce jeść, dajesz miskę o stałych porach, na 5-10 minut, po czym chowasz i wystawiasz w porze następnego posiłku. W międzyczasie nie podkarmiasz :!: Po kilku dniach takiego postępowania pies będzie sam czekał na miskę z jedzeniem.


Nie bój się, pies z głodu nie umrze. Może bez problemu nie jeść kilka dni, ważne, żeby miał wodę. Moja suka swego czasu też wybrzydzała, gotowane fuj, mięsko fuj, suche fuj :roll: jak się 1,5 roku temu wkurzyłam, zrobiłam tak, jak napisałam powyżej i od tej pory jedzenie znika z miski w ciągu kilku minut od nałożenia, bo wie, że jak nie zje od razu, to nie zje w ogóle, a co najważniejsze - nic innego też nie dostanie :twisted:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Kamiś 8 sie 2007, o 12:45

Masz racje spróbuje jednak tak zrobić:) Może mój piesio zmięknie :D a jak nie to znów udam się tu po porady:) Dziękuje!!
Kamiś
 

Postprzez Diana S 10 sie 2007, o 22:59

Atena napisał(a):mądry piesek :lol: dobrze kombinuje - nie będę jadł, więc pańcia da mi szyneczki :lol:
albo przejdź na suche, albo zacznij mu gotować. Jeśli pies nie chce jeść, dajesz miskę o stałych porach, na 5-10 minut, po czym chowasz i wystawiasz w porze następnego posiłku. W międzyczasie nie podkarmiasz :!: Po kilku dniach takiego postępowania pies będzie sam czekał na miskę z jedzeniem.



Jak najbardziej jestem za i się z tym zgadzam.
jak psiak będzie miał zawsze pełną michę skubnie w ciągu dnia co nieco i mu wystarczy dlatego nie dziwi mnie to, że jest Tadkiem niejadkiem.
Spróbuj zastosować się do rady Ateny a psiak będzie czekal na jedzonko z ogromną ochotą.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gość 12 sie 2007, o 15:14

moj pies (york)nie chce jesc swojego jedzenia ktore kupuje i tak samo sucha karme dlaczego?? co powinna jesc ??mozliwe ze za dlugo je ta sama??
Gość
 

Postprzez Basia_sz 13 sie 2007, o 09:45

A co mu kupujesz i jaką suchą karmę je? Może mu nie smakuje? :P
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Kamiś 16 sie 2007, o 15:46

Mojemu psinkowi nie pomogła rada wystawiania jedzenia na kilka minut.Pokazał mi że sam potrafi sobie jedzenie zdobyć o każdej porze.Przywlekł mi na podwórko martwego zająca:/ byłam b.ździwiona tym faktem bo w końcu pierwszy raz takie coś zobaczyłam w przypadku mojego psa.Co się okazało następnego dnia że mojemu pieskowi brakowało towarzystwa przy jedzeniu.Siedziałam z nim raz przy jedzeniu i po tym dni sam zaczął jeść:)
Kamiś
 

owczarek podchalański

Postprzez Anonimowy 11 wrz 2008, o 20:23

moj piesek niechce jesc niwiem dlaczego ? i niewiem co mu dac nawet wody niechce pic
Anonimowy
 

Re: owczarek podchalański

Postprzez Diana S 11 wrz 2008, o 23:27

Anonimowy napisał(a):moj piesek niechce jesc niwiem dlaczego ? i niewiem co mu dac nawet wody niechce pic


Od kiedy jego stan jest taki?
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints