DOBRA KARMA DLA ALERGIKA

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

DOBRA KARMA DLA ALERGIKA

Postprzez OWCZARZ 1 paź 2007, o 17:28

Witam. Zakładam ten post abyście się dzielili swym doświadczeniem. Jaka karma dla alergika się u Was sprawdziła, a jaka nie.
Wpisujcie zarówno te karmy z jagnięciną bez kukurydzy i zbóż, jak i ze zbożami.
Czekam na interesujące opinie.
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 1 paź 2007, o 19:11

To może ja zacznę :)

ProFormance Lamb&Rice - zjedzone kilka worków 15kg, była to pierwsza karma, na którą przeszliśmy po rozpoznaniu AZS u mojej suki. Bardzo pomogła, sierść zaczęła odrastać, drapanie stawało się mniejsze. Suka karmę w miarę dobrze przyswajała, kupki były ok, aczkolwiek miała gazy. Przy którymś z kolei worku odmówiła jedzenia, więc zmieniliśmy. Ogólnie karmę oceniam na plus, choć jak dla mnie, to za małe granulki.

Brit Lamb&Rice - karma jedzona bardzo chętnie, aczkolwiek mega kupska i gazy, w związku z czym zjedzony tylko jeden worek 15kg. Granulki przyzwoitej wielkości. Jeśli chodzi o działanie, to za krótko jadła, żeby można coś powiedzieć.

Cibau Lamb&Rice i Fish&Rice - bardzo fajna karma, dobrze przyswajana, ale szybko jej się nudziła, w związku z czym jadła co któryś worek jagnięcinki rybkę w celu odmiany. Choć rybna wersja jakoś jej nie podchodziła. Małe granulki, niestety. Działanie antyalergiczne ok.

Diamond Naturals Lamb&Rice i Beef&Rice
- karmy bardzo fajne, dobrze przyswajane, choć na początku małe gazy. Niestety granulki to porażka jak dla mnie, suka w ogóle nie czuła, że coś je :? Działanie antyalergiczne ok.

Bento Kronen Maxi Lamb&Rice - świetna karma, wielkie granulki, sierść błyszcząca, mniej drapania, przyswajanie ok.

Purina Pro Plan Athletic Lamb&Rice - zdecydowanie najlepsza z w/w. Sierść jeszcze nigdy nie była w tak dobrym stanie, w połączeniu ze Scanomune tego lata AZS się nie objawiło, karma wciąż jedzona bardzo chętnie, granulki duże do chrupania :D Przyswajanie chyba też najlepsze z w/w karm.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez OWCZARZ 1 paź 2007, o 19:47

Dzieki Atena za wyczerpujące i obszerne opisy. :) Czekam na opinie innych osob.
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jiji 7 paź 2007, o 20:06

Jeżeli to alergia pokarmowa,proponuję zmienic sposób żywienia,doskonale sprawdza sie dieta Barf.Jeżeli podłożem alergii jest coś innego ,skład karmy nie ma większego znaczenia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jiji
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 14:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Atena 8 paź 2007, o 06:27

Jiji napisał(a):Jeżeli to alergia pokarmowa,proponuję zmienic sposób żywienia,doskonale sprawdza sie dieta Barf.

u mnie doskonale sprawdzają się w/w karmy. A BARF jest może i dobry, tylko pies musi chcieć jeść surowe i właściciel musi mieć czas i ochotę na babranie się z tym wszystkim - u mnie na szczęście Tośka surowego nie ruszy, a ja nie miałabym ani ochoty ani czasu na babranie się z tym wszystkim :P
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez OWCZARZ 8 paź 2007, o 08:25

Jiji, tak BARF jest może dobry ale dla psa, który jest do tego przyzwyczajony, a nie dla mojego, który ma tak delikatny układ pokarmowy, ze gdy dostanie coś innego niż sucha karma, np. kawałek mięsa surowego czy kość, zaraz wymiotuje i ma biegunki przez 2 dni i dodam że nie jest możliwe go już przestawić na ten sposób żywienia.

A generalnie jestem przeciwnikiem Barfa ale to już temat na inną dyskusje.
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jiji 8 paź 2007, o 23:13

Wcale nie próbuję Was nakłonić do zmiany sposobu zywienia waszych psiaków,napisałam jedynie iż Barf jest alternatywą na alergie pokarmową :D
Sama go nie stosuję,ale znam wielu barfowców,którzy z suchej karmy przestawiali swoje pieski na tą właśnie dietę i zniknęły różne nieciekawe alergie,dolegliwości przewodu pokarmowego,i inne...
Owczarz u Twojego psa została zdiagnozowana jakaś choroba? Myślę,że trzyletni pies właściwie żywiony powinien być zdrowy jak BYK :o
Całkiem mozliwe,że jego bardzo wrażliwy przewód pokarmowy (prawdopodobnie-trzustka)zostały zrujnowane byle jaką karmą we wczesnym okresie rozwoju (sorki-nie mam zamiaru Cię urazić),ale ja też kiedyś nie wiedziałam tego co wiem teraz i wcale się tego nie wstydzę,człowiek całe życie sie uczy i jako istota myśląca powinien wyciągać z tego właściwe wnioski :D
Osobiście znam właśnie identyczny przypadek :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Jiji
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 14:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez OWCZARZ 8 paź 2007, o 23:33

Jiji pies jest zdrowy, wszelkie badania ok, karmiony był zawsze sychym o najwyższej jakosci.

Poprostu przyzwyczajony do suchego reaguje sensacjami na inne pozywienie, a wiadomo jak to jest u owczarków szczególnie, psach o szczególnie wrażliwym ukłądzie pokarmowym.

Właściwe zywienie nie gwarantuje dobrego zdrowia, bo są tu inne czynniki, np. genetyczne. Bądź choćby taka alergia, na którą nie ma wpływu sposób zywienia psa jako szczeniaka. :) jeśli jest uczulony na dany składnik to prędzej czy później sie to ujawni.

Naprawdę mój pies jest pod bardzo dobrą opieką, sam posiadam dużą wiedzę...ale to czasem nie wystarczy, powinnaś wiedzieć o tym. :o
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gosinka 14 paź 2007, o 23:13

To teraz ja. Moja psina ma popularną przypadłość - alergia na mięso kurczaka. Zgodnie z zaleceniami lekarza najlepiej dla niej jeść ryż z warzywami i mięsem indyka, do tego musi dostawać preparat na stawy, bez niego zaczyna się lekkie utykanie przy rozchodzeniu. Dostaje to na obiad, ale na śniadanie na szybko dostaje suche. Od małego próbowaliśmy w kolejności:
PURINA PRO PLAN Puppy Salmon & Rice - przestała się drapać i wypadać sierść, niestety nadal puszczała śmierdzące wiatry, a kupy były spore i śmierdzące.
BRIT Junior Large Breed - kupy były bardzo obfite i śmierdzące, sierść trochę wypadała i nie błyszczała.
HILL'S SP Canine Puppy Large Breed - spora poprawa w stosunku do poprzedniej karmy. W dalszym ciągu lekkie linienie, i w ogóle to bez wielkiej rewelacji.
BENTO KRONEN Maxi Growth - porównywalna z Hillsem. Ilość oddawanego stolca zmniejszyła się jeszcze, zero wiatrów.
Od tygodnia na BENTO KRONEN Maxi Lamb & Rice - jeszcze lepsza od poprzedniczki z firmy, bo antyalergiczna. Osobiście uważam za najlepszą, która mi się trafiła (lepsza od Hillsa). Kupy małe, nieśmierdzące, poprawa wyglądu sierści, pies pełen energii, choć nadal się troszkę drapie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez OWCZARZ 15 paź 2007, o 14:12

Gosinka, chętnie bym sprobował tego Bento z jagnięciną, niestety mój pies nie uznaje duzych granulek, tam są dośc spore. On lubi jak najmniejsze, takie jak w CHS czy Diamond.

Mnie jeszcze kusi Pro Pac Lamb & Rice tylko nie wiem jak tam jest z wielkością granulek...ale dośc przystępna cena.

A tak poza tym to może kiedyś spróbuje Nutro Choice Lamb & Rice Lrage Breed lub Nutra Gold Lamb & Rice (dobre opinie o tych karmach, niestety cena już blisko 200 zł).
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Atena 15 paź 2007, o 17:50

OWCZARZ napisał(a):Mnie jeszcze kusi Pro Pac Lamb & Rice tylko nie wiem jak tam jest z wielkością granulek...ale dośc przystępna cena..

kurcze, dostałam kiedyś od nich próbkę, ale teraz nie mogę sobie przypomnieć, jakie tam były granulki. Chyba średniej wielkości, ale nie chciałabym wprowadzać Cię w błąd.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez OWCZARZ 17 paź 2007, o 14:54

No ja niestety nie mogę sie nigdzie doprosić o próbki karmy Pro Pac w wersji lamb & Rice, aby zobaczyć jakie są duże granulki....szkoda bo karma z samego opisu wygląda dość zachęcająco a niestety nie miałem z nią do czynienia aby móc coś przebadać pod kątem jakościowym na uczelnii.
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Atena 17 paź 2007, o 16:54

hmm, spróbuj może spytać na dogo, w dziale Żywienie jest temat o wielkości granulek - a nóż ktoś akurat ma tą karmę, albo wie, jakie są granulki :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez OWCZARZ 25 paź 2007, o 17:00

Ok Atena. Sprobuje na dogo popytac rowniez moze faktycznie ktos miał do czynienia z Pro Packiem. Dzieki za rady. :)
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez OWCZARZ 31 paź 2007, o 11:47

No wczoraj jednak nie zdecydowałem się na Pro Pac, a przyszła karma Diamond w wersji Lamb.

Zobaczymy jak bedzie służyć, narazie przechodzimy stopniowo z Chicken Soup na Diamond.

Tylko zastanawia mnie bo w jednym artykule wyczytałem, że karma Diamond właściwie nie różni się niczym od karmy Nutra Nuggets, tylko że pakowana w większe worki....a dystrybutor twierdzi ze jednak jest duzo lepsza od Nutry Nuggets (z którą mam złe doświadczenia).
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints