Karma dla psa.

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez pola 6 lip 2009, o 12:29

jestem szczesliwą posiadaczka 2 miesięcznej labki i 7 letniego labka. psa karmiłam głownie pokarmrm sprządzanym przeze mnie, mięcho warzywa, ryż obecnie dla " młodej"zdecydowałam się na karmę ale od czasu do czasu na coś gotowanego w szczególności mieso różne : narazie drób, ozory, żąłądki, wątróbka plus tarte surowe warzywa. Niestety nie jestem w stanie ciągle jej gotowac a zdaje sobie równiez sprawe z tego ze wyżywienie min do 8 miesiąca labradora jest bardzo ważne - ze względu na ich choroby stawów, tak więc wydaje mi się, ze dobrej jakości karma!!! specjalistyczna jest odpowiednim wyżywieniem, myśle ze jezeli zabraknie witaminek i minerałów w pzryrządanym przeze mnie jedzonku otrzyma to piesek w karmie. Dla szczeniaka wybrałam RC, ale niestety sierść pachnie tym jedzonkiem i przeżuciłam sie na ekanube z ryzem i jagnięciną - juz nawet zakupiłam 15 kg worek:-) Sunie karmię 4 razy dziennie zamierzam 3 razy karmą ktora narazie mocze i dodaje warzywka i raz dziennie gotowanym miesem z dodatkami. Dorosły labrador równiez od czasu do czasu dostaje karme i wybrałam dla niego PURINE z jagnięciną, GILPE, czasami Royalem. 7 letni labrador ma się bardzo dobrze - nigdy nie chorowal, ze stawami wszystko OK, Mam nadzieję ze z naszym najmłodszym domownikiem równieżź tak będzie . Troche dziwia mnie opinie zwłaszcza lekarzy weterynarii którzy tw ze albo sucha karma albo jezenie domowe! Jezeli karma ma byc zdrowa i jedzenie domowe tez takie jest to w czym problem??? chyba w tym że pies nie uzależni sie tylko od karmy i ze wydamy na nią mniej kasy? Wczesniej miała rottweilera i karmiłam tylko karmą, pies po roku nie chciał ruszyc gotowanego jedzenia. Tak wiec kupujmy dobre karmy nie swinstwa z marketu ale i gotujmy naszym psiakom, dbajy o szczepienia, spacery i cieszmy sie pupilami:-) pozdrawiam
pola
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 6 lip 2009, o 12:43

Nie można łączyć jedzenia gotowanego i suchego w jednym posiłku.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez leonberg 6 lip 2009, o 14:22

lekarze nie zalecają karmienia mieszanego ponieważ trudno zbilansować składniki odżywcze. dodatkowo psiaki zaczynają marudzić przy jedzeniu i nie chcą jeść suchej karmy bądź gotowanego.
jeśli psinka na już 2 mc to po co namaczać jej suchą karmę? w jakim celu? ma już zęby i powinna radzić sobie bez problemu z gryzieniem.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez pola 6 lip 2009, o 16:00

nie miałam na myśli łaczenia karmy z gotowaym jedzeniem, narazie ma moczoną z zalecenia weta - młody pies nie powienien jesc twardego jedzonka bo ropieja mu oczka:-p a i tak jak to szczeniak gryzie ciągle co popadnie. A co do łaczenia pokarmu dzis karma jutro gotowane miesko - NIE MA PRZECIWSKAZAN!!! jedenie skorumpowany weterynarz któremu zalezy na spzredazy karmy - powie inaczej!!!
pola
 

Postprzez mArGoSiA 6 lip 2009, o 16:33

pola napisał(a):nie miałam na myśli łaczenia karmy z gotowaym jedzeniem, narazie ma moczoną z zalecenia weta - młody pies nie powienien jesc twardego jedzonka bo ropieja mu oczka:-p a i tak jak to szczeniak gryzie ciągle co popadnie. A co do łaczenia pokarmu dzis karma jutro gotowane miesko - NIE MA PRZECIWSKAZAN!!! jedenie skorumpowany weterynarz któremu zalezy na spzredazy karmy - powie inaczej!!!

Cooo? od gryzienia twardych rzeczy ropieją psu oczy? przecież to bzdura.
Zarówno w jedzeniu suchym jak i gotowanym są witaminy i pamiętaj,że zarówno nadmiar jak i niedobór jest zły.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez leonberg 6 lip 2009, o 17:40

karmienie mieszane to podawanie na przemian jedzenia gotowanego z suchą karmą. zdecyduj się na jedno bądź drugie. po podjęciu decyzji, męcz weta ( fachowca od żywienia psów a nie fachurę od świnek morskich bądź tych z chlewika ;-) ) jakie suplementy dodatkowo/bądź nie, powinnaś podawać psiakowi.
w społeczeństwie a i pośród weterynarzy krąży wiele mitów i bzdur. wybacz, ale jeśli podajesz psiakowi suchą karmę dobrej firmy ( mam też nadzieję że dobraną stosownie do wieku i wielkości docelowej psa ) to dlaczego dodajesz warzywa? suche karmy są dość dobrze zbilansowane i dodatki warzyw czy mięsa nie są wskazane.
to że udało ci się zdrowo odchować jednego psiaka nie świadczy o niczym. każda psinka jest odrobinę inna. każdy z psiaków może lepiej bądź gorzej przyswajać pokarm, wchłaniać witaminy i minerały.
ciekawi mnie, dlaczego wet kazał ci moczyć karmę? jeśli psiak skończył 2 mc i prawidłowo dobrałaś karmę, to nie ma takiej potrzeby. twardość karmy dobiera się w taki sposób, by psiak jadł określona ilość czasu. za miękka karma, nie jest lepsza od karmy za bardzo twardej.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez pola 9 lip 2009, o 17:58

dziwne poglądy a wychować udało mi się wiecej psó, mam troche wiecej latek niż myśle niektórzy na tym forum, pozdrawiam i ja pozostane przy swoich zasadach żywieniowych!
pola
 

Postprzez mArGoSiA 9 lip 2009, o 18:15

To,że masz więcej lat nie znaczy,że masz rację.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re:

Postprzez leonberg 10 lip 2009, o 07:43

pola napisał(a):dziwne poglądy a wychować udało mi się wiecej psó, mam troche wiecej latek niż myśle niektórzy na tym forum, pozdrawiam i ja pozostane przy swoich zasadach żywieniowych!


policytujemy się? ;-) kto starszy i kto wie więcej na temat karmienia 2 mc psiaków?? :rotfl:
każde forum służy do wymiany poglądów. każdy uczy się przez całe życie.
mnie może przekonać każdy pod warunkiem że uzasadni swoje poglądy. napisz w jakim celu dodajesz warzywa do zbilansowanej karmy? napisz w jakim celu moczysz karmę? napisz dlaczego karmisz na przemian?
uważasz że karmisz dobrze, dlaczego więc pytasz na forum o karmienie szczeniaka????
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Karma dla psa.

Postprzez Bacha 26 lip 2009, o 12:21

Zaczęłam karmienie mojego labka od Royal Canin, ale moja psina nie pochłaniała jej ze smakiem, więc zmieniłam na Eukanubę. I zaczęły się problemy. Zapalenie ucha, łysy placek w okolicach karku, wypadanie sierści w ilościach zastraszających. Lekarz stwierdził, że ten łysy placek, to efekt drapania przy bólu ucha. Kupiłam to, ale nie do końca, bo raz, że jak chciała podrapać ucho, to drapała, a dwa, że kark drapała swoją drogą. No i to wypadanie sierści w takich ilościach... Wyleczyliśmy ucho, a placek łysiny się powiększał. Poczytałam na forach i znalazłam odpowiedź na swoje pytania. Zapalenie ucha, łysienie, wypadanie sierści - alergia jak złoto. Znalazłam Acanę dla alergików i zaczęłam jej podawać. Niesamowita zmiana. Nie skończyłam jeszcze pierwszego 13 kg opakowania, a mój pies wygląda w 100 % lepiej. Ucho ok, łysina zarosła, sierść wypada w normalnej ilości i wygląda zdrowo.
I Royal i Eukanuba to bardzo dobre karmy, ale nie każdy pies może je jeść. Mój najwyraźniej nie toleruje czegoś, co zawiera Eukanuba. Mogłabym co prawda wrócić do Royala, bo przy nim było ok, ale przy takich cenach wolałam nie ryzykować, że znów zostanę z kilkoma kilogramami niepotrzebnej karmy. Bo efekt można zobaczyć dopiero po kilku tygodniach a kupowanie mniejszych niż 12 kilogramowe opakowań się nie opłaca. Zwłaszcza przy dużym psie. Zaryzykowałam z Acaną i miałam szczęście.

Pedigree pewnie też by jadła, ale nawet jeśli jej układ trawienny by to przetrwał (w co wątpię), to mój nos zdecydowanie by tego nie wytrzymał. Gdy odstawiłam Eukanubę a jeszcze nie dostałam Acany, przez blisko dwa dni dawałam jej Pedigree - jako mniejsze zło. Może i mniejsze, ale gazy miała takie, że lepiej było nie pozostawać z nią w jednym pomieszczeniu :lol:
Bacha
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez Paulinka... 27 lip 2009, o 19:47

Mam pytanie:
Która karma jest lepsza dla chińskiego grzywacza ?
Purina Pro Plan Puppy Small Breed czy Nutra Nuggets Puppy ?
Narazie je tą pierwszą , bo w żadnym zoologu nie było nutry , a na allegro i w innych sklepach tylko duże opakowania.
Paulinka...
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez ania i snoopy 14 sie 2009, o 09:40

Witam.
Potrzebuję Waszej porady. Już sama nie wiem jaką karmę dla psiny wybrać. Pierwsza karma jaką jadł to był RC. Niestety, zbyt dużo kupek nieciekawych, potrafił też rano zwymiotować krokieciki z kolacji. Druga karma PPP łosoś było ok, chociaż zaczęły łzawić oczka. Chciałam dogodzić psince i kupiłam PPP kurczak - jaki łupież, drapanie-szok. Wróciłam do PPP łosoś, drapanie ustało, ale pies nie chciał jej jeść, schudł, sierść matowa, wypadała. Zmieniłam na acana lamb&aple. Sierść śliczna, błyszcząca, przestała wypadać, oczka lepsze - ale nieustanne, potworne, drapanie . Wróciłam do PPP łosoś - drapanie ustaje ale z oczu się leje :ojej:
ania i snoopy
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez ValdeQ 14 sie 2009, o 11:58

To może jednak coś z jagnięciną?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Karma dla psa.

Postprzez norika 20 sie 2009, o 13:26

Moja sunia ma 9,5 roku, daje jej eukanubę z jagnięciną dla seniorów i psów wrażliwych oraz gotowanego kurczaka z ryżem. Ma sie świetnie i nie ma żadnych problemów żołądkowych. Eukanuby (niektóre rodzaje) rzeczywiście mogą wywoływać uczulenia, ale ta z jagnięciną, raczej nie. Dobra, nawet bardzo dobra, jak wynika z mojego doswiadczenia, jest też karma Pro Plan, niestety, nie ma jej w wersji dla seniorów.
Avatar użytkownika
norika
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 20:42
Lokalizacja: Gdynia
Imię psa: Norika
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: Karma dla psa.

Postprzez Sebo 1 wrz 2009, o 22:57

jak dobrze, że na tym forum nie trzeba się rejestrować :) ja mam takie pytanie a raczej prośbę.. trudno jest przewalić 38 stron, szczególnie kiedy co 5 post to OT albo kłótnia, może warto by więc było zrobić jakiś podklejony wątek, albo przynajmniej dodać na początku tego wątkum, jakiś spis suchych karm (firm i ew. "modeli" bez podziały na mini senior itp), z podziałem na klasy (premium itp), ew także z bilansem, plusami i minusami, przykładową ceną. chętnie czegoś bym się dowiedział (i pewnie nie tylko ja), że poza Puriną, Royalem, Boshem i Enaukubą (czy jak jej tam) są na świecie inne karmy, równie dobre, ale żebym nie musiał przekopywać połowy forum..
Sebo
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints