Karma dla psa.

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Re: Karma dla psa.

Postprzez Agrestowa 16 sty 2010, o 18:26

hmmm ja moze gwoli swoich opinii na temat karm dotyczacych samca....pies jak do mnie trafił nazwijmy to był lekko luzny, przez 13 miesiecy u pierwszej włascicielki karmiony suchym...kupiłam pro plan-efekt woda ciekła ...zmieniłam na rc- niestety uczulił mi psa tak ze uspany gronkowiec zaatakował cała skóre, ostawione...przypadkiem kupiłam mu zwykłego brita-pies sie unormował i zył na tym z dobre pół roku, potem zmienilismy na profilum zmniejsajac ilosc suchej z przewazeniem gotowanego......ostatnio zaryzykowałam i kupiłam mu acane pacyfik....karma na prawde super, nie zawiera zbóz wiec nie alergizuje..sierś super (co przy gronkowcu wazne)i zero rozluznionych kup
orijen chwali sobie duzo hodowców, niestety karma ni najtańsza....wiem ze tez na róznego rodzaju rozstroje, ładnie przysfajalna jest josera festival......
ale pacyfik dla mnie bomba....choc u nas suche to bardziej jak nie mam czasu albo gdzies wyjezdzam (np długie weekendy wystawowe albo wakacje)....gotowane czy surowe zarcie naprawde dostarcza wszelkich witamin potrzebnych (sucz od 5 lat na surowiznie i super kondycha,no moze ciut nadwaga...ale to ze starosci i zarłocznosci)...jak sie czegos obawiamy to warto co pol roku robic psu morfologie wraz z poziomem fosforu-potasu
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez paf 20 kwi 2010, o 10:14

Witam,
Mój pies ma 10 lat, choć Ci którzy widzą ją po raz pierwszy nie dają jej więcej niż 3 lata!!! Pies wygląda i zachowuje się fantastycznie na swój wiek, jest bardzo ruchliwa i uwielbia się bawić. Całe życie karmię ją jedzeniem, które sama przyrządzam. Najczęściej jest to gotowane mięso (drób, wołowina, podroby ABSOLUTNIE BEZ WIEPRZOWINY) z ryżem, makaronem lub kaszą oraz z dużą ilością warzyw (proporcje 1:1:1). Oprócz tego pies dostaje jajka, jogurt lub śmietanę, surowe warzywa (uwielbia marchewkę, głąby kapusty i brokułów, paprykę) i dużo innych rzeczy "ludzkich", na które ma ochotę, np. ser biały i żółty, kanapki itp. Dostaje szału na widok wędzonych ryb, więc zjada wszystkie płetwy i skóry :D Pomimo swojego wieku pies dostaje dwa posiłki dziennie. Nigdy nie miała kłopotów z żołądkiem, sierścią itp. Wręcz przeciwnie. Myślę, że warto eksperymentować z kuchnią, ponieważ psy są takimi samymi smakoszami jak my :D Wiele razy będziecie zaskoczeni widząc z jakim apetytem pies wcina np. jabłka.
paf
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez Gość 27 kwi 2010, o 21:50

Mam niespełna dwuletniego niejadka (duża rasa). Moje poszukiwania odpowiedniego żywienia przerodziły się w koszmar. Do rozpoczęcia wymiany zębów było dobrze (TOTW) i nawet mogłam karmę stosować jako nagrodę. Potem żadna karma nie smakowała, a pies marniał, zamiast rosnąć. Próbowałam nawet Pedigree. :oops: Pomyślałam, że gotowane (specjalnie najlepsze składniki) rozwiąże problem, ale pies przez 3 m-ce miał rozwolnienie. Bardzo mu smakuje mięso, ryż, jogurt, jabłko, twaróg, ale co z tego, jak mu nie służy? Mam teraz dwie karmy, które się sprawdzają: Bozita Robur i Josera Festival. Małe dawkowanie, kupki 1-2 razy dziennie (łatwe do sprzątnięcia, a mam nadzieję, że Wy też sprzątacie!). Kupiłam, na próbę, Pronature holistic i... zobaczymy.
Gość
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez EsHa. 28 kwi 2010, o 15:01

Gość napisał(a):Mam niespełna dwuletniego niejadka (duża rasa). Moje poszukiwania odpowiedniego żywienia przerodziły się w koszmar. Do rozpoczęcia wymiany zębów było dobrze (TOTW) i nawet mogłam karmę stosować jako nagrodę. Potem żadna karma nie smakowała, a pies marniał, zamiast rosnąć. Próbowałam nawet Pedigree. :oops: Pomyślałam, że gotowane (specjalnie najlepsze składniki) rozwiąże problem, ale pies przez 3 m-ce miał rozwolnienie. Bardzo mu smakuje mięso, ryż, jogurt, jabłko, twaróg, ale co z tego, jak mu nie służy? Mam teraz dwie karmy, które się sprawdzają: Bozita Robur i Josera Festival. Małe dawkowanie, kupki 1-2 razy dziennie (łatwe do sprzątnięcia, a mam nadzieję, że Wy też sprzątacie!). Kupiłam, na próbę, Pronature holistic i... zobaczymy.


Wydaje mi się, że rozwolnienie było skutkiem gwałtownej zmiany pokarmu z karmy na gotowane. Powinnaś zrobić to stopniowo ; odejmować karmę, a dodawać gotowane i taak poooowoli. ;)
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Re: Karma dla psa.

Postprzez Gość 28 kwi 2010, o 18:27

Dodawanie gotowanego odbywało się stopniowo. Były grane również puszki (Platinum, Animonda). Mimo rewelacyjnego smaku (i wysokiej ceny, którą byłam w stanie zapłacić, byle jadł), pies i tak zjadał 1/4 zalecanych porcji, a to co pozostawało na trawniku, niełatwo było usunąć. W opinii mojego weterynarza (zaufanego, bo mam inny, bardzo poważny problem), mój pies tak ma, że mokre i domowe mu nie służy. Pies był chudy, teraz na ostatnich karmach - szczupły, ale zdrowy! :D I, co ważne, smakuje! :D Josera Festival sprawdza się lepiej bez tego "sosiku". Granulki pokryte sosem są głównie połykane i... nieszczęście gotowe :oops:
Gość
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez psisko 5 maja 2010, o 13:53

my również od kilku tygodni karmimy Pronature Holistic , skład ma lepszy do Orijena, który u nas sie nie sprawdził -uczulał psisko.
psisko
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez Gość 5 maja 2010, o 19:24

A którą wersją? Zamówiłam na początek tę z indykiem, ale myślę o kaczce (bez zbóż i więcej mięsa). Orijen u mnie się nie sprawdził ze względu na wysoką zawartość białka (duża rasa). Dlaczego Pronature ma lepszy skład od Orijena?
Gość
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez psisko 5 maja 2010, o 22:19

ja używam Pronature w wersji łosoś i dziki ryż , nie zawiera zbóż poza ryżem. te karmy które nie mają zbóż np. Orijen maja sporo ziemniaków dla mnie ryż jest lepszy.
psisko
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez ofilka 7 maja 2010, o 13:32

Czy macie jakieś sklepy internetowe, w których cena tej karmy jest relatywnie niska??

Jakie jeszcze karmy polecacie dla młodych dużych psów????
przeczytała już o
royal canin shepherd junior
Brit Activity lub Brit Junior Large Breed
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Re: Karma dla psa.

Postprzez Gość 7 maja 2010, o 20:04

77,00 za 2.72 kg, 259,00 za 13,6 - kuchniapupila.pl. Za mniej nie znalazłam, za to polecam karmę Taste Of The Wild - bez zbóż, najwyżej (6*) notowana w rankingu "dogfoodanalysis", sprawdzona u boksera i CTR-a (duży jak ON i też wrażliwy żołądkowo niejadek), od szczenięctwa. Właśnie porzucam pomysł na Pronature i wracam do TOTW 109,00 za 6,8 kg, dawkowanie ok. 350g/35kg masy psa. Na próbę można zamówić 2,27kg, ale to może być za mało, żeby sprawdzić. Karma zawiera tzw. pożyteczne bakterie, więc na początku mogą trochę "przyśpieszyć trawienie", za to zapobiegają biegunkom bakteryjnym. Polecam stronę: http://www.dogfoodanalysis.com (reviews).
Gość
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez leonberg 7 maja 2010, o 23:25

w necie jest sporo dobrych sprzedawców np. krakvet czy telekarma. nie chciałem podawać nazw bo mi nikt nie płaci za ich reklamę ale wg mnie są to przyzwoici sprzedawcy u których zamawiam od kilku lat.

prócz royala zastanów się nad
PURINA PRO PLAN PUPPY LARGE BREED ROBUST CHICKEN&RICE Dla szczeniąt psów ras dużych.O masywnej budowie ciała cena wraz z przesyłką 159 zł /15 kg
EUKANUBA PUPPY LARGE BREED Dla szczeniąt ras dużych i olbrzymich (waga psa dorosłego >25kg) w wieku od 1 do 24 miesiąca cena wraz z przesyłką 152 zł /15 kg

obie karmy przyzwoitej jakości i nie wymagające dodatkowych suplementów. oczywiście w sprawie suplementów skonsultuj się z lekarzem. brak witamin i minerałów lub ich drastyczny nadmiar w okresie wzrostu ma bardzo złe następstwa.

p.s. czy Kali to już przesądzone imię dla suczki? ja jestem przesądny. wolę dla psów pozytywne imiona ;-) Kali dla mnie to jedna z najkrwawszych bogiń. mam złe skojarzenia ;-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Karma dla psa.

Postprzez aniaxD k.c.zwierzeta 22 maja 2010, o 17:10

ja mojemu kupuje chapi czy dobrze robie bo niewiem bo kupuje terz mr dog :idea: :ojej:
aniaxD k.c.zwierzeta
 

Re:

Postprzez gosc 23 maja 2010, o 19:48

m.m napisał(a):Kocie żarcie PERFECT FIT oraz psie i kocie PROFILUM produkuje ta sama firma, która produkuje Pedigree, Chappi, Frolic, Whiskas, Kitekat itd.:? Można mieć wątpliwości co do jakości i składu.


Owszem produkuje je MARS Polska.. połowa ludzi chyba ma specjalistyczne Laboratorium w domu pisząc takie bajki..
Co do jakości i składu.. MARS na pierwszym miejscu stawia właśnie na jakość, a żeby jakość była dobra skład także musi być dobry, i nie ma w niej na pewno żadnych pazurów, resztek skóry, itp.. jeżeli cokolwiek nie spełnia wymagań nie jest wypuszczane na rynek... dla ciekawskich... tak pracuje w Marsie od kilu miesięcy, i z takimi rygorami sanitarnymi jak i jakościowymi nie spotkałem się w fabrykach produkujących pokarm dla ludzi...
Część twierdzi że np. na zachodzie europy mają lepsze pedigree itp... jedynie co innego mają to język na opakowaniu.. MARS Polska produkuje karmę oprócz na Polskę także do Niemiec, Belgii, Holandii, Finlandii, Norwegii, Danii, Czech, Litwy, Szwecji, Słowacji..
I nie chodzi mi żeby teraz każdy nagle kupował chappi itd, jak kogoś stać może kupować i najdroższy pokarm, jak nie to i najtańszy. Tylko z "plotek" tworzy się cała historia, i założę się że część powtarza te głupoty nawet nie sprawdzając czy to prawda.
pozdrawiam
gosc
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez Josera Rybnik 30 maja 2010, o 09:16

Witam wszystkich forumowiczów. My (tzn ja i mój flat coated retriever) od jakichś 3 tygodni używamy josery high energy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Postanowiłem zająć się dystrybucją tej karmy i gorąco ją wszystkim polecam. Nie jest droga ( w porównaniu np do Puriny Pro Plan o podobnym składzie, a droższej ), a wiele opinii świadczy o niej bardzo dobrze. Poza tym jest bardzo popularna w Niemczech, gdzie jest produkowana.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w przyszłym togodniu będę miał towar, więcej próbek i ulotek. CHętnych do spróbowania proszę o kontakt na mail barkoz1@vp.pl. Dostawa na terenie Rybnika i okolic naprawdę ekspresowa. A ulotki i próbki mogę podrzucić jeśli ktoś będzie z okolic.
Josera Rybnik
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 09:06
Imię psa: Homer
Rasa psa: Flat Coated Retriever

Re: Karma dla psa.

Postprzez leonberg 30 maja 2010, o 18:34

a możne podasz ceny?
zajrzałem do swojego dostawcy i purinę pro plan mam za 9.94 kg dostawa w cenie
josera znalazłem w sklepach internetowych za 9.93 kg + dostawa.

gdzie jest przekłamanie? może za bardzo koloryzujesz a może josere można kupić o wiele taniej?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints