ludziska

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Atena 7 paź 2005, o 13:11

Basiu - chyba zle to odebralas. To nie byl atak na Ciebie. Tylko na ten dziwny przesad :roll: Przyznaje, ze rowniez czesto spotykam sie z opinia, ze dorosly pies powinien jesc raz dziennie, ale wole rozbic ten posilek na dwa razy - rano i wieczorem - przynajmniej pies nie nazre sie jak swinia (przepraszam ze okreslenie). Zreszta akurat w moim przypadku nie ma mozliwosci, zeby Atena zjadla na raz jedna wielka porcje - ona je tyle ile musi, sama sobie dozuje - tak, ze czesto bywa tak, ze dostaje poranna porcje i od razu zje 2/3, a pozniej reszte. Wyjatkiem jest wieczor, bo wtedy zjada wszystko od razu :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 7 paź 2005, o 13:17

Przepraszam, dopisałam do powyższego, bo nie chciałam pisać jednego za drugim, a Ty w międzyczasie odpisałaś. Wiem, że to nie był atak na mnie, ale trochę głupio mi się zrobiło mimo wszystko.
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Vectra 7 paź 2005, o 13:20

Atena masz śliczna Astke a ile przesądów o bulowatych hihihi
może warto topik założyć pt.: MITY I PRZESĄDY ja uwielbiam ten temat bo można sie posmiać

PS przepraszam za zmiane tematu :oops:
Avatar użytkownika
Vectra
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 457
Dołączył(a): 6 paź 2005, o 01:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ValdeQ 7 paź 2005, o 13:36

Przepraszam, nie chciałem nikogo urazić.

A właściwie to chciałem, różnych pseudoekspertów, którzy robią ludziom wodę z mózgu.

Świat się zmienia, nasza wiedza o psach i ich interakcji z ludźmi też podlega zmianom. To co 30 lat temu było metodą wychowawczą obecnie często odbieramy jako okrucieństwo. Za 10 lat prawdopodobnie będę musiał odszczekiwać niektóre z wypowiedzi, pod którymi się dzisiaj podpisuję.

Ale edukację kynologiczną na podstawowym poziomie uważam za najważniejszą metodę uczynienia z naszego kraju miejsca trochę bardziej znośnego dla naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Atena 7 paź 2005, o 13:43

Tes&Kan&Lala napisał(a):Atena masz śliczna Astke

dziekuje

Tes&Kan&Lala napisał(a):może warto topik założyć pt.: MITY I PRZESĄDY ja uwielbiam ten temat bo można sie posmiać

to do dziela :)

Tes&Kan&Lala napisał(a):PS przepraszam za zmiane tematu :oops:

ja rowniez :oops:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Basia_sz 7 paź 2005, o 14:02

Na nikogo się nie miałam zamiaru gniewać, ani obrażać. To forum właśnie po to istnieje, żeby, m.in. błądzących z błędów wyprowadzać. :D
A ten temat o mitach - świetny pomysł!
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Tinus 22 paź 2005, o 13:35

moja Amida nadal dostaje jedzenie trzy razy dziennie. Pochlania go tak wielkie ilosci, ze boje sie, aby zjadla naraz za duzo, wiec wole dac jej jeden raz wiecej.
Ale przyznam sie, ze moj poprzedni pies jadal raz dziennie wieksza porcje i nigdy nie mial problemow z zoladkiem (tez ktos nam kiedys powiedzial, ze doroslego psa nalezy karmic raz i uwierzylismy, zanim jednak zdecydowalam sie ponownie na psa, postanowilam troszke poczytac i stad ta zmiana).
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez borderek 22 paź 2005, o 14:25

Moja sunia dostaje rano jogurt,serek lub inny nabiał. Wieczorkiem albo popołudniu suche i nigdy jej nic nie było. Mi nawet wet mówił,że dobrze rozłożyłam jej posiłki.
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Re: ludziska

Postprzez harper 30 paź 2010, o 23:11

A ja mam od dwóch dni psiaka-znajdę. Wygląda, jak Golden, ale szczerze wątpię w jego rasowość :) Bynajmniej jest przecudowny, potrzeby załatwia na dworze, jest megagrzeczny :) i weterynarz (ocenił na max 8-10 mcy) polecił mi oczywiście suchą karmę - jakiś marketing chyba. Karmię go gotowanym mięskiem, jajko na twardo, czasem mleczko - czyli na śniadanko, raptem 2 razy ;), sucha nam nie idzie, pedigree wcale, generalnie kuchnia domowa ;). I tryska zdrowiem :) Po 2 dniach, to może żaden wyznacznik, ale nie widzę żadnych niepokojących objawów.
Nie dajmy się uwieść tej żywieniowej propagandzie! :)
Pozdrawiam wszystkich właścicieli słodziaków!
harper
 

Poprzednia strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

paw prints