ludziska

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

ludziska

Postprzez Gość 6 paź 2005, o 17:12

podpowiedzcie tanie rozwiazania na domowe jedzonko dla psa
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 6 paź 2005, o 18:49

Tanie mięso "dla psa" mrożone + ryż + marchew. Ugotować. Wyjdzie bardzo tanio i domowo.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez pauline_g 6 paź 2005, o 20:31

a w jakich to ma być proporcjach napisz jeszcze!! :D
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Jadzia 6 paź 2005, o 21:03

Ja gotuję dla trzech pinczerek. Ok. 60-70 dk mięsa(podroby kurze) + 0.5 kg ryżu + całe opakowanie włoszczyzny(mrożonka). Po ugotowaniu wychodzi spory gar i wystarcza na 5-6 posiłków dla moich trzech dziewczynek. Ponieważ one dostają jedzonko dwa razy dziennie, więc taka porcja wystarcza na 2 do 3 dni. Trzymam to w lodówce, a kiedy daję do jedzenia to dodaję wrzątku i wychodzi z tego gęsta zupa. Cenowo to wychodzi mniej więcej: mięso ok. 4.5 zł, ryż - 1.20 zł, warzywa - 2.10 zł
razem ok. 7.80 zł. Do tego dostają w tabletkach witaminy.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez cogar 6 paź 2005, o 21:06

Zazdroszczę Ci :) Cogar jak je gotowane na jeden raz zjada około 50 dkg podrobów (drobiowe, albo wołowe), jakieś 30 dkg ryżu i 25 dkg warzyw. Trzeba to jeszcze pomnożyć razy dwa, bo również jada dwa razy dziennie.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Vectra 6 paź 2005, o 23:45

najtaniej wychodzi drób z ryżem i warzywami o ile pieski jadają zielsko (moje nie biorą do pyska) ja gotuje na dwa dni dla 120kg psów ok 12 udek z kurczaka i dwa kilo ryżu ..

W marketach można kupić tanie nogi z kurczaka i chyba wychodzi taniej niż podroby.Poszukaj też jakiegoś małego sklepiku z mięskiem można kupić mielone mięcho wołowe z różnymi podrobami za ok 5 zł/kg
Avatar użytkownika
Vectra
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 457
Dołączył(a): 6 paź 2005, o 01:20
Lokalizacja: Warszawa

k

Postprzez Gość 7 paź 2005, o 07:12

psy sa male jest ich 2 waza ok 7-8 kg a czy moge im dawac miesa z platkami wosianymi i jakims no nie wiem sosem? co do gotowanego mieska to cz moga jesc one w posyaci surowej?
Gość
 

Postprzez Atena 7 paź 2005, o 07:23

platki owsiane i sos :shock: nie jestem zadnym znawca zywieniowym, ale po pierwsze sosy raczej sa niezdrowe dla psow, bo zawieraja przyprawy, konserwanty itp., a po drugie platki owsiane jakos do mnie tez nie przemawiaja :roll: dlaczego nie ugotujesz psom ryzu?? jest o wiele zdrowszy. Platki owsiane tez musisz przeciez ugotowac, wiec co to za roznica co wrzucisz go garnka :?:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Basia_sz 7 paź 2005, o 07:40

Popieram.
A jak chcesz mieć Super Tanio, to ryż z TIP-u, warzywa z ogrodu a mięsko z chlewa! :lol:
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Jadzia 7 paź 2005, o 09:04

Od czasu do czasu zamiast ryżu daję płatki owsiane ale surowe. :) :lol: Do ugotowanego i rozdrobnionego mięska dodaję surową potarkowaną marchew i suche płatki owsiane, można ewentualnie zaparzyć odrobiną wrzątku. :P Płatki do sam błonnik i pomaga przy jakiś sensacjach żołądkowych. Używam płatków "błyskawicznych" :roll: Natomiast nie radziłabym sosu.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Basia_sz 7 paź 2005, o 12:16

Jadziu, pisałaś wyżej, że dajesz psiuńciom jeść dwa razy dziennie.
Max dostaje raz, czy to źle? Co prawda micha jest porządna (widać na zdjęciach) a Max też nie jest ofiarą tej epidemii, która ostatnio szaleje na forum, więc pytam z ciekawości. Z wielu źródeł słyszałam, że dorosły pies powinien dostawać raz dziennie.
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Vectra 7 paź 2005, o 12:21

Można dawać raz dziennie ale wtedy jest duże obciążenie dla żoładka zwłaszcza duże psy jednak powinny dostawać 2 razy mniejsze porcje lepiej trawią i lepiejj sporzytkują to co jest w misce .Ja daje dwa razy małe śniadanie po pierwszym spacerku i kolacje tuż przed spankiem coby nie szalały po jedzeniu bo o skręt żoładka nie trudno :D :D :D
Avatar użytkownika
Vectra
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 457
Dołączył(a): 6 paź 2005, o 01:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ValdeQ 7 paź 2005, o 12:39

basia_sz napisał(a):Z wielu źródeł słyszałam, że dorosły pies powinien dostawać raz dziennie.


To zamknij te źródła w szufladzie z napisem "Niewiarygodne". Niech sobie te źródła same jedzą raz dziennie.

To jest przesąd z czasów kiedy "pies jako taki" był burkiem uwiązanym na krótkim łańcuchu do budy i raz dziennie w obtłuczonym baniaku bez ucha dostawał pomyje - jak miał szczęście i o nim nie zapomniano.

A im większa rasa, tym większe ryzyko, że wkrótce napiszesz coś w "tęczowym moście". Skręt potrafi zabić w kilka godzin i to ze 100% pewnością (jeśli nie zrobisz natychmiast operacji).

Najwygodniej to byłoby karmić raz na miesiąc :twisted:
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Vectra 7 paź 2005, o 12:44

Ale ten przesąd nadal jest bardzo popularny a są i tacy co to psa karmia raz na jakis czas bo akurat świnie nie dojedzą :evil: :evil: :evil:
A potem sie ludziska dziwią że piesio ma kłopoty z układem trawiennym
Avatar użytkownika
Vectra
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 457
Dołączył(a): 6 paź 2005, o 01:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Basia_sz 7 paź 2005, o 12:58

O rany! :oops: :oops: :oops:
Ale dlaczego Valdeq od razu tak ostro?

Tu przecież wcale nie chodzi o to, że nie mam czasu dla psa, albo, że mi się nie chce. Po prostu tak mi powiedziano, nie chcę zwalać winy na hodowców, ale to oni byli jednym z tych "źródeł". Od kiedy Max skończł 1 rok, zgodnie ze wskazówkami, zaczęłam mu dawać raz dziennie i jak do tej pory - ma już trzy lata - nic z układem trawiennym się nie działo, teraz widzę, że na całe szczęście.

Jak już tak rozmawiamy, to mam jeszcze jedną sprawę. Max bardzo mało pije. Codziennie ma świeżą wodę, ale z niej nie korzysta, sporadycznie.
Czy przyczyną tego może być to, że zalewam mu jedzenie rosołkiem?
Ostatnio edytowano 7 paź 2005, o 13:14 przez Basia_sz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints