Jak pokazać psu że ma się nad nim przewage?

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Basia_sz 3 sie 2007, o 20:31

Twój Mailo to mądra bestia :P wie, kiedy i jak "przepraszać", bo wie, że mu wybaczysz, spryciarz z niego :lol:
No cóż, nie daj się zmiękczyć (rzekła twarda Basia), musisz być konsekwentna w tym czego od niego wymagasz, żadne słodkie oczka niech tu nic nie pomogą :wink: Ma być tak, jak Ty chcesz.
Ale bez bicia i krzyku, spokój i opanowanie, czyli inaczej - zimna krew i ciepłe gacie, a będzie coraz lepiej :wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Diana S 4 sie 2007, o 13:20

basia bardzo fajnie to wszystko ujęłaś :wink:
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Jak pokazać psu że ma się nad nim przewage?

Postprzez Sajgonek 4 sie 2007, o 20:13

Ja mam psa już dość długo bo przybłąkał sie do nas jak była mała. I nie wykazywała chęci dominacji tylko jakoś sama sobie tak ustaliła ze moi rodzice są najważniejsi bo widziała ze sie ich o wszystko pytam i to co powiedzą ja robie, widziała ze jestem najmłodsza i moje zdanie mało sie liczyło.. Wiec dla niej tata był przywódca, potem była mama później ona... Mnie oczywiście traktowała za gorszą od siebie bo nie umiałam jej pokazać ze mam nad panuję... Wiem ze to sie wydaje śmieszne ale tak było...

A jak kupiłam sobie królika to sie nim opiekowała jakby był jej dzieckiem, ale jak już podrósł to warczała na niego jak sie zbliżał, czyli także uznała że jest niżej w hierarchii..

Zgodzę się z tym że psom powinno się pokazać kto rządzi ale robić to z miłością i oczywiście jak coś dobrze zrobi to pochwalić psinkę.
Zgodzę się także z tym że psy uważają nas za stado i zachowują sie jak w stadzie.
Pies powinien wiedzieć że jest najniżej w domowej hierarchii, ale trzeba mu to uświadomić :)
Sajgonek
 

Re: Jak pokazać psu że ma się nad nim przewage?

Postprzez daniello 6 mar 2011, o 20:05

Znam pewne koreańskie metody ale są one zatajnione.......................
daniello
 

Re: Jak pokazać psu że ma się nad nim przewage?

Postprzez zmijka37 15 cze 2012, o 06:30

A ja mysle, ze do psa powinno sie mowic stanowczo, wyraznie i glosno nawet na niego krzyknac, ( nie bic) .. on musi wiedziec, ze to Ty jestes jego panem i ma sie sluchac, a nie odwrotnie... jesli ktos do psa bedzie zwracal sie cicho i bez przekonania, to zaden pies nie poslucha...poprsotu musisz miec nad nim przewage, jesli tego nie zrobisz, bedziesz mial(a) problemy i to nie male.
Avatar użytkownika
zmijka37
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 cze 2012, o 13:28
Imię psa: Rex
Rasa psa: Boxer

Re: Jak pokazać psu że ma się nad nim przewage?

Postprzez Leszek44 20 cze 2012, o 23:13

Ton naszego głosu powinien być dopasowany do sytuacji. Jeśli chcemy psu przerwać jakąś czynność, to powinniśmy używać tonu stanowczego. Jeśli przerwiemy psu dane zachowanie lub chcemy go zachęcić do wykonania jakiegoś zadania, używamy tonu wysokiego. W ten sposób możemy się czytelnie porozumiewać z psem.
Używanie wyłącznie głosu stanowczego będzie psa zniechęcać do pracy z nami.

--------------------------------------
Pensjonat dla psów
Leszek44
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 12:25
Imię psa: Breska
Rasa psa: Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Re: Jak pokazać psu że ma się nad nim przewage?

Postprzez jangres 12 gru 2013, o 17:28

ja wiela gimnastyki nie potrzebuje,
Postaw na sprawdzone gadżety reklamowe https://najtanszegadzety.eu/
jangres
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 15:56

Re: Jak pokazać psu że ma się nad nim przewage?

Postprzez ailata 29 gru 2013, o 21:09

Zgadzam się, że drogą do rozwiązania problemu powinna być współpraca i dobry kontakt z psem.
Tzw. teoria dominacji została obalona wiele lat temu. Była oparta na obserwacji wilków żyjących w niewoli, które zachowują się inaczej niż te żyjące na wolności. To tak, jakby na podstawie obserwacji więźniów wyciągać wnioski i pouczać matki jak mają wychowywać swoje dzieci...
Kto jeszcze nie czytał, gorąco zachęcam do przeczytania króciutkiej książeczki pt."Dominacja u psów, prawda czy mit?". Napisał ją Barry Eaton, a wydała Fundacja Psia Wachta.
Fragmenty tej książki cytowałam też na FB (szukajcie: Szkoła Baron. Tutaj jest link do pierwszego wpisu: https://www.facebook.com/notes/szko%C5% ... 3369774384) od 19 maja do września 201.
W skrócie, powiedziałabym, że przewracanie psa na plecy jest zastraszaniem go, udowadnianiem, że jesteśmy silniejsi i... uczeniem rozwiązań siłowych.
Takimi metodami da się psa zastraszyć, przez co niektóre zachowania uda się wyeliminować. Tyle tylko, że mogą się pojawić inne kłopoty... Agresja przeniesiona na inne psy, niszczycielstwo jako forma rozładowania frustracji, choroby psychosomatyczne...
Jasne, że zdarzają się psy, które mimo metod siłowych są super. Myślę jednak, że są super mimo, a nie dzięki tym metodom.
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints