Pies w lozku

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Re: Pies w lozku

Postprzez mysza.aneta 6 maja 2008, o 19:47

johnnyrambo napisał(a):Jak oduczyć pieska spania w łóżku:?:
Piesek normalnie śpi w swoim legowisku ale kiedy ja położę sie do mojego łózka i chce spać wtedy budzi sie i wskakuje mi na łózko. jeśli mu nie pozwalam na to szczeka itp. Wszelkie próby uspokojenia idą na marne.
Co zrobić:?:
:shock: :shock:

Mialam ten sam problem (teraz wiem ze to moja wina byla bo sama go tego nauczylam, jak byl maly to go bralam do lozka a pozniej chcial soac caly czas ze mna w lozku), niestety oduczenie mojego psa spania w lozku wiazalo sie z koniecznoscia poswiecienia sie przez ponad miesiac, kladlam psa w jego legowisku a sama spalam na materacu obok jego legowiska, po okolo tygodniu oddalalam stopniowo materac na ktorym spalam od jego legowiska a on dalej spal w swoim legowisku i tak do skutku, teraz juz spi sam. Ta metoda jest meczaca, ale teraz sie ciesze bo sam spi.
mysza.aneta
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 12:58
Lokalizacja: Skała

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Monia-Nero 12 maja 2008, o 12:42

a co zrobić jak psiak nie przesypia całej nocy?? budzi się piszczy (jest mały)wiec wyrośnie z tego??
wieczorem wychodzi na spacer wiec po nim powinien spać a tu sie chce bawić potem usypia na 3-4 godz i znowu sie budzi i piszczy:(
Avatar użytkownika
Monia-Nero
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 81
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 07:45
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Imię psa: Nero

Postprzez KittyChan 12 maja 2008, o 13:38

Monia-Nero napisał(a):budzi się piszczy (jest mały)wiec wyrośnie z tego??
wieczorem wychodzi na spacer wiec po nim powinien spać a tu sie chce bawić potem usypia na 3-4 godz i znowu sie budzi i piszczy:(


A ile trwa spacer? bo piesek może jest za mało wybiegany jeśli ten spacer to tylko po to żeby się załatwił, troszeczkę pobiegał i do domu, to za mało. Musisz się z nim na spacerze bawić i wynaleźć mu odpowiednie zajęcia.
A piszczy bo jest mały [ile dokładnie ma?] i tęskni za mamą. Chyba każdy właściciel psa to przechodził. Włóż mu do legowiska maskotki i zawiń ręcznikiem ciepłą [nie gorącą] butelkę z wodą i też mu daj . Gdzieś czytałam że może u niektórych psów pomóc jako rekompensata obecności mamy i rodzeństwa, ale ile w tym prawdy to ja nie wiem :P
No i tak jak mówiłam na pewno piesek powinien być zmęczony żeby spać.
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Postprzez Monia-Nero 12 maja 2008, o 18:23

Spacer trwa tyle ile Nero chce-jak sam idzie do odmu tzn.że chce wracać i wracamy.Nie wołam go specjalnie i nie ide w str.domu zeby nie szedł za mną.Na spacerze bawimy sie smycza, biegamy:)Wiem że piszczenie jest oznaki tęslnoty ale naprawdę w moim domu nie brak mu zainteresowania i krzywda mu sie napewno nie dzieje. Ma 2miesiące:)
spróbuję numer z butelka albo maskotka:)

a i jeszcze jak wracamy ze spaceru to tez się troche bawimy piłeczką zeby sie zmeczył az sam pójdzie spac ani go specjalnie nie usypiam ani nie budze jak usnie..wiec nie wiem skąd ta bezsenność?? :)

Zamiast pisać kilka wypowiedzi jedna pod drugą
używaj opcji Zmień
Avatar użytkownika
Monia-Nero
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 81
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 07:45
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Imię psa: Nero

Postprzez Diana S 12 maja 2008, o 18:49

Monia-Nero napisał(a):a i jeszcze jak wracamy ze spaceru to tez się troche bawimy piłeczką zeby sie zmeczył az sam pójdzie spac ani go specjalnie nie usypiam ani nie budze jak usnie..wiec nie wiem skąd ta bezsenność??:)


To nie jest bezsenność... pies jest młody wręcz dzieciak.... Obrazek

a kiedy się przebudzi potrzebuje bliskość Obrazek.

z wiekiem mu to minie i będzie przesypiał cała noc.... Obrazek

cierpliwość...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Piszczenie psa.

Postprzez marta4 25 maja 2008, o 16:22

Witam!
Wychodząc na spacer zabieram ze sobą psa. Mieszkam na wsi i mam blisko
do lasu, wystarczy, że przejdę wzdłuż kilku zabudowań. Na terenie
wszystkich działek znajdują się psy. W tym momencie trzymany na smyczy
długości 1 metra pupil zaczyna popiskiwać i wyrywać się. Będąc w głębi
lasu, gdzie nie ma psów uspokaja się. Pies ma około 1,5 roku.Jak oduczyć
go "panikowania"? Jakie metody zastosować, aby nie szarpał się na
smyczy :?:
marta4
 

Postprzez W_SG 11 cze 2008, o 16:40

Rufi vel. Marian śpi przeważnie pół nocy obok łóżka a drugie pół na fotelu. Jak jest dzień to śpi pod ławą.
GG: 3009152
W_SG
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 11 mar 2006, o 09:23

Postprzez Gość 13 cze 2008, o 14:04

a mój Nero śpi zawsze w nocy tam gdzie ja tzn.w tym samym pomieszczeniu..ma 3 miesiące i od ok.2 tygodni przesypia całe noce :D w dzień też czasem śpimy i tez musi być tam gdzie ja:)tak wiec do wszystkiego psiak sie przyzwyczaja
Gość
 

Postprzez Monia-Nero 13 cze 2008, o 14:06

a mój Nero śpi zawsze w nocy tam gdzie ja tzn.w tym samym pomieszczeniu..ma 3 miesiące i od ok.2 tygodni przesypia całe noce w dzień też czasem śpimy i tez musi być tam gdzie ja:-)tak wiec do wszystkiego psiak sie przyzwyczaja :D
żyj z całych sił i usmiechsj sie do ludzi...
Obrazek
Avatar użytkownika
Monia-Nero
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 81
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 07:45
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Imię psa: Nero

Postprzez charlotte 5 lip 2008, o 07:16

a ja spie z moją azją od samego początku czyli już od...
roku i 3 miesięcy ;)

I basta!
Avatar użytkownika
charlotte
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4 lip 2008, o 16:51

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints