Zjadanie kupy

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Zjadanie kupy

Postprzez Gość 24 lis 2005, o 20:34

właśnie se siedzę przed komputerem a tu patrzę a mój pies zjada swoją kupę :? normalnie nie sika i nie wali kup gdzie popadnie, a ja tu patrzę wgapiony w monitor, słyszę mlaskanie i widzę jak moja nuka zżera swoją kupę :evil: po pierwsze dziwne, że w domu się porobiła a po drugie dziwne że ten :prezent" zjadła :shock: ludzie pomóżcie mi nie wiem czego jej brakuje od razu jak zaczęła zjadać to "coś" to posprzątałem, ukarałem ją i dałem jej wody bo miała oddech trochę...mmm, nieświerzy :lol: ? Pomóżcie co na to mam poradzić, czy było to pojedyncze zdarzenie i czy może się powtarzać. I jeszcze jedno : Mój pies jest rasy Jack russell terrier i ma 6 miesięcy.
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 24 lis 2005, o 21:00

No co ty? Posprzątałeś i ukarałeś psa? To według wszelkich reguł pies jest przekonany, że został ukarany za posprzątanie :lol:

"Karanie" psa za taki wypadek jest poważnym błędem wychowawczym.

Co do wydarzenia: jednorazowy incydent nie stanowi podstaw do niepokoju.

Jeżeli będzie sie często wypróżniać w domu lub jeżeli zjada kupy systematycznie na spacerze - wtedy problem wymaga przyjrzenia się i rozwiązania.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 24 lis 2005, o 21:10

ValdeQ napisał(a):No co ty? Posprzątałeś i ukarałeś psa?


O rany, co miałem zrobić :?: :!: Zostawić kupę na dywanie i pogłaskać psa za to że się zwalił?
Gość
 

Postprzez ValdeQ 24 lis 2005, o 21:17

Jeśli wszystko wiesz najlepiej na świecie to po co sie pytasz?

Każdy, kto ma minimalne pojęcie o wychowaniu psa powie Ci, że takie "karanie" to głupota. Możesz się dziwić 100 razy, faktów nie zmienisz.

Miałeś posprzatać i już, bez żadnego odwetu, bo pies go nie zrozumie i osiagniesz odwrotny skutek.

Jak masz psa, to masz również jego gówna. Nic nie poradzisz, czasem trzeba posprzatać.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Basia_sz 25 lis 2005, o 06:51

Zgadzam się w 100% z Adminem. Jakbyś przyłapał psa "podczas", to może byłoby co innego. A tak, po fakcie i w dodatku, po posprzątaniu przez Ciebie, pies w ogóle pewnie nie wiedział o co chodzi. Na pewno nawet nie skojarzył, że chodziło Ci o jego kupę, którą już sam zaczął sprzątać... Może w trochę - jak dla ludzi - nietypowy sposób, ale zawsze.
Moja sąsiadka miała kiedyś takiego kundelka, i jak sunia miała małe, to zawsze "sprzątała" za nimi, jak się zsikały w domu, lub zrobiły kupę. (były jeszcze bardzo malutkie) No więc, może chciał posprzątać. :wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez joan 25 lis 2005, o 09:12

Takie zjadanie kupek zdarza się psom w tym wieku, może mieć podłoże psychiczne(najczęściej), jeżeli karmisz suchą karmą, to możliwe jest, że zapach kupy był podobny do zapachu karmy. Karaniem naprawdę nic nie uzyskasz. :!:
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

a gdy zjada obcą kupkę?

Postprzez Siezia 17 sie 2006, o 11:04

mój pies ostatnio pierwszy raz w życiu ( 5,5 lat jagdterrier) zjadł ludzką kupę w lesie, draamat! dlaczego, pomoże mi ktoś?
Siezia
 

Postprzez ValdeQ 17 sie 2006, o 12:20

Jedną z możliwości jest, że potrzebuje odbudować flore bakteryjną.

Spróbuj psu podawać przez kilka dni trochę jogurtu. Mozesz tż zakopać do ziemi (w miejscu niedostepnym dla psa) surowe mięso i podać psu kiedy juz nieco nadgnije. zakupuj w jakimś opakowaniu drewniane pudelko, torebka).
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

dzięki

Postprzez Siezia_ 17 sie 2006, o 16:05

dobry pomysł kupie jogurt, ostatnio dawałam twarożek, ale chyba nie o to chodzi, spoko,

a te mięsko to po jakim czasie wyjąć?, czy kość może być z resztkmi np?? nie weim czy zje, bo on surowego mięsa nigdy nie chciał tykać.
Pozdrowionka
Siezia_
 

Re: dzięki

Postprzez Atena 17 sie 2006, o 16:24

Siezia_ napisał(a):dobry pomysł kupie jogurt, ostatnio dawałam twarożek, ale chyba nie o to chodzi

ano nie o to :) dokładnie mówiąc, chodzi o kultury bakterii. Pies zjadając odchody, odbudowuje sobie florę bakteryjną, która jest wyjałowiona. Ten sam efekt można uzyskać podając właśnie jogurty, kefiry, maślanki. Aby zapobiegać zjadaniu odchodów można również podawać psu żwacze lub tabletki Rumen Tabs, które zawierają mielone żwacze, drożdże i bodajże wit. C.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

dzięuję za pomoc

Postprzez Siezia_ 18 sie 2006, o 09:43

dziękuję za pomoc :D
Siezia_
 

Re: Zjadanie kupy

Postprzez NOMOSDAG 16 paź 2009, o 13:11

podnoszę temat, bo i u mojej suki tak problem się pojawił...
ma dopiero 2,5 miesiąca i zaczęła zjadać swoje kupy :(

jak temu zaradzić? kupiłam kość właśnie zrobioną ze żwaczy (rany ale smród) i w sklepie tez były te tabletki...
pytanie tylko czy to pomogło?
ma może ktoś już doświadczenie w tej kwesti?


aa wet nam powiedzział, że niesttety nie wszystkie psiaki wyrastaja z tego :(
ale można tez papaję dawać psu do jedzenia..
Obrazek nasza Dacca

fuksiku ciebie i tak nikt nie zastąpi...
Avatar użytkownika
NOMOSDAG
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 40
Dołączył(a): 29 wrz 2009, o 22:26
Imię psa: Fuks [*]/ a teraz Dacca
Rasa psa: York/ Gordon

Re: Zjadanie kupy

Postprzez ValdeQ 18 paź 2009, o 23:31

Kupy sprzątać, będzie mniej do zjadania. Wykluczyć problemy medyczne. Zaczekać na efekt tabletek i żwaczy. Kupić jogurt. Rozważyć zmianę karmy, jeżeli są jeszcze jakieś powody.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Zjadanie kupy

Postprzez NOMOSDAG 2 lis 2009, o 20:35

no wiec tak.. niestety nadal problem jest :(
tzn w mniejszym stopniu, ale nadal.. nawet widze z tarasu jak po zrobieniu kupy ucieka, ale czasem zrobi koło po podwórku i wraca :(

kupiłam kość ze żwaczy, ale nie bylismy wytrzymac tego smrodu w domu..
kupilismy tabletki i na razie podajemy - Dacca chyba je lubi :)
zresztą ona jak śmietnik - qurcze ciągle głodna - łakomczuch - może z tego powodu tez zjadania tych kup

oczywiscie kupy sa sprzatane, ale ona takich starych nie zjada - ona jak zrobi to najczesciej odwracała sie i zjadała - teraz odrwacamy jej uwagę..

podaję tez czasem papaję - nie wiem czy to ma jakikolwiek sens ale podaję..
Obrazek nasza Dacca

fuksiku ciebie i tak nikt nie zastąpi...
Avatar użytkownika
NOMOSDAG
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 40
Dołączył(a): 29 wrz 2009, o 22:26
Imię psa: Fuks [*]/ a teraz Dacca
Rasa psa: York/ Gordon

Re: Zjadanie kupy

Postprzez ValdeQ 2 lis 2009, o 21:40

A jogurt? A śmierdzące mięsko zakopane w ogrodzie? Okay, teraz to ziemia będzie zamarzać, to nie... Ale te żwacze. Można trzymać w szczelnym woreczku. Ja tak trzymałem, używałem do odbudowy flory bakteryjnej (no psa, nie mojej :D ) po jakiejś dysfunkcji pzrewodu pokarmowego.

Jeśli nie pomogą sposoby żywieniowe, to trzeba łapać ją na gorącym uczynku i zniechęcać.

Na pociechę powiem Ci, że większy kłopot mają ci, których pies gustuje w kupach... ludzkich.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości

paw prints