Jak nauczyć psa spania na legowisku?

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Jak nauczyć psa spania na legowisku?

Postprzez Gość 18 sie 2007, o 23:01

Mam problem,
gdyż nie mogę odzwyczaić psa spania na moim łóżku...
Kładę się sama,
ale gdy tylko się przebudzam , czuję że już jest w nogach i smacznie sobie śpi...
macie sensowny pomysł jak temu zaradzić?
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 19 sie 2007, o 08:54

Czuwać całą noc i jak pies będzie się cichcem do łóżka pakował, powiedzieć:
"Widzę cię Robaczku!"
8) :lol:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Psiarka 19 sie 2007, o 10:21

No tak Basiu 8)

Czy wcześniej pozwalałaś mu spać w twoim łóżku?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Diana S 19 sie 2007, o 20:50

basia_sz napisał(a):Czuwać całą noc i jak pies będzie się cichcem do łóżka pakował, powiedzieć:
"Widzę cię Robaczku!"
8) :lol:

Niezła rada...
juz widzę te worki pod oczami właścicielki psa :D .
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez arulka 20 sie 2007, o 08:46

mój robi takie same numery, z tym że jak on włazi na łóżko, to my z mężem z niego spadamy - to spore psisko :lol:
niestety konsekwentnie musisz go z tego łóżka wypędzać, jeśli w ciągu dnia to robi i to widzisz, to koniecznie i pewnym głosem powiedz mu: zejdź, złaź, wynocha czy inne słówko, w nocy, ciut gorzej, jeśli nie wiesz kiedy włazi na łóżko to nie możesz go przepędzić, ale może zamknij drzwi do pokoju, w którym śpisz, albo przebudzaj się co jakiś czas, żeby powiedzieć mu pa pa
to nie będzie łatwe :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
arulka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 83
Dołączył(a): 16 sie 2007, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez sa 20 sie 2007, o 09:41

gdy tylko położy sie na legowisku daj mu coś dobrego :D :D
sa
 

Postprzez _Mikaa_ 14 paź 2007, o 13:50

zly nawyk z dziecinstwa :P
Obrazek
Avatar użytkownika
_Mikaa_
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 15:43
Lokalizacja: Nowe Drzewce

Postprzez Katarzynka 20 gru 2007, o 10:29

Mój psiaczek też pcha się do łózka, z tym, że nie w nocy tylko w dzień. Jak ide spać, to pies całą noc śpi koło łóżka na swoim posłaniu, ale w dzień to co innego. Skacze na łóżko, ja go konsekwentnie zsuwam i mówie nie wolno, a on z drugiej strony właźni na łóżko - może tak ciągle - zuwazyłam że to świetna zabawa dla niego, z tym że jak wyciagam rękę żeby uniemozliwic mu wejście lub go zsuwam to zaczyna warczeć, gryść rękę, szarpać i szczekać ogólnie szaleje i staje się taki "nadpobudliwy". Kiedy mówie nie wolno, lub olewam go to poprostu włażi i zaczyna bawić się poduszkami... Nie wiem jak mu wybić z głowy te praktyki... zwłaszcza że w nocy zawsze jest spokój...
Avatar użytkownika
Katarzynka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 gru 2007, o 09:55
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez jin 11 lut 2008, o 10:09

można legowisko umiejscowić troche dalej od lóżka a nawet w innym pomieszczeniu niż spicie np. w przedpokoju.

Jak się przyzwyczaiło psa do włażenia na łóżko to niestety będzie troche to wymagało pracy żeby go oduczyć.

Jak pies już wejdzie na łóżko to trzeba bardzo zdecydowanie mu powiedzieć
"zejdź" i wskazać ręką na podłogę. Pies musi wiedzieć, że to Wy jesteście jego panem a nie odwrotnie
.

www.bizon.pl - silny i zdrowy pies

.
jin
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lut 2008, o 09:46

Postprzez Rike 14 lut 2008, o 22:07

ehhhh a ja bym chcial, zeby moj ze mna spal:P a ten nie chce wali sie po podlodze, najchetniej to by na balkonie spal, w pokoju mam juz lodowke bo zimno, a on jak wracamy ze spacerow to na balkon spac, bo tam mu przyjemnie, a zle mi go zamykac....
Avatar użytkownika
Rike
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 13:24
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Diana S 15 lut 2008, o 00:32

Rike napisał(a):ehhhh a ja bym chcial, zeby moj ze mna spal:P a ten nie chce wali sie po podlodze, najchetniej to by na balkonie spal, w pokoju mam juz lodowke bo zimno, a on jak wracamy ze spacerow to na balkon spac, bo tam mu przyjemnie, a zle mi go zamykac....


Ty się lepiej ciesz, że spi na swoim posłaniu czy na podłodze...

Ja pozwoliłam na poczatku i koniec... spanko z Pancią.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Re: Jak nauczyć psa spania na legowisku?

Postprzez ololinka2000 18 lip 2010, o 16:57

to jest straszna praca oduczyć psa spać na posłaniu mój pies ma 3 miesiące i chce wiecznie spać ze mną a jak już mu pozwolę to kładzie się na całej poduszce w dzień grzecznie śpi na posłanku czasem a w nocy nie chce jak kładę go na posłanie to próbuje wskoczyć na łóżko ale jest za mała i nie daje rady ale problem że takie skakanie jest denerwujące i w końcu się nad nią lituję moja mama jak a wyjadę na obóz to ona będzie uczyć mojego psa ja teraz niestety nie mogę ci nic poradzić :cry: :cry: :ojej: :ojej: :? :? :( :( :oops: :oops: :lol: :lol: :!: :!: :!: :!:
ololinka2000
 


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints