Obroża uzdowa

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Obroża uzdowa

Postprzez Kondziu91 16 kwi 2009, o 20:07

Witam
mam problem ze swoim psiakiem i chciałbym się doradzić , a mianowicie mój pies podczas spaceru co jest niewątpliwie częstym przypadkiem, ciągnie do przodu albo na boki obwąptaszekąc lub "znacząc teren" długo myślałem nad oduczeniem go tego nawyku by i mi i mojemu pupilowi było "wygodniej" znam metodę stawania przy każdym pociągnięciu lecz nie jestem pewien czy to przynosi jakiekolwiek efekty.Ostatnio natknąłem się na artykuł o "obrożach uzdowych" wydaje mi się ze to jest dobry pomysł ale nie jestem pewien czy mój psiak będzie tez tak uważał :D
dlatego chciałbym się doradzić co sądzicie o tego typu obroży z góry dzięki za odpowiedzi

ps.psiak Labrador mix, 3lata

Pozdrawiam Konrad C.
Avatar użytkownika
Kondziu91
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 19:58
Lokalizacja: Ostrołęka

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 17 kwi 2009, o 14:37

oczywiście że twój psiak, na początku nie będzie zachwycony ;-)
po kilku spacerach przyzwyczai się.
pomysł dobry, sam używam kantarów dla moich rudzielców a są "troszkę" większe niż labrador ;-) i daje rade utrzymać psiaki w chwilach "zapomnienia".

w kantarze, metoda przystawania odnosi bardzo dobre skutki a w sytuacjach stresujących ( stresujących właściciela oczywiście ) takich jak np mijanie sie na drodze z koniem, mam pewność ze psiak czując chęć przywitania się, nie pociągnie mnie i nie wystraszy konia. bezpieczeństwo psiaka też jest ważne.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 17 kwi 2009, o 18:39

a taka obroża może służyć także jako kaganiec? np. w autobusie czy na spacerku po mieście
Gość
 

Postprzez Chita 17 kwi 2009, o 18:40

halti to bardzo dobre rozwiazanie w twoim przypadku. pamietaj jednak ,ze gdy po raz pierwszy psu to zalozysz to on bedzie chcial to sciagnac. nie wolno Ci wtedy uwalniac psiska bo wtedy nigdy sie on nie przyzwyczai. zajmij go zabawa lub komendami + smakolyk. jak pies sie przestanie przejmowac kantarem to wtedy dopiero go sciagasz
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez leonberg 17 kwi 2009, o 19:33

Anonymous napisał(a):a taka obroża może służyć także jako kaganiec? np. w autobusie czy na spacerku po mieście


:lol: najczęściej udaje mi się wmówić, że uzda to kaganiec chociaż w rzeczywistości nim nie jest.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Kondziu91 17 kwi 2009, o 20:26

A jeszcze chciałbym zapytać czy jeśli już mojej psince raz założę halti to będzie musiał w tym hasać na codzien czy po każdym spacerku zdejmować :?:

ps.Leon tez nad tym myślałem :D
Avatar użytkownika
Kondziu91
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 19:58
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Chita 18 kwi 2009, o 07:43

ja bym zdejmowala
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Paulinka... 19 kwi 2009, o 09:35

Pies nie może mieć halti cały czas. Zakłada się go tylko na spacery. A jeżeli chodzi Ci o to czy na wszystkich spacerach zakładać to na początku dopóki nie przestanie ciągnąć to tak.
Paulinka...
 

Postprzez Kondziu91 20 kwi 2009, o 19:36

Dzis stalem sie posiadaczem halti czy sczesliwym to sie dopiero okaze :) przez ten tydzien bede mial urwanie glowy wiec nie bede mogl z nim zbyt czesto wychodzic ale napewno i ja i psiak nauczymy sie jak korzystac z tego wynalazku :) a mam cos takiego:

http://www.customcanine.com/Leather%20W ... 20copy.gif

Jak narazie nie jest mi latwo operowac dwoma obrożami ale cóż praktyka czyni mistrza podobno ^^
Avatar użytkownika
Kondziu91
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 19:58
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez leonberg 20 kwi 2009, o 19:48

nie musisz przypinać smyczy do obu obroży jednocześnie. wystarczy do halti.
nawet jak masz mało czasu, zakładaj na chwilkę uzdę w domu psiakowi. dawaj po założeniu smakołyk. każ usiąść przed założeniem i każ usiąść do zdejmowania. tak wiec nie musisz od razu biec na spacer by przyzwyczajać psiaka ;-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Kondziu91 20 kwi 2009, o 20:17

ale ci powiem bylem przed chwila z nim na spacerku takim króciutkim :) to spisywał się idealnie a mam go na 2 obrożach zeby go nauczyć chodzić przy nodze na normalnej jak go prowadze to trzymam za czesc smyczy odpowiedzialnej za obroże (normalna) a jak zaczyna ciagnac to za czesc smyczy która jest odpowiedzialna za halti komenda równaj pochwala smakołyk :wink: tak to sobie wymyśliłem

ps. dzięki wszystkim za odpowiedzi doceniam to :wink:
Avatar użytkownika
Kondziu91
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 19:58
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Kaś 22 kwi 2009, o 19:22

Od jakiego wieku można/powinno się stosować ta obrożę? Tylko na czas nauki czy na stałe?
Kaś
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 kwi 2009, o 19:29

Postprzez leonberg 22 kwi 2009, o 19:32

ja stosuje od 5 mc. wyznaje zasadę: im wcześniej przyzwyczaimy psiaka do rożnych rzeczy, tym łatwiej i szybciej je akceptuje.
moje psiaki, gdy wychodzą na spacer, poza teren który znają, bądź w miejscach gdzie muszą być na smyczy, są zawsze w halti.
p.s. mój szczenior ma rozmiar halti XL i siłę owczarka więc to nie barbarzyństwo itd...... lecz dbałość o jego bezpieczeństwo na spacerach.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 22 kwi 2009, o 19:59

a trzymasz go tylko za halti czy tak jak ja?
Gość
 

Postprzez Kondziu91 22 kwi 2009, o 20:00

"a trzymasz go tylko za halti czy tak jak ja?"

zapomniałem się zalogowac
Avatar użytkownika
Kondziu91
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 19:58
Lokalizacja: Ostrołęka

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

paw prints