Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez Lillixx 14 gru 2009, o 22:53

Hej. Od 20sierpnia 2009 mam w domku około 9-10 miesięczną suczkę( trafiła do mnie przypadkiem, została podrzucona przez poprzednich "właścicieli").Nie jest to mój pierwszy pies, ale pierwszy z takim problemem Jak ją znalazłam była wychudzona i przestraszona. Na początku nie rozumiała co to znaczy załatwiać się podczas spaceru ale szybko pojęła kwestie załatwiania się na zewnątrz. Poniewaz mieszkam w bloku nie jestem w stanie wypuścic ją na podwórko aby mogła się wyszalec kiedy będzie tylko chciala, w związku z tym staram się wyprowadzać ja na czeste długie spacery.a przynajmniej raz w tygodniu przejśc się w miejsce gdzieswobodnie będziemoglapobiegac. niestety ostatnio pojawił się WIELKI problem. Kora, bo tak się wabi, zaczęła niszczyć wszystko co znajduje się w mieszkaniu. Na początku pogryzienie skarpetki kończyło sie stanowczym "nie" z naszej strony. Jej zachowanie w ostatnich dniach stało się nieznośne. Zostawiamy ją z męzem samą w mieszkaniu góra na 4-5 godzin w ciągu dnia<ma dostęp do świeżej wody i jedzenia> (niestety trzeba pracować...), wcześniej w tym czasie pogryzione byly jedynie zabawki. Ostatnio jej zainteresowaniem są meble, koce, narzuty dywany itd.
Nie nadążamy z "łataniem" szkód.! Nie zakładam opcji oddania jej ani opuszczenia w jakikolwiek sposób!!!, chciałabym poprostu ją tego oduczyc, tylko nie wiem w jaki sposób. Proszę doradzcie jak mogę ją tego oduczyć? Może macie jakieś niezawodne metody??

:(
Lillixx
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 gru 2009, o 22:50
Imię psa: Kora
Rasa psa: kundel

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez ValdeQ 14 gru 2009, o 22:58

Nie spodoba Ci się odpowiedź. Psa należy przed wyjściem zmęczyć (zabawą, spacerem). Na czas samotności trzeba dać jej zajęcie (zabawki np. interaktywne, muzyka, gryzaki). Można spryskac zagrożone przedmioty repellentem. Jeżeli nie pomoże - przyzwyczajaj ja do przebywania w klatce.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez Lillixx 14 gru 2009, o 23:29

Jeżeli chodzi o zmęczenie, zawsze przed wyjściem do pracy zostaje wyprowadzona na spacer. zostawiamy jej rozne zabawki , nawet specjalne kostki do gryzienia. Zabawki są rozerwane na strzępy a kość przeznaczoną dla dużego psa rozgryzie i zje w mgnieniu oka. Kora zawsze ma wodę i dodatkową mała miskę z "chrupkami". jedzenie dostaje tez regularnie. Nie wiem skąd przyczyna niszczenia rzeczy :(
Lillixx
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 gru 2009, o 22:50
Imię psa: Kora
Rasa psa: kundel

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez ValdeQ 15 gru 2009, o 00:48

Lillixx napisał(a):Nie wiem skąd przyczyna niszczenia rzeczy

Z nudów. Z powodu rozstania. Z niewyładowanej energii.

Może poczytaj coś o klatkach dla psów? Wiem, że słowo "klatka" jest nieprzyjemne. Ale już samo jej zastosowanie wcale takie przerażające nie jest.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez Atena 15 gru 2009, o 10:51

jak już wiele razy na forum pisałam, moja młodsza suka również robi sajgon w domu, gdy mnie nie ma. Wiem, że nie robi tego "złośliwie", tylko po prostu z nudów i żeby rozładować energię. Kto zna dzikoświna, wie, o czym mówię. Od 1,5 roku Rozi pod moją nieobecność zostaje w klatce, jedyne co teraz niszczy, to swoje posłanie, ale tym się nie przejmuję, bo to ona nie będzie miała na czym spać, nie ja :lol: Wbrew pozorom, klatka nie jest niczym złym, jedynie może strasznie brzmi i źle się kojarzy. Mam dwie suki i dwie klatki, które obie uważają za swoje domki. W ciągu dnia klatki są otwarte na oścież, suki sobie włażą i wyłażą kiedy chcą, jedynie zamykam je, jak wychodzę i w nocy, żeby nie właziły mi do łóżka. Klatka to dla nich legowisko, a także schronienie gdy pani krzyczy jak coś nabroją, bo w klatce są nietykalne.

Pomyślcie nad klatką, to naprawdę nie boli psa, a sami po pewnym czasie zobaczycie, jak miła jest świadomość powrotu do domu, gdzie wszystko wygląda tak, jak było, gdy wychodziliście. A jeśli podejdziecie do przyzwyczajania psa do klatki z głową, to zobaczycie, że wasz pies ją pokocha.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez IreAmarth 17 sty 2010, o 16:03

My mieliśmy z naszą suczką identyczne problemy i mieszkaliśmy w wynajmowanym mieszkaniu, więc drżeliśmy przed każdym powrotem do domu. Prawdopodobną przyczyną takiej sytuacji było "brak przerwania pępowiny" z nami, kiedy była szczeniakiem. Po prostu każde nasze wyjście było dla niej końcem świata i tragedią. Rozwiązanie przyniosło zostawienie jej na kilka dni u moich rodziców, gdzie mieszkała inna suka. Falka mając towarzystwo nie czuła się taka samotna i zapomniała, że ma coś niszczyć jak nas nie ma;) Poza tym brak pożegnań i powitań, żeby nie wyobrażała sobie, że dzieje się coś nietypowego. Dziś nie mamy w ogóle takich problemów.
Avatar użytkownika
IreAmarth
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 12:15
Lokalizacja: Gdańsk / Bydgoszcz
Imię psa: Falka; miszkamy z Azunią i Yukim
Rasa psa: kundelek

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez NOMOSDAG 9 lut 2010, o 22:43

podpisuje sie pod tym tematem


nasz seter to istne ADHD - moze problem jest to że rzadko zostaje sama w domu? bo jestem z dwójka małych dzieci prawie zawsze w domu...
może powinnam czesciej wychodzic z dzieciakami, ale na krócej i ją przyzwyczajac do samotnego pobytu w domu?
Obrazek nasza Dacca

fuksiku ciebie i tak nikt nie zastąpi...
Avatar użytkownika
NOMOSDAG
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 40
Dołączył(a): 29 wrz 2009, o 22:26
Imię psa: Fuks [*]/ a teraz Dacca
Rasa psa: York/ Gordon

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez dyziowa 20 kwi 2010, o 10:00

O ratunku ten sam mam problem.Nasz Dyzio 24 kwietnia skończy rok. Został na godzine sam i zjadł mi ramkęna zdjęcia (prezent od dzieci).W przedpokoju zjadł kanape (antyk) już nie mamy siły. chodniki i dywany pościągaliśmy bo to dopiero był koszmar.Co mam robić. Piszecie o klatce to koszmar tak psa zamykać w klatce
dyziowa
 

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez Atena 20 kwi 2010, o 10:36

dyziowa napisał(a):Piszecie o klatce to koszmar tak psa zamykać w klatce

czy moje psy wyglądają na nieszczęśliwe z powodu tego, że są w klatkach :?: nie sądzę :lol: (proszę nie zwracać uwagi na bajzel na klatkach, ale zdjęcie było robione, gdy miałam remont).

Obrazek
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez zeberka161 23 kwi 2010, o 10:21

popieram klatka to dobre rozwiazanie a czasem jedyne aby uchronic nasze mieszkanie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez Monika 3 maja 2010, o 19:18

Ja mam klatkę ale zamykałam moją sunię tylko jak wychodziłam z domu ale jak ostatnio zjadła mi okulary które leżały na szafce postanowiłam w nocy też ją zamykać, teraz wstaję i nie martwię się czy mam porozrzucane śmieci i czy mam poniszczone meble. Problem jeden rozwiązany teraz muszę ja tylko oduczyć skakania na ludzi :D
Monika
 

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez Monia-Nero 12 maja 2010, o 08:29

A co jeśli mieszkanie jest zbyt małe żeby postawić klatkę??
żyj z całych sił i usmiechsj sie do ludzi...
Obrazek
Avatar użytkownika
Monia-Nero
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 81
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 07:45
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Imię psa: Nero

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez Atena 12 maja 2010, o 08:39

Monia-Nero napisał(a):A co jeśli mieszkanie jest zbyt małe żeby postawić klatkę??

no to wtedy jest problem. Aczkolwiek, znam wiele osób, które poradziły sobie z tym, zastępując klatką np. stolik pod telewizor. Zawsze można puścić wodze fantazji i wykombinować coś ;)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez Monia-Nero 12 maja 2010, o 10:02

No tak tyle że wtedy pies może nas kojarzyć z klatką a nie z super fajnym człowiekiem z którym można sie pobawić:) moj sposób jest narazie żeby pochować rzeczy które są cenne a reszte no cóż tłumaczyć że nie wolno:) choc jak wyjdziemy na długiii spacer i piesek "popłacze"po moim wyjsciu pod drzwiami zasypia ze zmęczenia
żyj z całych sił i usmiechsj sie do ludzi...
Obrazek
Avatar użytkownika
Monia-Nero
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 81
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 07:45
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Imię psa: Nero

Re: Pies niszczy rzeczy w mieszkaniu! POMOCY!!

Postprzez Monika 14 maja 2010, o 18:32

Mój pies nie idzie za kare do klatki to jest jego spanie on ma tam azyl i jest nietykalny tam nie wolno krzyczeć na niego jeżeli leży w klatce. Polecam klatkę bo nawet tanie rzeczy są bezpieczne :)
Monika
 

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints