Agresywny pies

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Agresywny pies

Postprzez macios9414 7 mar 2010, o 18:21

Sprawa jest taka mam beagla który ma 2 lata. Byłem z nim na spacerze i rzucił się na niego inny pies (był na smyczy), nic mu nie zrobił bo szybko go odciągnołem, ale jak wróciłem do domu i chciałem z kuzynem zobaczyć czy nic nie jest mojemu psu. On rzucił się na mojego kuzyna który ukucnął przed nim i głaskał go po głowie. Ja siedziałem na fotelu obok i też go głaskałem. Kiedyś rzucił się na moją siostrę która podeszła go pogłaskać i także ją zaatakował jak moja siostra się odsuneła podszedł do kości która był w drugim końcu pokoju i zaczął ją gryźć. Więc uznałem że pilnował kości chociaż i tak nie powinien być agresywny. Ale na mojego kuzyna rzucił się bez powodu. W wakacje chodziłem z nim na szkolenie, zaczął mnie lepiej słuchać i gdy coś zabierze odda mi. Ale czasami i tak warczy na mnie. Czy jest jakiś sposób aby go tego oduczyć, jakieś specjalne szkolenia. Gdyż takie sytuacje pojawiają się dosyć często.I czy kastracja zmiejszy jego agresywność.
macios9414
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 mar 2010, o 18:18
Imię psa: Pascal
Rasa psa: Beagle

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Agresywny pies

Postprzez ValdeQ 7 mar 2010, o 19:01

Najwyraźniej nie lubi kiedy go głaskać :D

A trochę poważniej, widzę powtarzającą się sytuację, w której osoba pojawia się od przodu, pochyla nad psem i kładzie mu rękę na głowie. Wiele psów traktuje taki gest jako wyzwanie i chęć podporządkowania. Twój nie chce się podporządkować.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints