owczarek niemiecki - jak szkolic zeby odstraszal obcych

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

owczarek niemiecki - jak szkolic zeby odstraszal obcych

Postprzez boru 25 kwi 2010, o 09:18

Moja 8 miesieczna suka (owczarek niemiecki) jest bardzo tolerancyjny w stosunku do obcych ludzi. Mieszkamy na skraju wsi i kupujac owczarka chcielismy zeby byl takim troche straznikiem posesji jak nas nie ma albo jak spimy. Wzielismy suke poniewaz mamy dzieci i nie chcielismy zeby okazal sie tez za bardzo dominujacym psem.
Niestety Aza jest za bardzo milym psiakiem. Czy to jest kwestia wieku? I czy w koncu bedzie mozna uslyszec jak szczeka na ludzi? bo narazie to tylko szczeka na koty i psy. W jaki sposob z nia pracowac zeby byla psem strozojacym?
boru
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 kwi 2010, o 09:08
Imię psa: Aza
Rasa psa: owczarek niemiecki

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: owczarek niemiecki - jak szkolic zeby odstraszal obcych

Postprzez leonberg 25 kwi 2010, o 12:27

z tego co piszesz masz wspaniałego, rodzinnego piechola a jak sama wspomniałaś masz dzieci. często mówię ludziom albo pies rodzinny albo stróżujący np jużak bądz kaukaz.
nie rozumiem jak można napisać: "Niestety Aza jest za bardzo miłym psiakiem." dlaczego chcesz na siłę to zmienić? ciesz się z charakteru swojego psa. kochajcie go i traktujcie jak członka rodziny a w przyszłości odwdzięczy się nie pozwalając skrzywdzić swojego ludzkiego stada. z wiekiem stanie się bardziej rozważna, stateczna i zacznie rozróżniać domowników i ich częstych gości a wobec obcych stanie się mniej ufna. dodatkowo jeśli to ONek, to po skończeniu 15-18 mc. zacznie nabierać właściwej masy ciała i będzie dodatkowo "odstraszała" wyglądem. zapewnijcie mu maksymalnie dużo wrażeń by suczka nie była lękliwa, nabrała pewności siebie i dzięki temu mogła prawidłowo oceniać co wokół niej się dzieje a więc odróżniać prawdziwe zagrożenia od np ciągnika sąsiada ;-).
pies który ujada na wszystkich to nie pies stróżujący. dla mnie to pies emocjonalnie niezrównoważony.
wszystkie rasy przeznaczone do stróżowania nie potrzebują człowieka, są niezależne i co najważniejsze nie szczekają. często łagodność jest cechą niepożądana. jednak wymagają doświadczenia i nie nadają się dla rodzin z małymi dziećmi.
a tak na magnesie - jeśli ktoś zechce was naprawdę skrzywdzić czy okraść to żaden ujadający pies mu w tym nie przeszkodzi tak jak wiecznie wyjące autoalarmy na osiedlowych parkingach nie odstraszają złodziei. mój sąsiad ma 4 ujadające cały dzień psiaki. nikt nie sprawdza z jakiego powodu szczekają a sąsiedzi podchodzą do okna tylko po to by je zamknąć bo mają dość ujadania!
z rzeczy pożytecznych - pozwalaj psiakowi pierwszemu witać gości. z czasem uzna że jego rolą jest pilnowanie terenu. nie pozwalaj mu jednak szczekać. nie na tym stróżowanie polega. moje psy "olewają" to co dzieje się za płotem a fukają ostrzegająco na obcych stojących przy furtce. nawet nie warczą a tylko tak śmiesznie prychają :-) to i tak wystarcza by nikt nie wszedł na teren nie zaproszony.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: owczarek niemiecki - jak szkolic zeby odstraszal obcych

Postprzez czmtsz 25 kwi 2010, o 13:18

Jeszcze za czasow mieszkania z rodzicami mielismy 2 owczarki niemieckie. Obie suczki i obie od malego mieszkaly na dworze (z 3 superbudami i kojcem). Obie byly bardzo przyjacielskie i zrownowazone. Nie szczekaly duzo (jesli juz to w ramach przywitania sie z przechodzacym psem). Dla nas byly idealne, tolerancyjne bardzo w stosunku do dzieci i naszych znajomych. Tez mieszkalismy na koncu wsi i tez mielismy obawy co do zlych ludzi. Mimo, ze dla nas mordki Sarki i Tilki byly pelne wyrazu ich charakteru to dla obcych i tak byly wielka niewiadoma. Jak juz dorosly przestaly sie cieszyc przy bramce na kazdego nadchodzacego goscia, po prostu przychodzily i obserwowaly. To wystarczylo, zeby nikt nie chcial na teren wejsc. Tatusiek jeszcze wbil 5 tabliczek wzdluz plotu wlasnorecznie robionych z napisem: Uwaga PSY!!! nie pisal, ze grozne czy ze przyjacielskie. Nigdy nikt obcy nie otworzyl bramki ze strachu przed psiakami a one nigdy na nikogo nawet nie warknely. Polecam takie tabliczki.
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: owczarek niemiecki - jak szkolic zeby odstraszal obcych

Postprzez ofilka 20 lip 2010, o 19:25

Czyli takie cieszenie się na widok każdego z wiekiem im przechodzi?? Moja "bestyjka" jest tak przyjazna, że gdy wychodze z nią na spacer gdy jest już ciemno i na przykład jakieś dresy nas zaczepiają, ona merda ogonem i chce sie przywitać. Nic tylko wywiesić sobie tabliczke na plecach "zabij mnie i ukradnij mi psa" :?
Mam nadzieje, że z tego wyrośnie...
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints