Psia rodzina samiec&sczeniak, suka&szczeniak

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Psia rodzina samiec&sczeniak, suka&szczeniak

Postprzez Jahera 19 maja 2010, o 17:29

Witam,
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie. Jednocześnie witam wszystkich gdyż na forum jestem nowa.

Nie będę przytaczać całej naszej historii jak to z jednego psa zrobiły się trzy, gdyż czasu by na to starczyło chociaż historia bardzo ciekawa... W każdym razie od trzech tygodni mamy w domu nie tylko dwuletnią suczkę Polę (znajdę mieszkająca z nami od roku) i wieloletniego osiedlowego włóczęgę Ediego przygarniętego miesiąc temu, ale i .... ich psie dziecko, samca Kluska. Ma on teraz 3,5 tygodnia.Nadmienię, że nie planowałam mieć trzech psów - ale ten mały cudem uniknął śmieci - Pola miała być wykastrowana, a mały urodził się baaardzo przedwcześnie kilka godzin przed kastracją. Weterynarze nie dawali mu zbytnich szans na przeżycie, ale co tam - żyje! W świetle wszystkich cudów ostatniego miesiąca postanowiliśmy, że jest to znak <lol> i postanowiliśmy, że psiak zostaje:).

Jest tylko jedna rzecz, która nas martwi. Pola nie jest zbyt zaborcza wobec szczeniaczka. pozwala zarówno nam jak i Ediemu go dotykać, lizać, podchodzić, brać na ręce, oczywście pod warunkiem że ona przy tym jest;). Natomiast martwi nas, nie wiem czy słusznie, reakcja Ediego na synka. On się go chyba...boi. Od samego początku go unika, jak mały do niego próbuje podejść, Edi ucieka do innego pokoju. Kiedy mały piszczy, Edi ywdaje z siebie dziwne dźwięki albo patrzy przerażony na nas i na niego... Raz zawołaliśmy Ediego mając na ręku Kluska i delikatnie dalismy go mu obwąchać - czynność wąchania trwała może 0,000001 sekundy po czym tak samo szybko Edi uciekł do drugiego pokoju... Nie wiem jak rozumieć tą jego reakcję. Chcielibyśmy, żeby pieski dobrze się ze sobą czuły, ale najbardziej boję się czy Edi nie bedzie o niego zazdrosny i czy nie zrobi mu krzywdy. Jest samcem o raczej dominującym charakterze, ma swoje zachcianki i odpały, mamy go też na tyle krótko, że wszystkich reakcji nie przewidzę. Oczywiście w planach mamy kastrację Ediego w tym samym terminie kiedy kastrowana będzie Pola.

Nie wiem jak z nimi postępować - zachęcać Edusia do kontaktów z pieskiem, czy liczyć aż relacje same się ukształtują? Czy pies, który całym sercem kocha Polę i nas może zrobić szczeniakowi krzywdę?
Kiedy najlepiej wykastrować małego Kluska ? (pierwszy raz mamy w domu szczeniaka, wcześniej tylko przygarnięte znajdy)

Mam też drugie pytanie odnośnie zlizywania wszystkich (!!!) odchodów szczeniaczka przez Polę. Teraz są już całkiem spore (wielkości dłoni) a POla jest małym psem (8 kg) i wszystko co to centymetra zjada i zlizuje po małym! Czy takie ilości jego odchodów jej nie zaszkodzą? Kiedy powinna przestac je zjadać? (robi tak nawet szczeniak załatwi się w domu, a ona jest na dworze - wraca - widzi kupę - zdjada (lol!).

Z góry serdecznie dziękują Klusek, Pola i Edi
Czasami mam wrażenie, że pies to taki mały człowiek na czterech łapach, z czarnym wilgotnym noskiem, w futerku.
Jahera
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 14:52
Lokalizacja: Gniezno
Imię psa: Pola, Edi i Klusek
Rasa psa: kundelki-znajdy i ich syn Klusek

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Psia rodzina samiec&sczeniak, suka&szczeniak

Postprzez ValdeQ 19 maja 2010, o 22:07

Witaj na forum razem ze swoimi psiaczkami.

W Twoich pytaniach najtrudniejsze jest to pierwsze, o zachowanie Ediego. Język ciała psa pokazuje wiele i myślę że z niego moesz wywnioskować najwięcej. Intuicyjnie wydaje mi się, że szczenie po prostu męczy Ediego chcąc się z nim bawić, wszyscy wiemy jak szczenię potrafi być natrętne :D a Edi nie chce być obiektem zabawy, ale też nie może małego skarcić, bo mógłby go skrzywdzić. Jednak zalecałbym uwagę, bo w przyszłości Edi może uznać, że już maluch zrozumie lekcję i może go zniechęcać bardziej aktywnie niż tylko ucieczką.

Co do kastracji to wiele osób uważa za odpowiedni moment po osiągnięciu dojrzałości płciowej. W Ameryce jest moda na wczesne kastracje, poniżej 6 miesiąca. Masz jeszcze czas się zastanowić.

Suki "sprzątają" po całych miotach, to Pola na pewno po jednym szczenięciu da radę :D
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Psia rodzina samiec&sczeniak, suka&szczeniak

Postprzez Jahera 20 maja 2010, o 12:43

Valdek dzięki za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłeś z tą Polą. Trochę obczytałam temat kastracji w sieci i zdania są podzielone (6 mc lub powyżej roku) - a jak Wy byście postąpili gdybyście mieli szczeniaka?
Czasami mam wrażenie, że pies to taki mały człowiek na czterech łapach, z czarnym wilgotnym noskiem, w futerku.
Jahera
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 14:52
Lokalizacja: Gniezno
Imię psa: Pola, Edi i Klusek
Rasa psa: kundelki-znajdy i ich syn Klusek

Re: Psia rodzina samiec&sczeniak, suka&szczeniak

Postprzez ValdeQ 20 maja 2010, o 20:26

Odpowiem ya siebie. Jestem przeciwnikiem kastracji psów, które mają właścicieli "dla wygody". Zamiast tego jestem zwolennikiem pilnowania psa 24/7 i ponoszenia za niego pełnej odpowiedzialności. Ale ja się nie liczę, bo jestem walnięty...
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Psia rodzina samiec&sczeniak, suka&szczeniak

Postprzez czmtsz 21 maja 2010, o 11:42

Witam Ciebie i Twoja psia rodzinke. Musisz miec ogromne serce za co chyle czola. Wklej zdjecia swoich przyjaciol. Pozdrawiam
Dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

paw prints