czy to dobry pomysł??

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

czy to dobry pomysł??

Postprzez Żabka_95 14 lip 2010, o 14:46

Witajcie!
Mam problem i chciałabym zwrócić się do bardziej doświadczonych ludzi o pomoc. Od dawna marzyłam o kupnie psa którego będę mogła szkolić i wystawiać. Mieszkam pod Łodzią w domu z ogrodem więc pies będzie miał dużo ruchu. Myślałam o kupnie psa rasy border collie ale mama wolała by większego psa. Więc szukałam dalej rasy większej niż borderek ale takiej którą mogłabym szkolić np. na agility. Znalazłyśmy z mamą owczarka francuskiego (briarda) i po prostu od razu się w nim zakochałyśmy. Czy ten pies może startować w agility? i czy mając 15 lat poradzę sobie z jego ułożeniem i wyszkoleniem?. znalazłyśmy już miot i jeżeli się zdecyduje to 21 sierpnia mogę odebrać maluszka dlatego potrzebuje waszej szybkiej odpowiedzi.
prosżę o szczerą odpowiedź!! z góry dziękuje i pozdrawiam :)
Żabka_95
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 lip 2010, o 14:24

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: czy to dobry pomysł??

Postprzez Atena 14 lip 2010, o 16:05

ogólnie rzecz biorąc - może skakać, choć jeszcze nie spotkałam agilitowego briarda... Jest to duży, ciężki pies i nie jest łatwo mu trenować agility. Będzie powolny. Z większych ras, patrząc pod kątem agility, widziałabym belga (owczarek belgijski) albo też owczarka francuskiego, ale beaucerona.

polecam lekturę: http://www.briard.com.pl/briard_uzytkowosc
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: czy to dobry pomysł??

Postprzez Assa 31 lip 2010, o 23:01

nie wiem czy w wieku 15 lat poradzisz sobie z dużym psem. Jeśli już to dla "młodych" polecała bym retrievera, najlepiej Goldena lub Labradora, retrievery są pojętne.

Muszę dodać że nie wystarczy tak poprostu kupić psa i tresować go na wystawy. To trudne. Trzeba dokładnie poznać historię rasy, wszystkie plusy i minusy i inne "ale" a dodatkowo jeśli planujesz agility trzeba mieć pod ręką "tor". Musisz się nauczyć wystawiać psiaka, dbać o niego, socjalizować go (co jest bardzo ważne.!!! nie tylko w stosunku do ludzi ale i do innych zwierząt. ). Pies powinien uczyć się szacunku i tolerancji do Ciebie, domowników, innych pupili. Jeśli w okolicy są psy tej samej rasy lub ogólnie duże powinnaś się wybierać z nimi (i ich właścicielami) na spacer, by pies przyzwyczajał się do większej ilości psiaków. Trzeba go nauczyć podstawowych komend (m.in. siad, waruj, noga). Pies i własciciel muszą utworzyć między sobą więź.

No i chyba wiesz że psy wystawowe muszą mieć rodowód? :lol:


a jak już brać psa to nie takiego z "adhd" tylko spokojniejszego - na początek :D .

Gdy piesek skończy 6 miesięcy możesz go zapisać do szkółki gdzie Ty i on nauczycie się wiele więcej niż w domu i podreperujecie swoje "więzi" 8)


amen :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Assa
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 lip 2010, o 05:45
Imię psa: Max (Maxymilian w woli ścisłości)
Rasa psa: Terrierowaty

Re: czy to dobry pomysł??

Postprzez Asmax 19 sie 2010, o 15:29

Assa napisał(a):nie wiem czy w wieku 15 lat poradzisz sobie z dużym psem. Jeśli już to dla "młodych" polecała bym retrievera, najlepiej Goldena lub Labradora, retrievery są pojętne.


Z dużym chyba ogólnie łatwiej sobie poradzić niż z małym. Poza tym myślę, że 13 lat to już taka granica która pozwala na wybór jakiekolwiek psa, bez względu na wielkość.

Assa napisał(a):No i chyba wiesz że psy wystawowe muszą mieć rodowód? :lol:


Wszystkie psy rasowe mają rodowód. Skoro mówi o rasie, nie pozostawia to wątpliwości :)

Assa napisał(a):a jak już brać psa to nie takiego z "adhd" tylko spokojniejszego - na początek :D


Jeśli chce psa na wystawy, złe kryterium. Najlepszego z miotu zapewne poleci hodowca - może to być pies mało aktywny jak i bardzo aktywny. Tu też nie ma reguły.
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints