Owczarek Niemiecki- wychowanie

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Owczarek Niemiecki- wychowanie

Postprzez Mateo-93 20 lip 2010, o 12:35

Witam wszystkich!

Od niedawna w moim domu ( a dokładniej na podwórku) zagościł 2 miesięczny owczarek. Jest to moja pierwsza większa psina więc nie do końca wiem jak w niektórych momentach sobie z nim radzić. Najgorszą rzeczą jest to, że Chester nie chce siedzieć w kojcu. Wyje, piszczy i szczeka kiedy się go tam zamknie. Już nie wiem co mam z tym robić. Drugą sprawą jest to, że wszytko gryzie bez wyjątku, nawet nogawki i sznurówki kiedy idzie koło nogi. Jak go tego oduczyć? I jak go karać za nieposłuszeństwo?

Proszę o szybką odpowiedź.
Mateo-93
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 lip 2010, o 21:42
Imię psa: Chester
Rasa psa: Owczarek niemiecki

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Owczarek Niemiecki- wychowanie

Postprzez ofilka 20 lip 2010, o 13:49

Hej. Nie jestem specjalnie doświadczona jeśli chodzi o psy, ale mam pięcio miesięczną owczarkę, którą też wzięłam jak miała dwa miechy. Z doświadczenia powiem Ci, że to piszczenie to "stres separacyjny". Psiak piszczy, bo sie boi. Chce być z właścicielem i koniec. Jeśli nie chcesz się znęcać nad swoim psiakiem, to odpuść mu kojec póki kuleczka troszkę nie urośnie. Moje maleństwo przestało umierać z rozpaczy po zostawieniu samej dopiero ostatnio. Moja rada więc - przez przynajmniej dwa miesiące nie zostawiaj go samego. (Jest to moje subiektywne zdanie, ktoś może sie ze mną nie zgodzić).

Co do gryzienia, to rosną mu ząbki i będzie gryzł wszystko. Kup mu sztuczne uszy, kostki i zabawki, żeby mógł podgryzać właśnie je, wtedy inne rzeczy zostawi w spokoju. W wieku około 4 miechów ząbki zmieniają się na stałe, po tym czasie przestanie "dziamdziać" wszystko na swojej drodze - widze po mojej niszczycielce ;).

Co do karania... mojemu maleństwu wystarczy zwykłe "zostaw". Im szybciej nauczysz, tym szybciej nie bedziesz musiał karać. Do nauki proponuje kawałki gotowanego kuraka jako nagrodę. Kali nauczyła się siad, podaj łapę, leżeć i daj głos za pomocą jednej piersi z kurczaka.

A tak między nami mówiąc - odpuść trochę swojemu psu, to dopiero maleństwo i nie mozna od niego wymagać, że od razu będzie wiedział co i jak.
Pozdrawiam!
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Re: Owczarek Niemiecki- wychowanie

Postprzez Mateo-93 20 lip 2010, o 18:57

Dzięki za odpowiedź!

Jeśli chodzi o bycie przy nim cały czas to jest to trochę nie możliwe gdyż mieszkam na wsi i czasami jest jakaś praca którą muszę zrobić bez pieska:) Z nim jest tak, że na podwórku będąc sam nic mu się nie dzieje i nie piszczy, a gdy trafi do kojca to zaczyna skomleć i piszczeć. Spróbuję go powoli przyzwyczajać choć jest mi go szkoda jak tak skomle:( Kupiłem mu różne kostki do gryzienia, lecz on no i tak preferuje buty i nogawki:)
A są jakieś specjalne zalecenia co do czyszczenia mu uszu bo z tego co widzę ma strasznie brudne, a nie chce mu zrobić krzywdy.
Mateo-93
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 lip 2010, o 21:42
Imię psa: Chester
Rasa psa: Owczarek niemiecki

Re: Owczarek Niemiecki- wychowanie

Postprzez ofilka 20 lip 2010, o 19:19

na butach przenosisz różne zapachy, stąd są bardzo ciekawe dla psa. może odstąp mu jakieś stare buty, które będą tylko dla niego? ja skapitulowałam i dałam do dziamdziania jedną parę, reszta leży bezpieczna.
weterynarz polecał mi czyszczenie uszu preparatami dla ludzi, nanoszone na babskich wacikach. ja znalazłam jak to sie robi na jutubie ;)
polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=JlhG_bjj954
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Re: Owczarek Niemiecki- wychowanie

Postprzez Mateo-93 21 lip 2010, o 19:24

Z butami to nie ma problemów, bo w garażu ma całą stertę do gryzienia, tylko on lubi poznawać coś nowego i gryzie te na nogach:) Dzięki za filmik powinien się przydać. A może masz jakieś ciekawe rady jeszcze?
Mateo-93
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 lip 2010, o 21:42
Imię psa: Chester
Rasa psa: Owczarek niemiecki

Re: Owczarek Niemiecki- wychowanie

Postprzez ofilka 21 lip 2010, o 20:27

tak - baw się dobrze ;). a tak serio, nic mi nie przychodzi do głowy. jak będziesz miał jakiś problem, lub pytanie pisz. pozdrawiam
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints