Mały leniuszek

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Mały leniuszek

Postprzez Annabeth 12 lip 2011, o 18:36

Witam.
Mam 8-tygodniowego szczeniaka rasy beagle. Na razie nie możemy wychodzić z nim na dwór, musimy poczekać do trzeciej dawki szczepionki, ale chcemy żeby dużo się ruszał. Problem w tym, że rośnie z niego mały leniuszek. Oczywiście lubi się bawić, ale ogranicza się to do małego szarpania szczureczkami itp. Kiedy próbujemy rzucać mu piłeczkę - owszem pójdzie za nią, ale widać, że niezbyt chętnie. Zrobi to powolutku i raczej nie kfapi się do powtórki. Poza tym mały dużo śpi, albo chociaż leży. Co zrobić żeby trochę go rozruszać? Może jakieś inne zabawki? Czy te mogą mu po prostu nie odpowiadać? Szczeniaki z którymi miałam kontakt do tej pory były dużo żywsze i zastanawiam się czy coś z nim nie tak. Może po prostu nie czuje się jeszcze zbyt pewnie u nas w domu?

Wiem, że mały musi przejść kwarantannę, ale czytałam gdzieś, że mógłby wyjść w miejsce, w którym nie chodzą psy. Czy mogę pozwolić mu polatać do działce dziadków, jeśli ostatnio mieli psa jakieś 5 lat temu?

I trzecia sprawa : Uczę go już chodzić na smyczy po mieszkaniu. Ogólnie nie ma większych problemów. Nie szarpał się, chodzi ładnie przy nodze. Ale cały czas trzyma w pysku smycz. Czy mam mu na to pozwolić, czy może karcić go kiedy zaczyna ją gryźć?
Obrazek
Annabeth
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 13:47
Rasa psa: Beagle

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Mały leniuszek

Postprzez mara 21 lip 2011, o 19:48

Ogólnie małe psy bardzo dużo śpią i leżą zwłaszcza na początku.
Mój pies ma obecnie dwa lata ale na początku gdu go dostałam wychodziałam z nim tylko przed blok na piec minut zeby sie załatwił a tak to ba łąm sie zeby biegał po trawie ale u poprzedniego właściciela wszystkie szczeniaki biegały swobodnie po trawie w ogródku.

Mój pies do tego czasu jak z nim wychodze to ciągnie smycz w formie zabawy ale gdy z nim wyjdziez podejrzewam ze bedzie bardziej zainteresowany czyms innym niz smyczą.
mara
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 lip 2011, o 19:24
Imię psa: mara
Rasa psa: cocker-spaniel angielski


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints
cron