Proszę o rady

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Proszę o rady

Postprzez dorotka28_1980 19 sie 2011, o 12:04

Witam! Jestem właścicielka 5 tyg pieska rasy Labrador Retriever. Proszę o rady typu jak skutecznie oduczyc szczeniaka załatwiania po kątach itp. Dzięki
Avatar użytkownika
dorotka28_1980
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sie 2011, o 10:02
Imię psa: Koka
Rasa psa: Labrador Retriever

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Proszę o rady

Postprzez Annabeth 27 sie 2011, o 15:29

Pięć tygodni i już odłączony od matki? Dlaczego tak szybko?
Co do załatwiania to były takie tematy, wystarczy poszukać. Na początku będzie musiał przejść kwarantannę, więc będzie siusiał w domu. Możesz położyć mu w jednym miejscu jakiś ręczniczek lub specjalne pieluszki dostępne w sklepach zoologicznych (chociaż u mnie się one nie sprawdziły, mały rwał je na kawałki). Za każdym razem kiedy zauważysz, że szczeniaczek zaczyna siusiać przenoś go na to wyznaczone miejsce. Po jakimś czasie powinien załapać, że właśnie tam powinien załatwiać swoje potrzeby. Możesz też polać ten ręcznik/szmatkę/pieluszkę takimi specjalnymi kropelkami. Ja używałam Pipi-Aqui i działały.
Gdy będzie już mógł wychodzić na dwór wyprowadzaj go jak najczęściej, najlepiej co 2 godziny. Kiedy zauważysz, że zaczyna siusiać w domu jak najszybciej łap go na ręce i wynoś na dwór.
Obrazek
Annabeth
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 13:47
Rasa psa: Beagle


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints