Wyjazd z psem

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez draca-ena 24 cze 2008, o 22:54

m.m napisał(a):
draca-ena napisał(a):Książeczkę i zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie powinno się mieć zawsze, gdy się wyjeżdża.


I nie tylko gdy się wyjeżdża. Nawet na zwykłym, codziennym spacerze może dojść do pogryzienia- trzeba wtedy mieć potwierdzenie szczepienia, które jest przecież obowiązkowe.


Niby tak, ale wtedy zawsze można zaprosić do domu czy umówić się itp. (zależy jeszcze jak daleko się idzie i czy mieszka się w małym czy dużym mieście - bo w dużym to czasem odległość między miejscami zamieszkania taka, że hej... :P). Moze za bardzo wierzę ludziom, ale gdyby mi ktoś powiedział,że jego pies ma aktualne szczepienie i zaprosił do domu to nie miałabym powodu do niedowierzania (oczywiście, pewnie poszłabym sprawdzić, w każdym bądź razie kamień by mi jednak z serca spadł).
Ja bałabym się, że zgubię (nawet jak mam w teczce to potrafię zgubić, a co dopiero ciągle przekładać z jednych spodni do drugich - najpewniej zaświadczenie poszłoby się wyprać znając moją mamę, która wie że na ogół w kieszeniach nic nie mam, albo ja sama bym zapomniała itp. :P).

Podczas wyjazdu zabranie książeczki to konieczna sprawa (no, bo jak - jasne, zapraszamy do nas, mieszkamy 100 km stąd, przyjechaliśmy na tydzień, a książeczka w domu :lol:).
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez m.m 25 cze 2008, o 09:21

draca-ena, pewnie, że nie trzeba zaświadczenia czy całej książeczki nosić wszędzie ze sobą. Chodziło mi o to, że po prostu trzeba coś takiego mieć w ogóle- nie tylko z okazji wyjazdu. Bo Patrycja95 nawet teraz, jeszcze przed wyjazdem czegoś takiego nie posiada.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez _m_ 25 cze 2008, o 11:29

a myslicie, ze moge ze szczeniaczkiem wyjechac? Jak chcielibysmy wyjechac bedzie mial 5 miesiacy?
Avatar użytkownika
_m_
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 90
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mwijatak 25 cze 2008, o 14:01

Pierwszą podróż Kaja przebyła w wieku 3,5 miesiąca, więc myślę, że spokojnie możesz planować wyjazd :wink:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez _m_ 25 cze 2008, o 15:01

aha to sie uspokoilam. Nie chce go nigdzie zostawiac, a z wyjadu tez nie chcialbym rezygnowac :-)

Tzn moj Buddus bardzo dobrze znosi podroz, w sumie teylko spi na kanapie.

A czy przed ta podroza powinnam mu kupic jakies szelki dla psow? Tzn takie do zamochodziu takie pasy??
A co z kagancem jak ma 5 mies?
Avatar użytkownika
_m_
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 90
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyjazd z psem

Postprzez kasia:P:P:P 8 gru 2009, o 19:43

mam pytanko z jaka rasa psa nie moge wyjechac do Szwecji bo ponoc sa jakies zabronione;/.
kasia:P:P:P
 

Re: Wyjazd z psem

Postprzez Jadzia 8 gru 2009, o 21:17

Z żadną, jeśli nie ma zrobionych badań na przeciwciała jeśli chodzi o wściekliznę. Po prostu, po szczepieniu wścieklizny trzeba odczekać miesiąc, potem pobrać u psa krew(robi to wet) i wysłać do Instytutu do Puław. Jeśli jeśli wynik będzie dobry, to jeszcze trzeba odczekać 3 miesiące i dopiero można zabrać psiaka do Szwecji. Oczywiście obowiązkowo też paszport ze wszystkimi szczepieniami. Wydaje mi się, że trzeba też 24-48 godzin przed wyjazdem odrobaczyć psa i miec to odnotowane w dokumentach. Szwecja jest krajem, który ma bardzo rygorystyczne przepisy, jeśli chodzi o przywóz psów, bo tam już od ponad 50 lat nie było przypadku zachorowania na wściekliznę.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Re: Wyjazd z psem

Postprzez mArGoSiA 8 gru 2009, o 23:15

A jakie wymogi są dotyczące przewozu zwierzaka do Anglii? dużo się różnią od tych powyższych?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Wyjazd z psem

Postprzez Jadzia 9 gru 2009, o 07:57

Do Anglii i Irlandii jest podobnie. Tylko czekanie po wyniku z Puław jest dłuższe, 6 miesięcy
http://e-psy.pl/viewtopic.php?t=3462
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Poprzednia strona

Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron