transport psa samolotem

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez MartaBianka 4 sty 2009, o 19:18

witam! niedlugo przeprowadzam sie do Finlandii, w zwiazku z czym musze zabrac ze soba moja psine :)

Szczepienia, paszport i chipy juz zalatwione, teraz jestem na etapie szukania jak najlepszego przewoznika. Slyszalam, ze w kwestii przewozenia czworonogow najlepsze sa LOT i Finnair. Latal juz moze ktos nimi z psiakiem? Dodam, ze moja suczka wazy 10 kg, wiec niestety bedzie musiala byc przewozona w luku bagazowym :(

I jeszcz jedno pytanie, po wyladowaniu, gdzie zglaszac sie po psa? u obslugi samolotu? Slyszalam juz o przypadkach, ze pies wyjechal na tasmie, razem z bagazami... Troche brzmi to dla mnie surrealistycznie i mam nadzieje, ze nie jest to prawda :)

Czy ktos moglby podzielic sie swoimi doswiadczeniami w w.w kwestii?

pozdrawiam,

Bianka
MartaBianka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sty 2009, o 19:10
Lokalizacja: Warszwa / Finlandia

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: York w samolocie

Postprzez kamisiulka 5 mar 2009, o 01:01

aga.b napisał(a):Witam wszystkich!
Mam mały problem,ponieważ razem ze sobą zabieram Yorka (szczeniaczka) samolotem.Problem w tym,ze juz kupiłam klatko-torbe ale nie wiem czy jest dobra.Czy ktoś może mi udzielić informacji na ten temat???czy koniecznie musi byc plastikowa?ta, któr mam jest z nieprzemakalnego materiału na kształt klatki bo jest twarda z wywietrznikami.Imie psiaka doczepiłam(zakupiłam identyfikator).Prosze pomóżcie!


z mojego doswiadczenia, gdy rezerwowalam bilet LOTem wymagany jest scisly wymiar ktorego przekroczyc nie wolno (wysokosc 20 cm) aby klatka mogla sie zmiescic pod siedzenie. Ale czy moze to byc torba?? Niewiem! Powodzenia!
kamisiulka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 mar 2009, o 00:52

Postprzez Gość 3 cze 2009, o 14:23

Wszystkim,którzy tak kochają swoje pieski,że nie mogą się z nimi rozstać na czas wyjazdu (np.urlop),gratuluję głupoty.
Pracowałam na lotnisku,na dole i wiem jak te biedne stworzenia są
zestresowane sytuacją w jakiej się znajdują.
Gdybyście przez szybę zobaczyli w danej chwili swojego pupila to serce by Wam pękło z rozpaczy.
Panowie,którzy pakują bagaże,wcale się nie przejmują Waszym wystraszonym ukochanym czworonogiem.
Najpierw stoi klatka na wózku,do której ma dostęp cała obsługa na dole,
każdy przechodząc zaczepia pieska,on jest zdezorientowany,bo nie wie co się dzieje,nie wie,że leci samolotem z czystej miłości.
Dodam jeszcze,że na dole jest bardzo głośno.
Dajcie swoim pupilom środki na uspokojenie,jeżeli chcecie,żeby dotarły
na miejsce bezpiecznie.
Gość
 

Postprzez Gość 3 cze 2009, o 15:35

Nie macie pojęcia jak Wasze pieski wyją ze strachu
w sortowni,gdzie jest bardzo duży hałas,ale to nie koniec,
zostaje jeszcze luk bagażowy.
Sami się tak przelećcie,myślę,że to by była Wasza ostatnia podróż.
Gość
 

Latanie z psem

Postprzez hubus 6 cze 2009, o 20:16

Polecam artykuł o transporcie psów:
http://www.zoologiczny.eu/z-psem-samolotem__169
hubus
 

Postprzez mwijatak 8 lip 2009, o 19:41

Przeniesione ze starego wątku dot. wywozu psa do Kanady

komuna napisał(a):Nie musisz mieć kwarantanny. Piesek musi mieć szczepienia profilaktyczne, szczepienie p/ wściekliźnie, musisz mieć atestowany transporter-koszt 300-700 zł, dobrze, żeby piesek był zaczipowany i posiadał paszport- koszt ok 100 zł. I wiek jakiś też musi mieć :-)
Koszt biletu lotniczego Amsterdam- Montreal 700 - 1500 w jedną stronę
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: transport psa samolotem

Postprzez kargokargo 26 paź 2009, o 15:17

mam serdeczna prośbe moze ktoś lecial z psem do usa , chodzi mi o to czy piesek jest wazony przed wejściem do samoloty , bo mój chyba przekroczy 8 kg, blagam pomuszcie nie chce go transportowac pod pokladem bo boje sie że może tego nie przeżyc
kargokargo
 

Re: transport psa samolotem

Postprzez ValdeQ 26 paź 2009, o 15:54

Nie leciałem ale interesowałem się tematem. Z tego co wiem nikt się w aptekarza nie bawi i co do grama nie będzie go ważył ale jeśli będzie widać gołym okiem, że jest znacznie większy, to go (Cię) po prostu nie wpuszczą pomimo biletów, opłat itp. Ostatnie słowo zawsze należy do kapitana samolotu, który w razie kontrowersji może go zaakceptować, może też - nawet jeśli wszystko będzie jak w przepisach - nie zgodzić się i nic nie pomoże, bo on odpowiada za bezpieczeństwo wszystkich.

Wniosek: najlepiej mieć zaprzyjaźnionego kapitana, a skoro to mało prawdopodobne to chociaż jakąś zaprzyjaźnioną osobę z personelu tego lotu. Wystarczy że stewardessa porozmawia z kapitanem wcześniej i uprzedzi, że to jej znajoma będzie z pieskiem, którego zna i jest OK.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: transport psa samolotem

Postprzez gość 1 9 lut 2010, o 23:34

A mnie interesuje czy ktoś z Was orientuje się w cenie transportu psiaka z kanady lub z USA di Polski właśnie.
Chciałabym tam kupić pieska i nie wiem jak kształtują sie ceny transportu.
gość 1
 

Re: transport psa samolotem

Postprzez ValdeQ 10 lut 2010, o 10:45

Z pewnością to zależy od wielu czynników ale możesz zapytać tutaj:
http://www.airanimal.com/index.php
będziesz mieć jakiś rząd wielkości.

Nie zapomnij podzielić się z nami informacją.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: transport psa samolotem

Postprzez Agrestowa 10 lut 2010, o 11:34

ale sam bedziesz przewoził psiaka czyli czy tez lecisz z usa do Polski czy zamierzasz kupic go tam i przywiezdz??
sredni koszt to około 700zł...wszystkie psiaki do 8kg maga byc jako bagaz podreczny i moga byc na pokładzie z włascicielem takie prawo, jak wiecej to w klatkach pod pokładem....mysle ze psiak bedzi mniej zestresowany w klatce, zawsze mozna podac mu jakies leki wyciszajace...tam jest spokój nie słuchac ludzi i klatke mozna zakryc np kocykiem i psiak przespi podróz :)
jak zamierzasz tam nabyc psiaka to nie muszisz leciec po niego jest firma która sie tym zajmuje np www.dorcel.pl znajomi korzystaja z ich usług i sa bardzo zadowoleni :)...w luku bagazowym dla psiaków jes i swiatło i ogrzewanie...oczywiscie mowie tu o naszym krajowym Locie...kazdy przeowznik ma swoje kryteria....wiec najpierw musisz znalezdz przewoznika a pozniej pytac o zasady...na pokładzie rowniez psiak musi byc w transporterze (o ile bedzie zgoda zabrania go na pokład) nie dotyczy to tylko psow przewodników ale dla nich sa specjalne miejsca...no i nie zapomnij o obowiazujacych zasadach co do kwarantanny w danym kraju...zaby nie było tak ze nie wypuszcza psiaka poza terminal bo czegos tam nie ma:)
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: transport psa samolotem

Postprzez parys 22 kwi 2010, o 10:57

witam
Chcialabym zapytac czy powinnam specjalnie przygotowac sie na wylot z psem z lotnika katowice, Powiem szczerze ze weszlam tutaj tylko z ciekawosci ale jestem przerazona tym co czyam, nie rozumiem na jakich podstawach prawnych po uiszczeniu oplat i zachowaniu norm decyzja kapitana badz kogokolwiek innego psu istnieje mozliwosc odmowy wejscia na poklad. Obecnie mieszkam na Majorce lotnisko to jest ogromne rozbudowane ze wzgledow typowo turystycznych dla Niemcow i Anglikow. I Nigdy nie bylo tutaj problemu z przewozeniem psa zarowno w specjalnej torbie z homologacja czy klatce.

Jade do Polski z Maltanczyiem liniami Airberlin wiele razy i polecam. Teraz niestety podkusila mnie cena biletu i lot bez przesiadki i powiem szczerze ze jestem pelna obaw. Zawsze lecialam z torba podrozna teraz okazalo sie ze musi byc to klatka a pies z klatka nie moze przekroczyc 5 kg (jedna wielka bzdura)

Czy mozecie mnie poinformowac jesli bede miala psa w tobrbie spelniajace wszystkie wymogi czy istnieje mozliwosc ze mnie nie wpuszcza, moze juz ktos latal z katowic i nie robia tam problemow ? Linia ktora lece to travelservice loty czarterowe. Czy lepiej kupic ta klatke ? Matko az sie boje nie wiem co mnie podkusilo .......


I jeszcze jedno wszystkie linie hiszpanskie czy niemieckie zezwalaja na podroz z psem szkoda tylko ze polskie robia ogromne problemy, a te ktore lataja do polski ich jest zdecydownia za malo . Rayanair, Wizair, Easy Jet NIEZEZWALA
parys
 

Re: transport psa samolotem

Postprzez ValdeQ 22 kwi 2010, o 11:04

Dzwoń na lotnisko i się pytaj. Nawet jeśli ktoś juz leciał to mogło się zmienić. Chmury pyłu, wypadki, to wszystko może mieć wpływ na zmiany lokalnych przepisów.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: transport psa samolotem

Postprzez `olka ` 28 kwi 2010, o 10:50

Witam mam na imię Ola i mam słodkiego Yorka o imieniu Tommy mam duży problem bo jadę z rodzicami do polski i i nie chciała bym go zostawić w Londynie !
Mam dla niego paszport i ma czip oraz był szczepiony na wścieklice ma on 8 miesięcy a jadę do polski w czerwcu i będzie miał 9 miesięcy waży 3 kilo i chciała bym wiedzieć co muszę mieć i co trzeba by piesek był ze mną na pokładzie ! ? Jakimi samolotami ym go mogła przewieść np. Ryanair
i jaka musi być klatka ? i całom resztę co potrzeba my móc go mieć przy sobie ! Dziękuję z góry !!! Proszę o szybka odpowiedz !
`olka `
 

Re: transport psa samolotem

Postprzez ValdeQ 28 kwi 2010, o 21:12

"Tanie" linie (w tym Ryanair) odpadają.

W przypadku linii, które akceptują zwierzeta, klatka powinna mieć homologację IATA ale to dotyczy psa przewożonego w części bagażowej. Jeżeli Ci pozwolą wieźć pieska w przedziale pasażerskim, to może wystarczyć zwykły zamykany koszyk. Musisz za psa wnieść opłatę.

Tylko operator konkretnej linii lotniczej, w której kupujesz bilety odpowie na wszystkie pytania wyczerpująco. My możemy tylko podpowiedzieć bez czego pies na pewno nie poleci.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints