Komenda ATAK

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

Komenda ATAK

Postprzez Chłopak z łódzkiego 23 lip 2007, o 20:31

Witam ponownie i zaraz przepraszam za poprzedni swój post.W jaki sposób nauczyć psa komendy"ATAK"?Jakie ćwiczenia muszę wykonywać,aby nauczyć tego psa?Mam 4letnią suczkę rasy bokser.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Chłopak z łódzkiego
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 23 lip 2007, o 20:51

samemu nie próbowałabym :? IPO się kłania pod okiem doświadczonego pozoranta :!:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez RODA 23 lip 2007, o 20:51

a po co ja chcesz nauczyc taka komende ?
a zna ona chociaz podstawowe komendy z posluszenstwa ?
ale nie w stylu siad i podaj lape , tylko z zakresu PT
ROTTWEILER jest jak MEDIA MARKT
nie dla idiotów


ASIA I PSY
RODA
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 204
Dołączył(a): 22 mar 2005, o 20:38

Postprzez Chłopak z łódzkiego 24 lip 2007, o 04:01

Nie zna.A chciałbym ją tego nauczyć,bo jakby nie patrząc,to bokser jest psem obronnym i chciałbym móc na nie polegać.Na szkolenie za bardzo mnie nie stać i chciałbym móc sam ją tego nauczyć.Jakie więc ćwiczenia powinienem wykonywać,aby nauczyć jej tej komendy?
Chłopak z łódzkiego
 

Postprzez RODA 24 lip 2007, o 07:01

przede wszystkim naucz ja posluszenstwa , bo jak kazdy bokser bedzie raczej skora do zabawy niz do obrony
gdzie pisze ze bokser jest psem obronnym ?
bedziesz mogl na niej polegac dopiero wtedy , gdy ona bedzie potrafila cie sluchac
a tak spuscisz ja ze smyczy i tyle ja bedziesz widziec
i nie zdziw sie ze przy nauce obrony zamiast atakowac - ucieknie
ROTTWEILER jest jak MEDIA MARKT
nie dla idiotów


ASIA I PSY
RODA
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 204
Dołączył(a): 22 mar 2005, o 20:38

Postprzez Atena 24 lip 2007, o 08:55

Chłopak z łódzkiego napisał(a):Nie zna.A chciałbym ją tego nauczyć,bo jakby nie patrząc,to bokser jest psem obronnym i chciałbym móc na nie polegać.Na szkolenie za bardzo mnie nie stać i chciałbym móc sam ją tego nauczyć.Jakie więc ćwiczenia powinienem wykonywać,aby nauczyć jej tej komendy?

nikt ci tutaj takiej rady nie da, bo uczyć psa komendy "atak", gdy ten nie ma opanowanego bezwzględnego posłuszeństwa jest totalną głupotą. Pewnie nie wiesz, że mimo wszystko, w obronie, nie jest najważniejszy atak, a umiejętność odwołania psa w każdej sytuacji :?: :roll: Zastanowiłeś się nad tym, co by było, gdybyś poszczuł kogoś psem i nie mając nad nim kontroli, nie umiał go odwołać, żeby przestał atakować :?: Ty pójdziesz siedzieć, człowiek zostanie poważnie ranny, albo zginie, a pies niestety zostanie uspany przez twoją głupotę.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Chłopak z łódzkiego 24 lip 2007, o 17:56

Atena,nie musiałaś od razu w ten sposób mnie oceniać...Wiadomo,że jeśli chcę nauczyć psa tej komendy,to również chce wiedzieć,jak przywołać psa/sukę do porządku...nie jestem taki głupi,aby iść siedzieć do więzienia.Czy dowiem się,jakie ćwiczenia mam wykonywać?
Chłopak z łódzkiego
 

Postprzez Atena 24 lip 2007, o 17:59

Chłopak z łódzkiego napisał(a):Czy dowiem się,jakie ćwiczenia mam wykonywać?

NIE. Zrozum w końcu - najpierw posłuszeństwo, później obrona, pod okiem doświadczonego pozoranta - inaczej narobisz więcej szkody niż pożytku :!:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Chłopak z łódzkiego 24 lip 2007, o 20:39

W takim razie jak nauczyć psa bezwzględnego posłuszeństwa :?:
Chłopak z łódzkiego
 

Postprzez RODA 24 lip 2007, o 21:25

musisz iść z nią na tresurę
ROTTWEILER jest jak MEDIA MARKT
nie dla idiotów


ASIA I PSY
RODA
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 204
Dołączył(a): 22 mar 2005, o 20:38

Postprzez Chłopak z łódzkiego 25 lip 2007, o 16:10

A jaki jest koszt takiej tresury i jak długo ona musi trwać :?: Czy istnieje możliwość rozłożenia danej kwoty na raty :?: Czy zna ktoś jakiegoś dobrego tresera w woj.łódzkim(Zduńska Wola) :?:
Chłopak z łódzkiego
 

Postprzez Anashar 25 lip 2007, o 17:57

Chłopak z łodzkiego, wszyscy piszący przedemną mają racje. Ja nauczyłem sam psa komendy bierz, ale w momencie komendy puść on odrazu puszcza. Ale to się nie sprawdzi przy prawdziwym psie obronnym, bo nigdy nie wiesz jak pies naprawdę zareaguje gdy ktoś Cię zaatakuje bez sprawdzenia tego z pozorantem. I następna sprawa, my zaczelismy naukę od PT. A przed komendą bierz, było bardzo długo ćwiczone odwolywanie. I ja nie cwiczyłem tego po to by mieć agresywnego psa, tylko w ostatecznosci gdyby doszło do ataku przez niego móc go odwołać.

Ale jeśli Ty nie wiesz nawet jak zabrać się za PT to stanowczo odradzam szkolenie obronne na własną ręke. Poszukaj dobrego szkoleniowca i z nim ćwicz. Ale najpierw pójdźcie na PT i jak to opanuje w 100% mozesz iść dalej :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez RODA 25 lip 2007, o 23:40

bokser nie jest psem obronnym , to pies zabawka
to ze nalezy do molosow, nie znaczy ze jest psem obronnym
w nim juz zanikl ten instynkt / jesli wogole byl /
wez to chlopie zrozum
chciales psa obronnego , trzeba bylo takiego kupic
a nie robic z chodzacej dobroci - morderce
bo moze to sie skonczyc odwrotnie
pies zacznie reagowac na to strachem
ROTTWEILER jest jak MEDIA MARKT
nie dla idiotów


ASIA I PSY
RODA
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 204
Dołączył(a): 22 mar 2005, o 20:38

Postprzez Chłopak z łódzkiego 26 lip 2007, o 07:12

Roda,weź udaj się do lekarza :!: Twoje wypowiedzi bardzo mnie obrażają,a ja nie mogę pozostać na to obojętny.Jeśli mnie nie znasz i moich zamiaru co do psa,to nie oceniaj mnie :!: Jeśli zostałaś jakoś skrzywdzona przez życie,to już nie mój problem,ale ode mnie się po prostu odwal :!: :evil: Nie będę już tu więcej prosił o czyjąś pomoc,bo tylko nie liczni potrafią TU jej udzielić,ale niestety Ty się do nich nie zaliczasz.Mam też w nosie,czy dostanę za to,co teraz powiedziałem bana.Dzięki za odpowiedź,Anashar.
Chłopak z łódzkiego
 

Postprzez RODA 27 lip 2007, o 17:12

twoje wypowiedzi rowne sa twojemu poziomowi umyslowemu
jesli ktos chce wytresowac psa po to zeby tylko gryzl , nie jest czlowiekiem normalnym
powinien udac sie do szpitala psychiatrycznego , a psa oddac komus normalnemu
dzieki Bogu wyszkolilam 5 swoich psow , wiem co mowie , a szkolenie w zakresie gryzienia czyli na IPO zaczelam dopiero po szkoleniu z zakresu posluszenstwa
w wsrod tych 5 psow byly 3 rottweilery
jesli nie wiesz to wlasnie sa psy typowo obronne , i wyszkolenie ich wymaga duzego poswiecenia
i nie wyjezdzaj mi dziecko z takimi tekstami , bo to jedynie swiadczy o twojej inteligencji , ktora niestety jest / jak to widac na zalaczonym obrazku / rowna zeru
a moze warto bylo zainteresowac toba policje albo straz miejska na temat tego po co ci pies rzucajacy sie na wszystko
a moze dac ci jeszcze w raczke kij bejsbolowy ?
ROTTWEILER jest jak MEDIA MARKT
nie dla idiotów


ASIA I PSY
RODA
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 204
Dołączył(a): 22 mar 2005, o 20:38

Następna strona

Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints