Szkolenie Młodego

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

Szkolenie Młodego

Postprzez Psiunia 3 mar 2005, o 18:20

Moi Mili Forumowicze,
jak sobie radziliście i radzicie ze szkoleniem swoich Milusińskich?
Chodziliście na jakoweś profesjonalne kursy, czy tylko ukladaliście psiory we wlasnym zakresie, w oparciu o literature i doświadczenia?

Pozdr.
Psiunia
Avatar użytkownika
Psiunia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 22 lut 2005, o 01:49
Lokalizacja: Warszawa

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez jola 3 mar 2005, o 23:02

Duka była układana przez nas ma obecnie 2,5 roku i nie mamy żdanego problemu .

pozdrawiam Jola i Duka :D
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Psiunia 4 mar 2005, o 13:14

jola
Wysłany: Czw, 03 Mar 2005 23:02 Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Duka była układana przez nas ma obecnie 2,5 roku i nie mamy żdanego problemu .


A mieliście jakieś już doświadczenie w układaniu psów, czy robiliście to tylko w oparciu o literaturę i wyczucie?

Pozdr.
Psiunia
Avatar użytkownika
Psiunia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 22 lut 2005, o 01:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ewelina 4 mar 2005, o 14:22

Hej,
ja z Bagietką chodzilam na poczatku na organizowane szkolenie, ale pozniej odkrylam kliker i wowczas sama zaczelam uczyc go wszystkiego.
Pozdrowienia znad morza. Ewelina&Bagi
Avatar użytkownika
Ewelina
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 22:29
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez jola 5 mar 2005, o 18:36

Przez całe nasze życie i nie tylko ;dziadkowie, pradziadkowie itd .w naszych domach były psy,hm można powiedzieć że wysaliśmy miłość do czterech łap z mlekiem matek.Dużo czytamy i obserwujemy .I Duka była układana na smakołyki lub dobre słowo tak samo jak goldenka-ale to już inna bajka.
pozdro Jolai Duka :wink:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez RadekS 24 mar 2005, o 21:56

Ja chodziłem z moją suczką do tej pory do dwóch szkół i obie moga polecić. Jednej zajęcia odbywają się w weekendy przy jeziorku czerniakowskim, a druga też w weekedy w Piasecznie prawie na przeciwko Auchan'a. :D

Wazniejsze od samego "chodzenia" na szkolenie jest praca na codzień w domu, wtedy są efekty.
Radek, Aga, Błażej i D'Arsy
www.hovawart-suagra.com
RadekS
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 mar 2005, o 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez RODA 25 mar 2005, o 22:54

Ja wyszkolilam dwa soje psiuty, i kilka nie swoich. Jedno moge powiedziec : warto isc na takie szkolenie grupowe, aby nauczyc swojego psa posluszenstwa pomiedzy innymi psami. Ale trzeba pamietac o jednym : na takim szkoleniu uczymy sie my / wlasciciele / , a duzo potem zalezy od tego jak bedziemy cwiczyc ze swoim psem na codzien. I potem to doskonale widac na egzaminie. Dobre sa rowniez szkolenia prywatne, na zasadzie : ja , pies i treser. Masmy wtedy tresera do wlasnej dyspozycji i dokladnie jest nam tlumaczone co,po co i na co. Troche to drozej kosztuje, ale jest bardziej skuteczne niz szkolenia grupowe.Jednak czy w ten czy w inny sposob , warto isc na szkolenie, mamy czas dla siebie i psa. A pies bedzie bardzo zadowolony , ze sie nim zajmujemy.
ROTTWEILER jest jak MEDIA MARKT
nie dla idiotów


ASIA I PSY
RODA
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 204
Dołączył(a): 22 mar 2005, o 20:38

Postprzez RadekS 25 mar 2005, o 23:05

Jeżli jednak zdecydujesz się na szkolenie indywidualne, to ważne jest to co napisała Ruda o szkoleniu grupowym - pies uczy się posłuszeństwa między innymi psami. Ważne wtedy wziąć sobie kilka lekcji grupowych, bo po pierwsze na egzaminie jak zobaczy wiele innych psów to może zgłupieć. A po drugi oprócz posłuszeństwa równie ważna dla psa jest umiejętność "rozmowy" innymi psami. :wink:
Radek, Aga, Błażej i D'Arsy
www.hovawart-suagra.com
RadekS
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 mar 2005, o 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lucjusz 19 lip 2005, o 09:36

ja radzilbym ze swoim 1-szym pieskiem jezdzic raczej na szkolenie , a juz pozniej 2 psa szkolic samemu |||
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Alina13 23 sie 2007, o 18:23

Moja molly w poniedziałek zaczyna swoje pierwsze szkolenie :D
WSZYSTKIE PSY SĄ CUDOWNE
Obrazek
[/url]
Avatar użytkownika
Alina13
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 16:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Diana S 23 sie 2007, o 22:37

Alina13 napisał(a):Moja molly w poniedziałek zaczyna swoje pierwsze szkolenie :D

To życzę powodzenia :D .
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Anashar 23 sie 2007, o 22:50

Ja psa szkoliłem samemu na wyczucie. Dziwnie to może zabrzmi ale poprostu wiedziałem co należy robić. To mój pierwszy pies. I z początku chciałem iść na szkolenie ale zdrowie mojego psa na to nie pozwalało więc sam go wszystkiego nauczyłem. Oczywiście były z nim w wieku 1,5 roku duże problemy (psiak po agresywnych rodzicach) ale już prawie wszystko wykorzeniłem. W stosunku do mnie jest super pies, niestety niektórzy z rodziny za bardzo go rozpieścili więc teraz jeszcze nad nimi pracuje :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez Diana S 24 sie 2007, o 06:22

Anashar napisał(a):Ja psa szkoliłem samemu na wyczucie. Dziwnie to może zabrzmi ale poprostu wiedziałem co należy robić. To mój pierwszy pies. I z początku chciałem iść na szkolenie ale zdrowie mojego psa na to nie pozwalało więc sam go wszystkiego nauczyłem.
Oczywiście były z nim w wieku 1,5 roku duże problemy (psiak po agresywnych rodzicach) ale już prawie wszystko wykorzeniłem.

To gratuluję. Z tego co się oriętuję Owczarki szybko się uczą i są bardzo pojętne.
Anashar napisał(a):W stosunku do mnie jest super pies, niestety niektórzy z rodziny za bardzo go rozpieścili więc teraz jeszcze nad nimi pracuje :wink:

Ciekawe co na to rodzinka... :D
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez arulka 24 sie 2007, o 08:29

Ares właśnie zakończył szkolenie podstawowe I stopnia. Był prymusem w swojej grupie, niestety do czasu... pojechaliśmy nad morze i daliśmy mu luz, stwierdziliśmy, że skoro jest taki ułożony, to najwyższa pora, żeby biegał bez smyczy, i tu był błąd. Na szkoleniu zakazano spuszczać psa ze smyczy, jedynie od czasu do czasu, żeby sprawdzić postępy w szkoleniu, my spuszczaliśmy go codziennie i jak po 3 tygodniach wróciliśmy na zajęcia, Ares zachowywał sie zupełnie odwrotnie niż chcieliśmy i nawet instruktorka na szkoleniu była zaskoczona. Teraz na nowo musimy Aresowi uświadamiać, że posłuszeństwo jest dla niego lepsze :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
arulka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 83
Dołączył(a): 16 sie 2007, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Anashar 24 sie 2007, o 16:10

Diana S napisał(a):
Anashar napisał(a):W stosunku do mnie jest super pies, niestety niektórzy z rodziny za bardzo go rozpieścili więc teraz jeszcze nad nimi pracuje :wink:

Ciekawe co na to rodzinka... :D

Rodzinka ma zakaz głaskania psa póki nie zaczną od niego wymagać posłuszeństwa :wink: A poza tym pies doskonale wyczuwa niepewnosć, wiec jeśli Ty idąc do psa wahasz się, że może na Ciebie skoczyć nie powinnaś podchodzić bo pies to wyczuje i może różnie odebrać Twoje intencje :wink:


Arulka - spróbuj z puszczaniem na długiej lince(10m) Wołaj go, jeśli nie będzie chciał przyjść lekko pociągnij za linkę i tak aż do skutku. Jak przyjdzie nagródź. W końcu nauczy się, że lepiej jest przychodzić :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Następna strona

Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron