Dobry czas na szkolenie?

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

Dobry czas na szkolenie?

Postprzez Alisha-Emma 15 kwi 2009, o 18:29

Zora ma obecnie 13 miesięcy, zna jako tako podstawowe komendy, jednak chciałabym nauczyć ją czegoś więcej, bo jest pojętna i szybko przyswaja wiedzę. Ale jest jeden problem - inne psy - zachowuje się wobec mniejszych od siebie agresywnie, a większych bojaźliwie, nie potrafi się wtedy na niczym skupić. Niby są też szkolenie indywidualne, ale ja chciałabym nauczyć ją współżycia z innymi psami. Czy na normalnym kursie PT nauczą tego mojego psa? Bo słyszałam, że niektóre takie zwierzęta wyrzucają z kursu. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Chita 16 kwi 2009, o 18:45

dobry szkoleniowiec daje szanse kazdemu psu. od kiedy masz sunie? w 99,99999% jej zachowanie w stosunku do innych psow moze byc spowodowane nieprawidlowa socjalizacja. czy sunia od szczeniaka miala kontakt z duzymi, malymi (itd) i ogolnie mowiac ze wszystkimi rodzajami psow?
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Tęczova 16 kwi 2009, o 21:10

a co to za rasa?
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Alisha-Emma 17 kwi 2009, o 12:27

To jest na pewno wynik złej socjalizacji :( Mam ją od kiedy miała 5 mies, ale jest ze schroniska i została znaleziona na ulicy... długa i smutna historia.
To mieszaniec owczarka niemieckiego.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez Chita 17 kwi 2009, o 18:47

aaaa. ze schronu. to znaczy ,ze duzo pewnie pszeszla. ja bym na twoim miejscu poszukala nie szkoleniowca tylko behawiorysty(taki psi psycholog). dobrego behawiorysty. sunia ma problem nie taki ,ze sie nie slucha, nie zna komend. twoja sunia ma problem ktory moze rozwiazac tylko behawiorysta.

czy gdy sunia widzi innego psa i jest spuszczona ze smyczy (a do tego bez kaganca) zachowuje sie tak samo?
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Alisha-Emma 18 kwi 2009, o 17:41

Z małymi psami nie próbowałam, ponieważ "przygryzła" już jednego - zbyt nachalnego. Mam zaprzyjaźniona panią z bardzo łagodnym amstaffem, ale jak on podchodzi do Zory, to ona od razu piszczy i chowa się za mnie, a jak jest dalej to próbuje go zastraszyć głośnym szczekaniem i cała się jeży.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez Chita 19 kwi 2009, o 10:16

a widziala kiedys jak psy sie fajnie bawia? moze pomysli O JAK FAJNIE> TO TAK MOZNA?
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Alisha-Emma 21 kwi 2009, o 16:13

Oczywiście, że tak. Na łące bawił się właśnie ten amstaff i przemiła bokserka, bardzo łagodna. Psiaki zapraszały moją do zabawy, ona jednak szczerzyła tylko kły :(
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez Chita 1 maja 2009, o 07:40

no to zostaje behawiorysta...
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Żółty Pies 10 maja 2009, o 19:37

dobrze jest, by suczkę zobaczył specjalista, mający duże doświadczenie w pracy z psami i który spojrzy na problem stojąc "z boku". Szkolenie grupowe, gdzie wszystkie psy będą asekurowane smyczą a pies wyrobi sobie pozytywne skojarzenia przebywania w grupie mogłoby pomóc. Oczywiście pomoc behawiorysty w przypadku zaburzeń emocjonalnych jest bardzo ważna.
Akademia Psich Manier Gliwice
www.zoltypies.com
Żółty Pies
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 14:07
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez ValdeQ 25 cze 2009, o 12:10

Ale behawiorysta nie przyjdzie i nie dotknie psa czarodziejską różdżką. Z psem trzeba pracować. Agresja lękowa jest bardzo trudna do wyeliminowania i tej pracy będzie dużo.

Dlatego najlepiej zapisać się na grupowe szkolenie i uczęszczać regularnie. Trener udzieli na pewno pierwszych wskazówek i pomoże na bieżąco korygować zachowanie. Długi czas szkolenia pozwoli śledzić postępy.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints