zlote rady przed 1 wystawą :)

Informacje, zaproszenia, terminy, wyniki...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ValdeQ 2 lis 2006, o 11:31

Skoro nie jesteś pewien jak sie zachowa na wystawie, zacznij juz teraz, w klasie szczeniąt. Od szczenięcia nie wymaga się w ringu takiej koncentracji, jak od dorosłego psa.

Zacznij trenować wystawianie (bieganie i zatrzymywanie się na ringówce, zalądanie w zęby i jajeczka) w ruchliwych miejscach, gdzie przechodzi wiele osób i psów.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez dobrzan 2 lis 2006, o 11:38

Dzięki.
No właśnie z tym bieganiem jest problem, bo zaczyna skubany podskakiwać jak kózka i chce się bawić.
Ćwiczymy to intensywnie na szkoleniu.

Może mógłbyś podesłać mi jakigoś linka do zdjęć z tym ringiem. Nie mam pojęcia jak to wygląda, chciałem właśnie przejść się na wystawę zobaczyć co i jak (bez pieska), ale cholera jak na złość nic w Wawie się nie dzieje...
dobrzan
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 10:10

Postprzez ValdeQ 2 lis 2006, o 13:29

Kup ringówkę, po pewnym czasie powinien załapać, że jest to inny rodzaj ćwiczeń, niz na zwykłej smyczy.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez dobrzan 2 lis 2006, o 13:51

Wygląda jak zwykła smycz...co to za różnica? Rozumiem, że jest to obowiązkowe na wystawie?
dobrzan
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 10:10

Postprzez ValdeQ 2 lis 2006, o 15:32

Nie, nie wygląda jak zwykła smycz. Nie jest obowiązkowa ale w praktyce nikt nie wystawia bez ringówki.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

hmm

Postprzez kiciaczek 7 gru 2006, o 20:16

Witam!chciałabym kupić rasowego doga niemieckiego i uczęszczać z nim na wystawach,ale nie mam o tym zielonego pojęcia.
Jak bym mogła na początek prosić o tą elektroniczna książkę na adres: ajka1988@tlen.pl .
No to parę pytań:
1 Czy psa zgłasza sie jakoś przed wystawą czy w dniu wystawy gdzie sie to zgłasza?
2 Ile kosztuje wystawienie psa?
3Czy pies musi przechodzić jakieś specjalne kursy itp?Bo wychować sobie psa sama potrafię.
3 Czy jeździ ktoś tu z forum na wystawy do Katowic?
4 Jak się poruszać po ringu?chodzi mi o to gdzie kiedy iść kiedy stanąć itd.

To by było na razie wszystko co mi sie nasuwa do głowy.
kiciaczek
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2006, o 17:34
Lokalizacja: KATOWICE(Św-ce)

Postprzez Ania_Ś 8 gru 2006, o 17:29

Witaj :)
1. Psa zgłasza sie przed wystawą. Często jest to miesiąc przed a na wystawach międzynarodowych nawet 2 miesiące wcześniej. Idziesz do swojego związku, przynosisz kserokopie rodowodu psiaka i wypełniasz zgłoszenie. W nim wypisujesz jego dane: Imie , przydomek, imiona rodziców itd. Można też zgłosić psa na wystawę przez internet ale ja zawsze jade do swojego związku.
2. Wystawa krajowa kosztuje od 60 - 70 zł a międzynarodowa ok 100 zł. Za psa w klasie szczeniąt płaci się około 20 złotych.
3. Do wystawiania psa nie sa potrzebne żadne kursy chyba że pies się Ciebie nie słucha i musisz dać go na szkolenie.
4. W Katowicach byłam w tym roku i w przyszłym również się wybieram. W naszym rejonie jest dużo wystaw więc trochę ich zaliczyłam :wink: .
5. Pies idzie truchtem po lewej stronie właściciela w kółko. Sędzia ogląda jego ruch, dotyka, sprawdza zęby a u psów jądra. Pies musi umieć również iść na wprost i na skos.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

:)

Postprzez kiciaczek 8 gru 2006, o 23:51

Jeżeli będziemy mieli z chłopakiem na tyle umeblowane mieszkanie żeby można sie było wprowadzić,czyli bede już blisko zakupu psa,może do jakieś dobrej duszyczki wprawionej w wystawianiu uda mi sie doczepić na wystawę.Ale to jeszcze min.2m-ce potrwa więc jeszcze mam czas.
POZDRAWIAM I DZIEKUJEM ZA ODPOWIEdz
kiciaczek
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2006, o 17:34
Lokalizacja: KATOWICE(Św-ce)

Postprzez ZłośniCa 11 kwi 2007, o 09:33

Witam.Jestem nowa :mrgreen:
Zamierzam kupić suczke rasy yorkshire terrier :P i mam pytanie:
-jak wystawiac i najlepiej przygotować yorka do wystawy :?: :?
serdecznie pozdrawiam :wink:
Avatar użytkownika
ZłośniCa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 11 kwi 2007, o 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez GrN 25 lip 2007, o 10:08

Witam wszystkich ;)

Z góry chciałem napisać ze się trochę rozpisałem ale jest tu zawartych dużo rzeczy które mogą sie przydać wszystkim początkującym ( jeśli odpowiecie na moje pytania :P)

Mam sznaucerka miniaturowego który w sierpniu skończy 7 miesięcy, wczoraj drugi raz byłem z nim u fryzjera jest to hodowczyni u której kupiłem psiaka, i po raz drugi poleciła mi żebym wystawił pieska gdyż jest on tego wart. Dodam ze pies ma rodowód :P ;). Gdy kupowaliśmy psa mieliśmy na względzie to żeby pies był po prostu ładny, oraz żeby był naszym przyjacielem. Lecz od wczoraj cały czas myślę o tym co powiedziała mi hodowczyni, tyle że jeśli chodzi o wystawy to nie mam zielonego pojęcia o co w tym wszystkim biega, jestem ciemny jak tabaka ;P. do tej pory na wystawy chodziłem tylko oglądać pieski. I moje pytanie brzmi, czy warto wciągnąć sie w wystawy? i dalej jakie koszty trzeba ponieść i po kolei co trzeba zrobić żeby można było wystawić pieska ?

Zaczyna się chyba od zarejestrowania w związku kynealogicznym.. i co dalej ? (płaci się jakieś składki co miesiąc? )
później miesiąc przed wystawą zgłasza się pieska, idzie się do związku zanosi się kserokopie rodowodu psiaka i wypisuje się zgłoszenie. Do 9 miesiąca życia psa płaci się 20 zł za wystawę, później od 60-70zł a jak międzynarodowa to 100zł...
no i co dalej ?
jak już zgłosze ?
musze coś odebrać ?
a jeśli wystawa jest np. 15 sierpnia to mam sie pojawić w dniu wystawy czy trzeba dzień wcześniej? od czegoś to zależy ?
no i jak wygląda dzień wystawy ? wiem że pies ma biegać po lewej stronie i to wszystko co wiem na ten temat...



aha i...

ValdeQ napisał(a):Poza tym - powiedz nam jaka jest Twoja motywacja do wystawiania: chcesz się sprawdzić, chcesz mieć trochę ruchu, chcesz wygrywać, chcesz robić uprawnienia hodowlane, chcesz pochwalić się swoim psem?
Na każdą z tych możliwości jest trochę inna strategia startów i taktyka występu 8)


ja np. chciałbym na początek zobaczyć czy mam w ogóle szanse w wystawach z moim pieskiem, a później spróbować może coś wygrać ? bo to chyba jest cel każdego wystawcy (przynajmniej tak mi sie wydaje)

ValdeQ napisał(a):Strategia i taktyka zależą też od tego jakiej rasy masz psa (jego popularności, poziomu psów w kraju i za granicą, mody na określone typy i linie hodowlane, czasem niestety również tzw. układów)


ocb ? :shock: co to są te mody na określone typy, linie hodowlane ?

następne..

-sznaucerka- napisał(a):złota rada ucz go od pocątku pokazywać ząbki nawet na kontrolce u weta bo potem na show może być cyrk :)


w jaki sposób pokazywać te zęby ? otwierać pyszczek ? czy tylko podnosić wary ?


next...

gizmo.25 napisał(a):
joan napisał(a):Jeszcze jest taka książka- "Tajemnice wystaw psów"A. Janowskiego.


Mam taką książkę w formie elektronicznej. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę przesłać.


Wysłałem PW ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
GrN
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 22:35
Lokalizacja: SZOMBIERKI

Postprzez ValdeQ 25 lip 2007, o 14:29

Skoro Twoja hodowczyni Cię namawia, może pojedź na pierwszą wystawe wraz z nią? Na pewno pomoże.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez GrN 25 lip 2007, o 14:43

tia tyle że mieszka 30 km ode mnie, a poza tym widzieliśmy się 3 razy :P (przy odbiorze psa i dwa razy przy obcięciu) i druga sprawa nie chce jej głowy zawracać gdyż ona sama jeździ z pieskami wystawiać :/
Obrazek
Avatar użytkownika
GrN
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 22:35
Lokalizacja: SZOMBIERKI

Postprzez ValdeQ 25 lip 2007, o 14:46

30 km? Jeśli będziesz jeździł na wyatawy to i 500 km nie bedzie za daleko.

No i dlatego właśnie pojedź z hodowczynia, że ona i tak pojedzie. W najgorszym wypadku jej pomożesz.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez GrN 25 lip 2007, o 14:55

ValdeQ napisał(a):30 km? Jeśli będziesz jeździł na wyatawy to i 500 km nie bedzie za daleko.

No i dlatego właśnie pojedź z hodowczynia, że ona i tak pojedzie. W najgorszym wypadku jej pomożesz.


póki co nie mam zamiaru tak daleko jezdzic :P

heh mam 16 lat i niestety nie mam samochodu żeby sie zabierać na takie dalekie wystawy :P
Obrazek
Avatar użytkownika
GrN
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 22:35
Lokalizacja: SZOMBIERKI

Postprzez Atena 25 lip 2007, o 15:34

GrN napisał(a):heh mam 16 lat i niestety nie mam samochodu żeby sie zabierać na takie dalekie wystawy :P

aczkolwiek nie widzę przeszkód, żebyś mógł zabrać się z hodowczynią...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

paw prints