czy aby wystawiac psa pies musi mieć PT?

Informacje, zaproszenia, terminy, wyniki...

Moderator: Moderatorzy

czy aby wystawiac psa pies musi mieć PT?

Postprzez Chita 14 mar 2009, o 09:47

kumpel ze starej klasy zawsze chcial miec beagla. jego mama stwierdzila ,że ma odpowiedzialnego syna (itd.) i że Przemek dostanie sukę. Na ta suczke czekali z rok jak nie dluzej. od siostry Przemka dowiedziałam sie ze sunia kosztowala 2-3tysiace. Dora(tak ja nazwali) pieknie wyrosla i na spacerze bardzo sie wyroznia z innych psow. wyglada jak arystokratka.

pierwsze co zauwazylam to to ze spacer z Przemkiem(teraz klasa3gimn) trwa nawet 4 godziny. raz poszlam na ta sama lake co on. okazalo sie ze spacer polega na uwiazaniu psow(nie tylko Przemek bral psa) do lawek zdala od siebie zeby sie nie poplataly. potem chlopacy graja 4godziny w kosza i kazdy idzie do domu. i tak codziennie!

w wieku 10miesiecy Dora zaczela potwornie szczekac na wszystko co sie rusza. jest wiecznie przestraszona. ugryzla dziecko ktore chcialo ja poglaskac.

powiedzialam o spacerach Dory z Przemkiem jego mamie. szkoda ze pozno ale zawsze cos. Chlopakowi sie oberwalo. Dowiedzialam sie tez od jego mamy ze Dora w wieku 2lat ponad dwadziescia razy nie zdala PT!!! wydali majatek(to byl cytat. WYDALISMY MĄTEK) na kursy i dalej nie moga psa wystawiac

teraz mam pytanie. czy taki pies moze jeszcze wrocic do normy? chodzi mi o to czy bedzie sie jeszcze kiedys zachowywac normalnie?

Ada(siostra przemka) powiedziala ze szukaja jakiegos samca z dobrymi wynikami i czy znam jakiegos :shock: . no to jej powiedzialam ze suka powinna miec uprawnienia a bez ani jednej wystawy na uprawnienia nie ma co liczyc. no i ze na wystawie moga miec z nia problem(toleruje tylko 4psy). a oprocz tego czy poradzili by sobie ze wszystkimi szczeniakami i czy wszystkie bylyby dobrze zsocjalizowane(sadzac po Dorce to oczywiscie NIE). jak tylko troche poczytali i sie troche dowiedzieli to powiedzieli mi ze zeby Dorka mogla isc na wystawe musi miec PT. czy to prawda?
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Tęczova 14 mar 2009, o 10:43

a co to pt?
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Sissy 14 mar 2009, o 10:55

Tęczova napisał(a):a co to pt?

PT- pies towarzyszący (jak kiedyś m.m napisała ;) )
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Tęczova 14 mar 2009, o 10:59

aa, dzięki.
nie zajarzyłam :)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Chita 14 mar 2009, o 14:58

zapomnialam dodac ze Dora oczywiscie ma rodowód :lol:
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Re: czy aby wystawiac psa pies musi mieć PT?

Postprzez m.m 14 mar 2009, o 17:34

Chita napisał(a):teraz mam pytanie. czy taki pies moze jeszcze wrocic do normy? chodzi mi o to czy bedzie sie jeszcze kiedys zachowywac normalnie?


Oczywiście że może, tylko potrzebuje dobrego, systematycznego szkolenia, może nawet spotkań z behawiorystą.

Chita napisał(a): jak tylko troche poczytali i sie troche dowiedzieli to powiedzieli mi ze zeby Dorka mogla isc na wystawe musi miec PT. czy to prawda?


To bzdura, nie musi mieć zdanego PT. Przecież wystawiać można już bardzo młode psy- w klasie szczeniąt, a wiadomo że trudno ze szczeniakiem mieć zdany egzamin PT.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Chita 15 mar 2009, o 15:43

dzieki za odpowiedz. porozmawiam z Adą
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29


Powrót do Wystawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints