przekret ??

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

przekret ??

Postprzez mrowka456 10 wrz 2009, o 23:51

ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: przekret ??

Postprzez sonica 11 wrz 2009, o 09:46

No i nie zabrali psów a ludzie nadal kupują :ojej:
Mój bloog o gryzoniach
http://info-grozonie.bloog.pl/
Avatar użytkownika
sonica
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 109
Dołączył(a): 25 sty 2009, o 11:17
Imię psa: beza,czoki,sunia,misiek i ciapek
Rasa psa: kundelki i mix podhalana z owczarkiem niemieckim

Re: przekret ??

Postprzez leonberg 11 wrz 2009, o 18:40

kilkakrotnie pisałem iż jestem przeciwnikiem pseudo hodowli oraz hodowli legalnych oferujących do sprzedaży wiele ras. zawsze radze by odwiedzić hodowle przed zamówieniem szczeniaczka, bardzo dobrze znaleźć czas na odwiedzenie hodowli po ok. 4 tygodniach od narodzin by zobaczyć w jakich warunkach odchowywane są szczeniaczki. sam znam hodowle gdzie psy trzyma się w garażu a ludzi widza tylko jak dostają jeść. w ogłoszeniach są oferowane jako psiaki wychowywane w domu!!!
taka działalność mnożycieli szczeniąt jest możliwa ponieważ, mało ludzi interesują warunki w jakich zostało wychowane szczenię. najważniejszą rzeczą jest cena. im niższa tym lepsza a do tego pies ma być najmodniejszej rasy!!! ile jest postów na tym i innych forach pytających o cechy rasy, sposób karmienia i pielęgnacji od osób które nabyły psiaki tydzień, miesiąc, dwa wcześniej???? przed zakupem te informacje nie były ważne!!!
na hodowce nie należy patrzeć jak na oszusta, jest przecież wielu dla których hodowla to sens i cel życia. niestety u takich hodowców cena za szczeniaczka jest wysoka i paradoksalnie ci hodowcy zarabiają na szczeniakach najmniej, ponieważ zapewniają rodzicom i szczeniakom najlepsze warunki, odpowiednią karmę i prawdziwą opiekę weterynaryjną.
na hodowcę należy spojrzeć z ograniczonym zaufaniem, należy starać się poznać jego osiągnięcia, odwiedzić hodowlę, przekonać się że to co pisze i mówi jest prawdą.
mnożyciele w pseudo hodowlach i hodowlach legalnych będą tak długo jak długo będą znajdywali się nabywcy, którym wisi i dynda wszystko a najważniejszym kryterium zakupu będzie wygląd, moda i niska cena psa.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: przekret ??

Postprzez olunia 20 gru 2009, o 20:16

Chciałam przestrzec przed kupowaniem psów od pani z okolic Wągrowca.Hoduje ona Jamniczki i Yorki.Ja kupiłam od niej psa u umarł po 4 dniach ponieważ pani było szkoda na tabletkę na odrobaczenia.Niestety kiedy weterynarz wykrył ze pies jest zarobaczony było już zapóźno. :cry: :cry:
olunia
 

Re: przekret ??

Postprzez mArGoSiA 20 gru 2009, o 21:23

Kolejna pseudohodowla..
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06


Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints
cron