hodowla dandie dinmont terrierów

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez mjola 9 mar 2010, o 08:35

Melduję, że pierwsza noc minęła spkojnie wszystkie maluchy w pierwszej dobie przybraly na wadze i jak to u takich brzdąców bywa treścią zycia na chwilę obecną jest jedzenie i spanie :grin:
Odetka bardzo ładnie się nimi opiekuje.
Tak liczny miot wywołał poruszenie w dandusiowym światku i przejdzie do dandusiowej historii, nie często to się zdarza, przeważają mioty w ilości 4-5 sztuk lub mniejsze, mogę więc być naprawdę dumna z moich dzieciaków.
A wy jesteście swiatkami historii kynologocznej w podwójnym wydaniu nie tylko jest to pierwszy miot dandie dinmontów w Polsce od co najmniej 11 lat ale na dodatek jest miot nie typowy bo bardzo jak na tę rasę liczny :grin:
Pewnie jesteście ciekawi jak z bliska wyglada taki mały danduś, przyznać trzeba, że takie okazje mogą zdarzyć się niezmiernie rzadko postaram sie więc w miarę możliwości czasowych pokazać tę niezwykłą rasę od chwili narodzin.
Małe dandusie bardzo różnią się od swoich dorosłych rodziców, pszczki są krótkie i pomarszczone i prawie pozbawione włosa - takie male sliczne brzydale :grin: - , stop prawie nie jest zaznaczony ale już u takich malców można zauwazyć ogromne oko.
Szata szczeniąt też różni się znacznie w chwili obecnej czarne szczenięta w przyszłości zmienia kolor na barwę pieprzu, na ich głowach zaznaczą się jasne czupryny, a tułów zrobi sie szary - moze być w różnych odcieniach.
A oto z bliska dwa jednodniowe maluchy jeden to musztardaka, a drugi to przyszły pieprzyk :grin:

Obrazek

Obrazek
mjola
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 67
Dołączył(a): 19 wrz 2008, o 08:25
Lokalizacja: Józefów
Rasa psa: Dandie Dinmont Terrier

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez Jadzia 9 mar 2010, o 08:52

Te maluchy wyglądają prawie tak samo, jak małe.....pinminy :roll: Też są czarne podpalane i rude w różnych oddcieniach.
Też trwa to, zanim się ostatecznie wybarwią. I tutaj uwaga, dla tych, którzy szukają szczeniąt taniej, w pseudohodowlach, szczególnie określonej rasy. Małe szczenięta są bardzo podobne, bez względu na rasę. A nieuczciwy "hodowca" potrafi wmówić potencjalnemu nabywcy, rasę, taką, jaką ten poszukuje. Tymbardziej, że na bazarach sprzedają szczenięta bardzo młode.
Przepraszam za offa, ale tak mi się to teraz skojarzyło.
A maluszki są piękne :D
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez Sissy 9 mar 2010, o 18:39

Dokładnie. Jak P.Jadzia powiedziała, szczeniorki każdej rasy w tak młodym wieku mogą uchodzić za przedstawicieli innej. Ten przyszły pieprzyk np.-czyż nie jest podobny do młodziutkiego rottka?
A maleństwa przepiękne. Cudne,śliczne,maleńkie. Gratuluję ;) I Tobie,i Odetce ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez mjola 11 mar 2010, o 14:26

to prawda małe szczenięta są do siebie podobne i tylko znawca potrafi odróżnić jedna rase od drugej po ewidentnych cechach charakterystycznych tym bardziej, że i kolor szty też często ulega zminie i tak np. mały dandie ma jako ceche charakterystyczną juz widoczne wielkie oko

a oto kilka portretów "brzydali" z widocznym okiem większym niż u jakiegokolwiek szczenięcia :grin:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
mjola
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 67
Dołączył(a): 19 wrz 2008, o 08:25
Lokalizacja: Józefów
Rasa psa: Dandie Dinmont Terrier

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez Sissy 11 mar 2010, o 16:00

mjola napisał(a):
a oto kilka portretów "brzydali" z widocznym okiem większym niż u jakiegokolwiek szczenięcia :grin:

Oj,nie grzesz-jakie to brzydale?? Ślicznotka i przystojniaki,ot co :lol:
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez dusikon 11 mar 2010, o 19:34

Jeszcze sie maleństwa obrażą :lol:
Piękniotki :D :D :D :D :D :D :D :D
Obrazek
Avatar użytkownika
dusikon
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 275
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 10:39
Lokalizacja: warszawa
Imię psa: Lexus Baron i Porshe
Rasa psa: pies Yorkshire terrier kot perski i żółw żółtobrzuchy

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez czmtsz 13 mar 2010, o 11:30

Gratulacje!!! Oby malenstwa zdrowo rosly i przynosili wiele radosci Tobie! Po raz pierwszy widze dandie rase i przyznaje, ze jest wyjatkowa! Nawet kiedy psiaki sa dorosle to wciaz jak slodkie szczeniaki wygladaja:) Zycze dalszych sukcesow! Dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez mjola 14 mar 2010, o 11:05

czmtsz napisał(a):Gratulacje!!! Oby malenstwa zdrowo rosly i przynosili wiele radosci Tobie! Po raz pierwszy widze dandie rase i przyznaje, ze jest wyjatkowa! Nawet kiedy psiaki sa dorosle to wciaz jak slodkie szczeniaki wygladaja:) Zycze dalszych sukcesow! Dana


czieszę się, że dzięki mnie możesz poznać te wspaniałe, niezwykłe z urody i charakteru psiaki :)
mam nadzieję, że rzesza miłosników dandusiów wzrośnie i przestaną balansować na granicy wyginięca sa werte togo by byc wśród nas :)
mam nadzieję, że przyczni się do tego również sukces pięknego Dandie Dinmont Terriera, który na niezwykle prestizowej wystawie Crufts 2010 zajął II lokatę na Best of Gryp (II BOG)
a oto moje dandie i ich nizwykłe spojrzenie :)

Obrazek
mjola
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 67
Dołączył(a): 19 wrz 2008, o 08:25
Lokalizacja: Józefów
Rasa psa: Dandie Dinmont Terrier

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez mjola 14 mar 2010, o 18:38

małe dandusie kończą dziś swój pierwszy tydzień :grin:
pieknie rosną i zmieniaja się nieustannie, Odetka bardzo się o nie troszczy.
a tak już urosły moje małe nochalki

Obrazek
mjola
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 67
Dołączył(a): 19 wrz 2008, o 08:25
Lokalizacja: Józefów
Rasa psa: Dandie Dinmont Terrier

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez czmtsz 14 mar 2010, o 19:15

Mam pytanie, musztardki to kolor Mamusi? Jakiego koloru jest ich tatus, bo jak dla mnie to on niebieski sie wydaje i piekniejszego koloru psiaka nie widzialam:) No i te male czarnulki jakie beda jak urosna? :) Pieknosci male, juz sie nie moge doczekac az te wielkie oczeta zobacze:)
AAAA i gratulacje dla MAMUSI!!!! Dzisiaj w Anglii gdzie mieszkam jest dzien Matki i z tej okazji wszystkiego NAJ dla Nowej Mamusi!!!
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez mjola 14 mar 2010, o 21:57

mamusia dziekuje za gratulacje :)
tak jej kolor to musztarda, tatuś to pieprz, owszem na zdjęciach wydaje się być niebiesko szary i jest szary w różnych odcieniach stąd to złudznie. Maluchy dandie różnią się kolorem od dorosłych z czasem się wybarwiają pełnie koloru i szaty osiągają w wieku powyżej dwóch lat a nawet do trzech, zajrzyj ma moja stonkę http://www.canisterra.com.pl tam znajdziesz więcej zdjęć są robione od szczniaczka do dorosłych psiaków :)
i kilka fotek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
mjola
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 67
Dołączył(a): 19 wrz 2008, o 08:25
Lokalizacja: Józefów
Rasa psa: Dandie Dinmont Terrier

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez czmtsz 17 mar 2010, o 09:29

Juz 3 dni minely a zadnych nowych zdjec maluszkow???? DOMAGAM sie zdjec kluseczek!!!! hehe... no i jak Mamusia sobie radzi-dalej dzielna?
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez mjola 18 mar 2010, o 23:15

są zdjęcia :)
tylko myslałam, że to moze nudne tak ciągle te śpiące klucski wklejać :oops:
a moje brzdące tylko spia i sie lenią a ja czekam na momoent by zobaczyć piękne dandusiowe oczka, ciekawa jesytem czy u takich szkrabów są równie wymowne jak u dorosłych ..

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mjola
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 67
Dołączył(a): 19 wrz 2008, o 08:25
Lokalizacja: Józefów
Rasa psa: Dandie Dinmont Terrier

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez czmtsz 19 mar 2010, o 16:20

Nie moze byc nudne obserwowanie takich malenstw jak rosna. Kazdego dnia sie zmieniaja a nie kazdy moze to obserwowac. Ja nigdy takich malenstw nie mialam, tylko szczurki ;) wiec milym doswiadczeniem jest ogladanie ich chociazby na zdjeciach. Zobacz tylko jak juz sie zmienily!!! Po ilu dniach otwieraja sie oczka? tez sie nie moge doczekac!!!
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: hodowla dandie dinmont terrierów

Postprzez mjola 20 mar 2010, o 20:04

czmtsz napisał(a): Po ilu dniach otwieraja sie oczka? tez sie nie moge doczekac!!!


własnie nadszedl ten dzień i melduję,że maluchy dziś otworzyły oczka na razie sa to małe szparki (widać na zdjęciach) ale to kwestia tylko kilku dni jak spojrzą pięknym
dandusiowym okiem na ten swiat :)
Dziś był w ogóle dla nich wazny dzień, były pierwszy raz odrobaczne i maiły przycinane pazurki :)
Wszystko zniosły dzielnie, pięknie rosną maja tłuściutkie łapki i pewnie
niedługo zaczną biegać i wtedy pewnie będzie się działo :)

Obrazek

Obrazek

ale i tak to spanko jest całym swiatem, a czasmi przyjmują śmieszne pozycje wyginając swoje już nieco długawe ciałka

Obrazek

Obrazek

ale już wyraźnie widać, że małe kochane śpiochy sie budzą :)

Obrazek
mjola
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 67
Dołączył(a): 19 wrz 2008, o 08:25
Lokalizacja: Józefów
Rasa psa: Dandie Dinmont Terrier

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints
cron