Różne opisy (prawie) tej samej rasy na psiaki.pl

Dyskusja na temat forum i serwisu www.psiaki.pl, zapowiedzi zmian, nowe działy, pomysły i postulaty użytkowników.

Moderator: Moderatorzy

Różne opisy (prawie) tej samej rasy na psiaki.pl

Postprzez Bernek 5 gru 2005, o 00:32

Właśnie przeglądałem dział "Rasy" na stronie psiaki.pl Zastanawiam mnie różne potraktowanie bernardyna krótko- i długowłosego. Np. stopień posłuszeństwa, dominacji, szybkość uczenia się, czy można pozwolić na zabawę z dziećmi, czy jest polecany dla początkujących itp. Ogólnie wychodzi (z tego porównania), że długowłosy jest bardziej uległy i spokojny.
Nie chciałbym być źle zrozumiany - nie kwestionuję tych danych. Chciałbym jednak wiedzieć czy jest to możliwe, żeby psy pochodzące z jednego miotu miały różne charaktery związane z długością włosów. Tak było w moim przypadku: ojciec długowłosy, matka krótkowłosa - szczeniaki pół na pół.
Avatar użytkownika
Bernek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 wrz 2005, o 15:09
Lokalizacja: Katowice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 5 gru 2005, o 11:50

Dane w opisach nie są wzięte z jednego źródłą, a w szczególności nie z wzorca.

Są wynikiem zbierania informacji z różnych miejsc pochodzenia. Wiem, że często budzą kontrowersje, najczęściej pośród zwolenników jakiejs rasy, którzy pragnęliby ją za wszelką cene "wybielić".

Różne źródła pochodzenia mogą powodować niespójność danych.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Psiaki.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

paw prints