obroża, kolczatka czy szelki?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Rashi 29 lip 2008, o 20:44

sama jako 12 czy 13 letnie dziecko nie miałam kłopotów z utrzymaniem ponad 40 kilogramowego psa

chetnie dam Ci Rasha w szelkach.....wazy 21 kg a ja nieraz po chodniku jechalam

lilith_kaska- powiedz mi gdzie Diana wysyla Cie do sklepu?
Rowniez uwazam ze jest lepsze od kolczatki i mozna uzywac go jako kaganiec ( prawnie tak sie nazywa) a piez ziaja do woli, nawet gdy ma jezor do zmiemi jak moj futrzak :] Skoro mowisz ze nie otwiera paszczy tzn ze za maly mierzylas. Z kolczatki trudno przejsc na obroze- piers sie nie uczy a przyzwyczaja do bolu

Pauli - przepraszam ,ale sama naciskalas na Diane by powiedziala czemu nie zgadza sie by psy srednie i duze mialy szelki! ( Diana pisala ze psy male jak najbardziej,bo nie czujesz ze masz psa )
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauli 29 lip 2008, o 21:47

Rashi napisał(a):Pauli - przepraszam ,ale sama naciskalas na Diane by powiedziala czemu nie zgadza sie by psy srednie i duze mialy szelki! ( Diana pisala ze psy male jak najbardziej,bo nie czujesz ze masz psa )


naciskałam, by powiedziała, dlaczego jest przeciwna szelkom w ogóle :) i tu była odpowiedź taka, że jej się wizualnie nie podobają i że nie wychodziło jej posługiwanie się nimi na spacerach - takie powody podała diana przeciw szelkom ;)
ale już mniejsza o to, na co kto naciskał i co kto w odpowiedzi napisał. wybór czy szelki [do tego jaki model] czy obroża [jaki model] czy łańcuch czy kolczatka - należy do osoby wyprowadzającej psa, jeśli ktoś czuje się na siłach utrzymać 70 kilogramowego bernardyna w porywie za koteczkiem - to jego sprawa ;) dyskusja na temat tego, jakiego psa da się utrzymać w szelkach a jakiego nie - jest trochę bezcelowa, bo to już osoba wyprowadzająca psa powinna zmierzyć swoje siły na zamiary ;) [czy tam odwrotnie :P]. zresztą ja sama pisałam, że szelek niewygodnie mi się używa kiedy muszę mieć psa tuż przy nodze - wtedy obroża. ale kiedy pies biega na lince - bezpieczniejsze są szelki - bo właśnie jak weźmie rozpęd to przynajmniej mogę być bardziej pewna, że sobie karku nie skręci ani tchawicy nie uszkodzi, jeśli nagle poczuje po kilku metrach biegu - stop. szelki zatrzymają go w miarę bezpiecznie.
gdybanie co by było gdyby atakujący dog miał szelki - do czegoś prowadzi? każdy bardziej rozsądny właściciel doga, jeśli zna swojego psa i wie, że potrafi nieźle wyskoczyć - prowadzi go tak, żeby nie stwarzał zagrożenia. jak mu się to uda w szelkach - jego sprawa. po kiego grzyba wizualizować sobie i pytać wszem i wobec jak zatrzymać w ataku taką rasę albo jak nie przejechać się na butach z taką rasą kiedy będą te psy w szelkach :)
ciekawie jest poczytać takie gdybania, bo sama się zastanowiłam jak daleko można by zajechać trzymając mastifa angielskiego 125 kilo wagi w szelkach gdy ten wystartuje za kotem :) ale to chyba nie jest cel tego tematu... ;)
rozpisałam się :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Marysia 30 lip 2008, o 07:58

Szelki tak,tak i jeszcze raz tak :lol:
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez Adusia240 4 sie 2008, o 16:06

Moim zdaniem dla twojego psiaka lpsze sa szelki i to zdecydowanie. Takie psy ciagna dosyc mocno i gdy bedzie mial obroze to bedzie go uciskal w gardlo i bedzie sapal. Kiedy zalozysz mu szelki nacisk na szyje zdecydowanie sie zmniejszy :D
Ratując jednego psa, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa.
Avatar użytkownika
Adusia240
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 sie 2008, o 15:37

Postprzez Boston 4 sie 2008, o 17:43

Kupiłam już Bostonkowi szelki i juz się nie krztusi, a nawet mniej ciągnie
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)
Avatar użytkownika
Boston
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 15:08
Lokalizacja: zawiercie

Postprzez Atena 4 sie 2008, o 17:50

no to super :) dobra decyzja :D
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gosinka 13 sie 2008, o 22:12

Diana S napisał(a):Atena napisała posta, ze szelki nosi dog. Załóżmy dog atakuje.... jak go odciągniesz w szelkach?


Yyyy, jak atakuje dog i nie jest nauczony posłuszeństwa to chyba żadna ludzka siła go nie zatrzyma, nieważne czy szelki czy obroża.

Do nauki chodzenia na smyczy i wszelkich komend uważam, że lepsza jest obroża. Jak pies to opanuje to można ubrać szelki. Jest naprawdę dużo ładnych wzorów i ślicznie komponujących się na psiakach (np. mojej do płowej sierści kupiłam czarną z pomarańczowym wzorem). Jeśli pies ma tendencje do ciągnięcia (jak moja) to w szelkach ją kontroluję, a ona się nie dusi. Zresztą jak coś ją bardzo podekscytuje to i łańcuszek zaciskowy nie pomaga (używany na wyjścia w duży tłum ludzi w nieznane miejsce - np. deptak w Krynicy w środku lipca).
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Skarpetka 10 paź 2008, o 22:17

Hmmm... A dla małego berneńczyka mogą być szelki ? ? ;)
pozdrawiam ...
Skarpetka
 

Postprzez mArGoSiA 10 paź 2008, o 22:41

Ja polecam zwykłą,parcianą obrożę.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez kłapouszkowy chrapcio 5 gru 2008, o 20:57

slyszalam ze szelki moga zdeformowac lopatki czy cos takiego a kolczatka dziala tylko na poczatku... potem pies sie przyzwyczaja i jest tak jak przy obrozy
Avatar użytkownika
kłapouszkowy chrapcio
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 72
Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 19:29
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez mwijatak 6 gru 2008, o 00:35

kłapouszkowy chrapcio napisał(a):slyszalam ze szelki moga zdeformowac lopatki czy cos takiego a kolczatka dziala tylko na poczatku... potem pies sie przyzwyczaja i jest tak jak przy obrozy


I pierwsze i drugie ma rację. Źle dobrane szelki deformują łopatki a nieumiejętnie stosowana kolczatka nie działa w ogóle poza kaleczeniem psa.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez EsHa. 7 gru 2008, o 19:37

Z tymi łopatkami : to chyba do czasu , kiedy psu rosną kości ;)
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Chita 15 gru 2008, o 13:10

ja uwazam z pies i tak i tak przyzwyczai sie do kolczatki i itak i tak bedzie ciagnac. wedlug mnie najlepsze jest halti albo ciagla praca z psem
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez mArGoSiA 15 gru 2008, o 13:29

Halti również wymaga pracy z psem.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Chita 25 gru 2008, o 13:53

moj Baster ma 16kg i jechalam (baster ma obroze) po chodniku chociaz sama waze 44kg

proponuje halti i wybieganie psiaka. halti oczywiscie byloby tylko do nauki chodzenia na luznej smyczy. chyba ze by sie naprawde bardzo spodobalo[/quote]
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints