Obroża,kolczatka czy szelki ?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez pauli 15 paź 2008, o 20:29

Anonymous napisał(a):Wlasnie pojechalam dzisiaj do sklepu z mysla,ze kupie mojemu psu(shih-tzu,prawie 9 tygodni)smycz i obroze.Ale gdy znalazlam ten dzial to niewiedzialam co wybrac,bo wybor jest ogromny :roll: Wiec postanowila,ze zasiegne najpierw waszej porady.Jak myslicie lepsza jest zwykla smycz czy na lince? no i jaka obroza by byla najwygodniejsza?sa takie zwykle ktore zapina sie jak pasek od spodni i takie regulowane jak szelki od stanika...:) skorzane,materialowe...Zauwazylam tez ze smycze na lince sa duzo tansze od tych niby zwyklych.No i tez mysle,ze moj pies jest jeszcze za maly by prowadzac go na smyczy...Mysle,ze jak bedzie mial okolo 3 miesiace to moge mu dopiero obroze zalozyc,albo?


obroża to już twój wybór, ale parciana regulowana zapinana na zatrzask powinna być najwygodniejsza ;)
za mały na prowadzenie na smyczy? a to co, ma biegać luzem? ;)
za mały na pewno nie jest, a naukę chodzenia na smyczy należy zaczynać jak najwcześniej się da.
to samo tyczy się obroży - jak jeszcze ma kwarantannę to zakładaj mu obrożę w domu, żeby się przyzwyczaił do niej [początkowo może protestować, ale szybko przestanie mu przeszkadzać].
a smycz? co kto lubi. moim zdaniem, zwłaszcza dla tak małego psa, wygodna jest smycz typu flexi [czyli automatyczna], przy czym jeśli już kupować, to lepiej zainwestować [właśnie w smycz firmy flexi] trochę więcej w coś co będzie działać przez parę lat, niż w szajs który szybko się rozleci ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gończa93 16 paź 2008, o 17:09

Na naukę moim zdaniem nigdy nie jest za wcześnie :D
Rasa Twojego pieska charakteryzuje się tym że jest mały i ma długą sierść.
Ja bym polecała szelki...delikatne szelki :)
Na dzisiejszym rynku na pewno znajdziesz cos co ci przypadnie do gustu i Twojemu psiakowi :D
Avatar użytkownika
Gończa93
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 18:13
Lokalizacja: Ostróda

Postprzez ^^AdUsIa^^ 16 paź 2008, o 18:22

najlepsza obróż :wink:
Kocham Pudle :*
Avatar użytkownika
^^AdUsIa^^
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość 22 paź 2008, o 22:35

Ja mam Sznaucera Olbrzyma uczony był na najzwyklejszej obroży i nie ciągnie jednak zakładam mu kolczatkę najczęściej chodzi nawet bez smyczy(kolczatka sobie luźno wisi) jest ułożony słucha sie jednak to nadal pies i bardzo rzadko ale zdarza sie ze np. ktoś mu sie nie spodoba człowiek albo inny duży pies i nie chce sie posłuchać i w takich rzadkich chwilach ta kolczatka sie przydaje oczywiście nie ciągnę go na tej kolczatce czy coś takiego wystarczy jedno delikatne zaciśniecie żadnego wbijania po prostu by poczuł ze ją ma i od razu zwraca z powrotem na mnie uwagę(niestety szarpanie za obroże nie bardzo pomagało) bo moja psinka wazy ponad 30 kg i jest spora i silna i czasami liczą sie minuty by nie zrobiła innemu psu krzywdy(zaznaczam ze jeszcze sie nie zdarzyło by to on zaczął sie rzucać do innego psiaka).Jednak kolczatka jako nauka do chodzenia na smyczy etc i to dal młodych psów moim zdaniem nietrafiony pomysł ja miałam długo wątpliwości i opory używam jej w ostateczności i trzeba wiedzieć jak się z nią obchodzić.
Gość
 

Postprzez Diana S 22 paź 2008, o 23:22

Anonymous napisał(a):Ja mam Sznaucera Olbrzyma uczony był na najzwyklejszej obroży i nie ciągnie jednak zakładam mu kolczatkę najczęściej chodzi nawet bez smyczy(kolczatka sobie luźno wisi) jest ułożony słucha sie jednak to nadal pies i bardzo rzadko ale zdarza sie ze np. ktoś mu sie nie spodoba człowiek albo inny duży pies i nie chce sie posłuchać i w takich rzadkich chwilach ta kolczatka sie przydaje oczywiście nie ciągnę go na tej kolczatce czy coś takiego wystarczy jedno delikatne zaciśniecie żadnego wbijania po prostu by poczuł ze ją ma i od razu zwraca z powrotem na mnie uwagę(niestety szarpanie za obroże nie bardzo pomagało) bo moja psinka wazy ponad 30 kg i jest spora i silna i czasami liczą sie minuty by nie zrobiła innemu psu krzywdy(zaznaczam ze jeszcze sie nie zdarzyło by to on zaczął sie rzucać do innego psiaka).Jednak kolczatka jako nauka do chodzenia na smyczy etc i to dal młodych psów moim zdaniem nietrafiony pomysł ja miałam długo wątpliwości i opory używam jej w ostateczności i trzeba wiedzieć jak się z nią obchodzić.


sorry, ale kolczatka służy jednemu. wbijaniu się kolców w szyję psa.
A zdanie typu :
oczywiście nie ciągnę go na tej kolczatce czy coś takiego wystarczy jedno delikatne zaciśniecie żadnego wbijania po prostu by poczuł ze ją ma i od razu zwraca z powrotem na mnie uwagę(niestety szarpanie za obroże nie bardzo pomagało)

Nie wierzę w to kolczatka, to kolczatka. Ja mam suke, która waży 35 kg. i nosi zwykłą obrożę.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez bjossa 23 paź 2008, o 14:38

drogi gościu, a próbowałeś/łaś obroży półzaciskowej?
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez dariak15 23 paź 2008, o 15:57

skoro rzadko uzywasz kolczatki to tak jak napisała bjossa wypróbuj obroży półzaciskowej i też pies poczuje a przynajmniej nie wbijają mu się w szyje kolce
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Gość 24 paź 2008, o 20:53

myslałam o półzaciskowej i chyba jednak wymienie .
a co do tego ze twoja sunia sie słucha to moja sunia tez sie słuchała a teraz mam psa i niby jest posłuszny ale jak cos mu odbije to sie nie słucha mam wrazenie ze suczki sa posłuszniejsze przynajmneij te które ja posiadałm a wkładała duzo mniej wysiłku w ich wychowanie
Gość
 

Postprzez star1705 13 sty 2009, o 19:12

Mój Fado ma kolczatkę bo dwie zwykłe obroże rozwalił tym że tak mocno ciągnął. Więc teraz ma kolczatkę..na początku działała i piesek nie ciągnął ale teraz nic nie daje..tylko chociaż się nie rozwala jak te poprzednie :)
"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy"

"Za pieniądze możesz kupić psa, ale nie machanie jego ogona"
Avatar użytkownika
star1705
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 gru 2008, o 14:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Psiarka 13 sty 2009, o 19:50

To kup porządna, a kolczatkę wywal.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez star1705 14 sty 2009, o 15:34

może masz racje..te poprzednie były kiepskie...a może lepiej kupić mu szelki??
"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy"

"Za pieniądze możesz kupić psa, ale nie machanie jego ogona"
Avatar użytkownika
star1705
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 gru 2008, o 14:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Psiarka 14 sty 2009, o 18:05

A nie głupi pomysł (tylko w takim razie jakieś porządne). Moja, jak była mała to na obroży bardziej ciągnęła niż w szelach.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez bjossa 15 sty 2009, o 11:40

a moze poprostu nauczyc psa chodzenia przy nodze? :roll:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mwijatak 15 sty 2009, o 15:31

bjossa napisał(a):a moze poprostu nauczyc psa chodzenia przy nodze? :roll:


Olga, przecież to by było zbyt proste ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sissy 17 sty 2009, o 14:13

Mój psiak ma szele. Ciągnął na początku,a później w lot załapał. Teraz nie ciągnie wcale. Chodzi przy nodze.
Wydaje mi się,ze szelki to dobre rozwiązanie. W każdym bądź razie-lepsze niż kolczatka ;).
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 49 gości

paw prints