Na czym prowadzić pieska w typie Owczarka ??

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Na czym prowadzić pieska w typie Owczarka ??

Postprzez Paulinka... 22 wrz 2008, o 15:22

Witam wszystkich :D
Mam pytanie na czym prowadzić 6 miesięczną sunię w typie Owczarka ?
W domu posiadam :
Łańcuszek zaciskowy ( troszkę za duży i bardzo luźny)
Obrazek

Szelki Trixie :
Obrazek

Smycz skórzaną nie regulowaną

Smycz plecioną regulowaną:

Obrazek


i jeszcze mam pytanko czy taki kaganiec dla psa jest dobry ?

Obrazek
Paulinka...
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez EsHa. 22 wrz 2008, o 15:25

Polecam zaopatrzyć się w skórzaną obrożę ;)
U większości psów, szelki wzmagają ciągnięcie, więc nie koniecznie...
Co do smyczy to zależy gdzie idziecie, i czy sunia ciągnie.
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Paulinka... 22 wrz 2008, o 15:33

No sunia czasami ciągnie :D :wink: , ale odkąd zaczełam jej zakładać na spacery szelki to już troche mniej :)
Wiadomo , że z szelek za jakieś góra 2-3 miesiące i kupiłam łańcuszek zaciskowy, jest on luźny , więc psina sie w nim jak narazie nie poddusza ( łańcuszek jest spięty , żeby był mniejszy) , ale nie wiem czy taki łańcuszek jest dobry, żeby go używać ciągle(ściągać w domu, zakładać na spacery)
Paulinka...
 

Re: Na czym prowadzić pieska w typie Owczarka ??

Postprzez pietruszka 22 wrz 2008, o 15:43

Paulinka... napisał(a): (...... )
i jeszcze mam pytanko czy taki kaganiec dla psa jest dobry ?

Obrazek
osobiście nie polecam takiego kagańca. Owszem jest lekki, ale jak widzisz pies nie ma możliwości swobodnego otwarcia pyska a co za tym idzie nie może swobodnie ziajać. Taki kaganiec nadaje się do weterynarza gdzie zachodzi obawa że może weta ugryźć, albo uderzyć kagańcem. Ja jeśli już to polecam ci dla psa kaganiec plastikowy, jest lekki łatwy w użyciu i bardzo łatwo utrzymać go w czystości. Nie rdzewieje jak w przypadku metalowych (metalowe są ciężkie) i nie czernieje ani nie robi się brzydki jak w przypadku skórzanych. Jego chyba jedyną wadą jest to że dosyć szybko się niszczy (jak pies trze pyskiem o ziemię). Ale moje dwa psiory noszą plastikowe i wszystko wskazuje na to że im odpowiadają. Musisz pamiętać że pies w kagańcu musi i powinien mieć możliwość swobodnego ziajania i w miarę swobodnego otwarcia pyska. :wink:
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Postprzez bjossa 22 wrz 2008, o 15:49

mój pies coś na kształt owczarka ma skórzaną obrożę ( ale teraz kupujemy mu materiałową, półzaciskową rogza), kaganiec metalowy ( bedzie fizjologiczny) i zwyklą smycz regulowaną, skórzaną....
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Saszka 23 wrz 2008, o 19:01

Moim zdaniem szelki są dobre dla mniejszych psów. Na początek skórzana obroża jest najlepsza, co do tego nylonowego kagańa to... kupiłam go dla Dżagi, bo żarła mi na spacerach jakieś śmieci i go potargała! Tak go długo próbowała ściągnąć łapami, że go w końcu potargała i jeszcze na dodatek nos miała cały podrapany, mało tego jak jej go tylko założyłam to mi się kładła, a mexyk z nią był. Więc opracowałam inną metodę. Teraz jak jesteśmy na spacerze i zaczyna coś mielić to ją natychmiast wołam i mi to oddaje a jak nie chce, albo już zjadła to od razu na smycz i do końca spaceru jest na smyczy. Po kilku razach, jak ją zapiełam a Luksus sobie biegał to zrozumiała o co chodzi, albo tak dobrze udaje - nie wiem, w każdym razie mam z nią spokój.
Luksusowi natoniast kupiłam ostatnio halti, z tej samej firmy co Ty masz ten kaganiec, bo miałam już jedną rękę nieco dłuższą od drugiej i teraz mam luzik! Przestał ciągnąć. Z tym, że dla szczeniaka to może nie jest dobry pomysł.
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Postprzez Paulinka... 23 wrz 2008, o 19:34

Kaganiec zakładam jej ze względu na Straż Miejską , bo juz nic nie zjada na spacerach :)

Halti dla połrocznego "Owczarka" to chyba by troche śmiesznie wyglądało :D

Suńka powoli się nauczyła chodzić w kagańcu , więc zbytnich problemów z zakładaniem kagańca nie mamy :wink:
Paulinka...
 

Postprzez takasobieja 1 paź 2008, o 13:08

Ja kagańca nawet nie posiadam, ale gdzie tam dla mojej wariatki, mam obroże skórzaną, i krótką smycz na grubym łańcuszku, ale mam w planie zmienic to.. na szelki ;) Ona itak nie ciągnie...
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Anashar 25 paź 2008, o 11:45

Ja na kótkie spacery ze swoim ONkiem wychodzę w obrożce parcianej, ale na długie zakładam szelki bo ciągnie (a to bydle, 50kg). Szelki nie są dobre tylko dla małych psów :wink: Z halti też możesz sprobować, jeżeli zacznie ciągnąć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Najpierw szelki ... później obroża ... :)

Postprzez Mati2616 3 gru 2008, o 14:02

Moim zdaniem lepiej aby na początku chodził w obroży, a gdy sie już nauczy ładnie chodzić i nie ciągnąć to zdecydowanie szelki bo wtedy pies ma większą swobode ruchu ... oczywiście szelki powinny być dokładnie dopasowane ... Życzę powodzenia w nauce :)
Obrazek
Mati i Rex
Avatar użytkownika
Mati2616
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 198
Dołączył(a): 7 lis 2008, o 23:23
Lokalizacja: Radlin
Imię psa: Rex
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Postprzez Chita 4 gru 2008, o 21:32

ja zaopatrzylam moje psy w zwykle obroze i mam spokoj. kaganiec jeden i tylko dla Bastera (na specjalne okazje). Smycze oczywiście przedłuzane materiałowe. mi to wystarcza.
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez zeberka161 4 gru 2008, o 21:36

co do smyczy , obrozek czy szelek to ja mam i szelki i obrozki skorzane, parciane smycze 1m 2m linki rozciagane 5m i linki normalne 10m ;]

ale szelki jest to wygodna i praktyczna rzecz bo idzie pieska bardziej przytrzymac a szczegolnie gdy jest to wiekszy piesek :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Diana S 5 gru 2008, o 00:12

zeberka161 napisał(a):
ale szelki jest to wygodna i praktyczna rzecz bo idzie pieska bardziej przytrzymac a szczegolnie gdy jest to wiekszy piesek :)


Sorry, ale nie bardzo rozumiem :? . Większego psa idzie bardziej przytrzymać na szelkach.... :shock: .
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez zeberka161 5 gru 2008, o 10:00

tak i wiem co mowie bo idzie go porzadnie zlapac za szelki i piesek nam sie nie wyrwie.
moj taysonek jest juz doc duzy glowa siega mi prawie do pasa i sily ma i na szelkach latwiej jest nim kierowac poprostu jak co zobaczy to latwiej jest go przytrzymac niz na obrozy.

ale kazdy ma swoje zdanie na ten temat :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez mwijatak 5 gru 2008, o 14:34

Diana S napisał(a):
zeberka161 napisał(a):
ale szelki jest to wygodna i praktyczna rzecz bo idzie pieska bardziej przytrzymac a szczegolnie gdy jest to wiekszy piesek :)


Sorry, ale nie bardzo rozumiem :? . Większego psa idzie bardziej przytrzymać na szelkach.... :shock: .


Każdą następną dyskusję na temat prowadzenia dużego psa na szelkach będę kasować.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints