co trzeba zrobic ??

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

co trzeba zrobic ??

Postprzez zeberka161 25 lut 2009, o 18:54

moze juz cos takiego bylo ale nie znalazlam :(

chce sie dowiedziec co jest potrzebne i co trzeba zrobic zeby pies mogl zostac behawiorystom ??

jakie szkolki trzeba ukonczyc ?
jakies testy pies musi przejsc ??
\wiem ze nie kazdy pies moze pracowac z dziecmi ale sa takie psy
i wiem ze pies musi byc cierpliwy lubic dzieci pieszczoty glaskanie i musi pozwalac zrobic sobie powiedzmy prawie wszystko..
rozumiem to i dla tego prosze o jakies odpowiedzi ?

albo jak inaczej mozna pracowac z psem jednoczesnie niosac pomoc innym ?

pytam dlatego ze moja Caren jest psem z charakterem stworzonym do pracy do pracy z czlowiekiem.. jak sie z nia pracuje wtedy z malego wariata zmienia sie w stu procetowego poslusznego psiaka
jest skupiona do granic mozlowosci wykonuje kazde polecenie z radoscia i precyzja
cieszy sie jak dziecko kiedy widzi ze pani ja wola i kaze jej wykonac jakies komedy itp.

doradzcie cos ? bo mysle ze jej charakter jest warty wykorzystania do czegos porzytecznego i przedewszystkim zeby sprawialo to jej i mnie wiele radosci i przyjemnosci :) i wiem ze takie wyzwania to bardzo ciezka praca zdaje sobie z tego sprawe.

z gory dziekuje za odpowiedzi(nawet takie w stylu daruj sobie takie wysilki bo nie masz psa z rodowodem)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 25 lut 2009, o 21:25

pies behawiorystom zostać nie może :roll: Prędzej psim terapeutą.

Do dogoterapii nie ma wymogu posiadania psa z rodowodem tylko z odpowiednimi predyspozycjami. Więcej odpowie Ci m.m, bo makama właśnie taki psem pracującym jest :)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zeberka161 26 lut 2009, o 06:47

przepraszam za przejezyczenie ale tak to jest jak sie robi kilka rzeczy na raz :D

no to poczekam moze i ona sie tu wypowie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Tęczova 26 lut 2009, o 14:26

a mi się zdaje, że może zostań behawiorystą.
http://www.amichien.pl/
zobacz tu :)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Re: co trzeba zrobic ??

Postprzez m.m 26 lut 2009, o 17:31

Tęczova napisał(a):a mi się zdaje, że może zostań behawiorystą.
http://www.amichien.pl/
zobacz tu :)


Jest spora różnica między byciem behawiorystą a posiadaniem psa terapeuty. O czym w końcu jest ten temat :?:



Jeśli ktoś chce się zająć terapią z udziałem psa, na ogół zgłasza się do fundacji, która się tym zajmuje. Takich fundacji jest sporo, każda ma swoje zasady, procedury, egzaminy itd. dla psów mających pracować. Niektóre organizacje zamieszczają w internecie wymagania jakie stawiają psom i ich właścicielom, wystarczy pogrzebać. Można być wolontariuszem fundacji i nie mieć własnego pracującego psa, można zgłosić się na wolontariat z psem, który zostanie przez daną organizację oceniony pod kątem możliwości pracy. Ja zaczynałam od wolontariatu bez psa, później kupiłam Kamę, zaczęłam szkolenie pod kątem dogo/kyno/canis-terapii (jak kto woli) i pracę w duecie.
zeberka161, pooglądaj sobie strony fundacji, poczytaj. Zastanów się w jakich zajęciach chciałabyś uczestniczyć: terapeutycznych (AAT- Animal Assisted Therapy), edukacyjnych (AAE- Animal Assisted Education) czy po prostu odwiedzać kogoś ze swoim psem, w celu miłego spędzenia czasu (AAA- Animal Assisted Activities). Na mojej stronie, w zakładce "Terapia z udziałem psa" znajdziesz krótką charakterystykę każdego z tych 3 rodzajów zajęć. W zakładce "Linki" jest DogoMapa, na której znajdziesz różne organizacje i osoby prywatne zajmujące się terapią z udziałem psa- możesz zgłosić się do kogoś z nich, poczytać inf. na ich stronach.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, postaram się pomóc.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tęczova 26 lut 2009, o 17:32

to głupio zabrzmiało bo tam miało być nie 'zostań behawiorystą' tylko ' można zostać behawiorystą' bo to zabrzmiało jakbym polecała jej zostanie behawiorystą :)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez m.m 26 lut 2009, o 17:37

Tęczova napisał(a):to głupio zabrzmiało bo tam miało być nie 'zostań behawiorystą' tylko ' można zostać behawiorystą' bo to zabrzmiało jakbym polecała jej zostanie behawiorystą :)


Zostać behawiorystą można. Behawiorystą nie może zostać pies- a tego dotyczyło pytanie zeberki w pierwszym poście, ale ona sama już napisała, że to była pomyłka.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez zeberka161 27 lut 2009, o 23:34

nie wiem ale narazie chyba zastanowie sie nad tym by jako wolontariuszka pracowac ale narazie nie z moim psem :) ja lubie dzieci i kocham psy wiec mysle ze to bedzie dla mnie nowe doswiadczenie :)

ale w miedzy czasie Caren przejdzie kilka szkolen a przynajmniej mam takie plany ale czy uda mi sie spelnic zobaczymy :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints