Pytanie apropo Labradora

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Pytanie apropo Labradora

Postprzez chrupek144 7 lip 2009, o 02:14

Witam mam zamiar kupic labradora biszkpotowego i mam pytanie patrzalem na roznych stronach i są tam rozne zdjecia

1.Obrazek

2.Obrazek
ja chcialbym miec takiego jak na 1 zdjeciu. tto jest jakas specjalna rasa czy to dotyczy karmienia?? Prosze o odpowiedz
chrupek144
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 02:09

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pytanie apropo Labradora

Postprzez m.m 7 lip 2009, o 07:23

chrupek144 napisał(a):Witam mam zamiar kupic labradora biszkpotowego i mam pytanie patrzalem na roznych stronach i są tam rozne zdjecia
(...)
ja chcialbym miec takiego jak na 1 zdjeciu. tto jest jakas specjalna rasa czy to dotyczy karmienia?? Prosze o odpowiedz


Nie bardzo wiem, o co Ci chodzi z tą "specjalną" rasą- możesz wyjaśnić?
Labrador to labrador (rasowy, czyli z metryką).

Trudno porównywać dwa tak różne zdjęcia. Przede wszystkim pies z drugiego zdjęcia wygląda na młodszego, no i jest w zupełnie innej pozycji. Zajrzyj na portal o labradorach, poczytaj, zarejestruj się na forum o labkach- to kopalnia wiedzy o tej rasie i wszystkim, co z nią związane.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Sissy 7 lip 2009, o 09:14

Zgadzam się z m.m .
Pies z drugiego zdjęcia to jeszcze szczeniak,z pierwszego-dorosły lab.
Czy dotyczy to karmienia... Nie,trzeba tylko uważać,żeby lab nie był otyły(a są one bardzo podatne).
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez mArGoSiA 7 lip 2009, o 10:23

Ja mam wrażenie [może mylne] że ten labek z pierwszego zdjęcia ma trochę za krótkie łapki 8)
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez chrupek144 7 lip 2009, o 11:19

Z tą specjalna rasa mi chodzi o to cczy jak kupie labradora to musze patrzec na jakas specjalna odmiane ze jak bedzie dorosly zeby wygladal jak na 1 zdjeciu? czy kazdy dorosly tak wyglada.? bo zastanawialem sie tez ze ten na 2 moze byc suczką ale patrzalem na youtube to pewien Pan mial 2 psy i filmowal miesiac po miesiacu ich rozwoj i wyszly takie jak na 2 zdjeciu. a chcialbym miec tkiego masywnego jak na 1. kazdy labek bedzie taki?? czy tez moze jak mowilem to od otylosci zalezy
chrupek144
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 02:09

Postprzez Sissy 7 lip 2009, o 14:29

chrupek144 napisał(a):Z tą specjalna rasa mi chodzi o to cczy jak kupie labradora to musze patrzec na jakas specjalna odmiane ze jak bedzie dorosly zeby wygladal jak na 1 zdjeciu? czy kazdy dorosly tak wyglada.? bo zastanawialem sie tez ze ten na 2 moze byc suczką ale patrzalem na youtube to pewien Pan mial 2 psy i filmowal miesiac po miesiacu ich rozwoj i wyszly takie jak na 2 zdjeciu. a chcialbym miec tkiego masywnego jak na 1. kazdy labek bedzie taki?? czy tez moze jak mowilem to od otylosci zalezy

Tak,specjalna odmiana jest-tzn. taka w pełni rasowa-z rodowodem.
A masywna sylwetka...Labki z reguły ją mają,a jeśli jeszcze uprawiają jakiś sport to już cudownie ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez chrupek144 7 lip 2009, o 15:14

Czyli muszę kupic Labradora z rodowodem tak?
chrupek144
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 02:09

Postprzez Sissy 7 lip 2009, o 15:45

chrupek144 napisał(a):Czyli muszę kupic Labradora z rodowodem tak?

Może tak-jeśli zależy Ci na labradorze(prawdziwym-i z wyglądu i z charakteru-i zdrowym) to tak,oczywiście ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez m.m 7 lip 2009, o 17:49

chrupek144 napisał(a):Czyli muszę kupic Labradora z rodowodem tak?


Inne labradory nie istnieją. Co najwyżej psy w typie labradora, sporo jest takich do adopcji.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez chrupek144 7 lip 2009, o 20:48

labrador a labrador retriever to jest to samo czy inna odmiana?? jesli inna to ktora bedzie taka jak na 1 zdjeciu??
chrupek144
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 02:09

Postprzez m.m 7 lip 2009, o 21:16

Nazwa rasy to "LABRADOR RETRIEVER". Jedyne "odmiany" w obrębie tej rasy to odmiany kolorystyczne: czarna, biszkoptowa i czekoladowa. Wśród psów tej rasy istnieją różne typy budowy, dominującą jest u nas mniej-więcej taka, jaką masz na pierwszym zdjęciu. Rozmawiając z hodowcami dowiesz się, jakie psy ze sobą krzyżują, a z rodowodu dowiesz się jak nazywają/li się przodkowie rodziców Twojego przyszłego psa- więc możesz też sprawdzić jaki typ budowy reprezentują i jakiej budowy można spodziewać się w miocie. Naprawdę poczytaj sobie portale o labradorach, polecam www.labradory.info
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez chrupek144 7 lip 2009, o 21:32

Sprzedam biszkoptowe szczenięta z rodowodem. Matka: Afra ze Srebrnej Łąki ukończone kursy PT1 i PT2, Ojciec: CH.PL Robin Hood Kociokwik.

mowią cos te slowa?? tak poisze na 1 z ogloszeń. szczeniak uzyska efekt zdjecia nr 1 przy tych rodzicach?
chrupek144
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 02:09

Postprzez Atena 7 lip 2009, o 21:55

czytam sobie od rana ten temat i zaczynasz mnie irytować :? uparłeś się na psa z masywną budową, upatrzyłeś sobie upasionego osobnika na wzór. Nigdy nie masz 100% pewności, że szczenię na które się zdecydujesz (hipotetycznie), będzie miało taką budowę, choćby rodzice byli takiej budowy, jak ci się podoba. I co wtedy? wywalisz psa, bo nie będzie odpowiadać ci jego postura?... nawiasem mówiąc, takie ciężkie psy to nic dobrego - choćby patrząc na problemy ze stawami. No i w ogóle - to takie ciężkie, nieruchawe kloce jak dla mnie.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez chrupek144 7 lip 2009, o 22:39

po 1 on niejest taki przez opaslosc tylko ma taka budowe... po 2 labradoy to aktywne psy chcesz dam ci link poczytasz sobie troche.. poprostu mi sie taki podoba.
chrupek144
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 02:09

Postprzez m.m 8 lip 2009, o 07:15

chrupek144 napisał(a): szczeniak uzyska efekt zdjecia nr 1 przy tych rodzicach?


To jest pytanie do hodowcy. Nikt za Ciebie nie będzie się takich rzeczy dowiadywał. I powinieneś zapytać jaki typ budowy najprawdopodobniej będą mieć szczenięta, bo 100% pewności zagwarantować nie można. Zwracaj też uwagę na badania rodziców- tu wiele dziedzicznych chorób da się wykluczyć, wystąpienie innych można zminimalizować.

chrupek144 napisał(a):labradoy to aktywne psy


Tylko pamiętaj, że tą aktywność trzeba labkom organizować, bo inaczej zorganizują sobie czas według własnego uznania. A aktywność nie wyklucza się ze znanym labradorowym obżarstwem. I wcale nie jest wykluczone, że nie trafi Ci się psiak bardziej leniwy :wink:
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości

paw prints