Imiona naszych psów

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Imiona naszych psów

Postprzez alka21 26 wrz 2009, o 11:02

Witam wszystkich!!!

Piszę tu po raz pierwszy (właściwie teraz to już drugi raz) , ale bywam często na forach poświęconych naszym wspaniałym czworonożnym przyjaciołom. Moja miłość do zwierząt skłoniła mnie do napisania pracy magisterskiej o imionach psów w różnych językach i kontekstach kulturowych, ale żeby mi się to udało potrzebuję Waszej pomocy. Czy bylibyście tak mili i odpowiedzielibyście na poniższe pytania? Formularz jest całkowicie anonimowy, więc nie ma powodu do obaw

Z góry dziękuję,
Ala


1-Jak nazywa się pies?


2-Jaka jest jego rasa? W przypadku mieszańca, jakie są jego cechy fizyczne (np. duży/mały, kolor sierści, długość sierści itp.)?


3- Twój pies jest samcem czy samicą?

4-W jaki sposób dokonano wyboru imienia? (np. poprzez losowanie, w wyniku dyskusji w gronie rodziny itp.)





5a - Proszę podać wiek i płeć osoby, która wybrała imię (w momencie dokonania wyboru).




5b - Proszę podać wykształcenie osoby, która wybrała imię (w momencie dokonania wyboru).



6-Dlaczego wybrano to imię, a nie inne?



7a- Czy w Twojej rodzinie istnieje tradycja związana z nadawaniem imion zwierzętom?
7b- Jak nazywały się Twoje poprzednie psy (jeśli je miałeś/aś)?

8-Inne uwagi

Z góry dziękuję za cenną pomoc!

Pozdrawiam,
Ala
alka21
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 10:50
Imię psa: Lucy
Rasa psa: Labrador

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Imiona naszych psów

Postprzez pauli 26 wrz 2009, o 13:15

alka - a można wiedzieć co studiujesz, że temat o psich imionach przeszedł przez promotora?:P
poza tym - promotor widział tę ankietę? tylko na jej podstawie zamierzasz skonstruować swoje magisterskie dzieło? jak dla mnie cienko to wygląda i na miejscu promotora bym tego nawet do końca nie oglądała - za mało. ale może ja mam za duże wymagania :P
jak chcesz dowalić do tego kontekst kulturowy i językowy? zamierzasz na zagranicznych forach internetowych tę samą ankietę wrzucać? w iluś tam językach?
mnie się to "kupy" nie trzyma jeśli mogę wyrazić swoją opinię 8)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Re: Imiona naszych psów

Postprzez ValdeQ 26 wrz 2009, o 15:45

Wydaje mi się, że w ten sposób będzie Ci trudno zebrać dane. Lepiej byłoby skorzystać z jakiegoś serwisu oferującego ankietowanie (przykład: ankiety-online.pl). Jeżeli to jest kwestia budżetu, to można poprosić kolegę informatyka o napisanie takiej aplikacji (prawdopodobnie wystarczy przystosować jakieś oprogramowanie Open Source). Będzie łatwiej dla ankietowanych, a dla Ciebie to już bez porównania mniej pracy zrobić raporty z bazy danych niż jakoś (ręcznie?) gromadzić dane ze źródła bez sformalizowanego schematu danych.

Sam zestaw pytań też na mnie robi wrażenie nieco chaotycznego i wymyślonego na poczekaniu. Brak jest pytań kontrolnych. "Imię psa" ma tak szerokie pole wyboru, że naprawdę nie wiem jakie korelacje chcesz w tym badaniu uzyskać. Chyba że jakieś zupełnie niespodziewane, np. że mieszkańcy Warszawy lubią imiona na literę S, a nastolatki nie dłuższe niż 5 liter i koniecznie musi zawierać w środku "r".
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości

paw prints