Kara dla psa...

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Re: Kara dla psa...

Postprzez lezyt3 23 wrz 2015, o 10:31

Dokładnie, najczęściej wystarszy machnąć ręką, pokazać palcem że ma zejść i krzyknąć, a pies sam wyczuje że jesteśmy źli i sie nauczy
Nie wiem jaki mam wybrac dla niego prezent święta.
Avatar użytkownika
lezyt3
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 12:32

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Kara dla psa...

Postprzez maciejw 4 maja 2016, o 10:00

Karanie psa przemocą fizyczną to najgorsze z możliwych rozwiązań. To tylko wzbudza w nim agresje i brak zaufania.
Psy zdecydowanie bardziej wolą system nagród. Nagradzamy psiaka za dobre zachowanie, dostosowanie się do komendy lub wykonanie jakiejś czynności. Złe zachowanie powinno być ignorowane, zeby pies poczuł, że robienie tego nie zwraca niczyjej uwagi.
maciejw
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 kwi 2016, o 10:16
Imię psa: Tofik
Rasa psa: Sznaucer miniaturka, krzyżówka z pudlem

Re: Kara dla psa...

Postprzez Lenek 10 maja 2016, o 09:24

Mój ojciec kiedyś, gdy nasza suczka była mniejsza i się wypróżniła na środku pokoju wsadził jej pyszczek w jej własne odchody. To było trzy lata temu. Od tamtej pory już nigdy nie było podobnej sytuacji. Czy słuszna metoda? Na pewno nie była to przemoc, jednak czegoś się nauczyła.
Lenek
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 maja 2016, o 11:10
Imię psa: Mops
Rasa psa: Owczarek niemiecki

Re: Kara dla psa...

Postprzez pietruszka 11 maja 2016, o 11:05

Lenek napisał(a):Mój ojciec kiedyś, gdy nasza suczka była mniejsza i się wypróżniła na środku pokoju wsadził jej pyszczek w jej własne odchody. To było trzy lata temu. Od tamtej pory już nigdy nie było podobnej sytuacji. Czy słuszna metoda? Na pewno nie była to przemoc, jednak czegoś się nauczyła.

bardzo głupi pomysł, czy ty jak byłes mały i zesikałes sie w majtki to mama też wsadzała ci te majtki na głowe? Psa należy nauczyć, pokazac o co na ludziom chodzi, a nie fundowac mu traumę. Ze szczeniakiem nalezy wychodzic bardzo często na początku, żeby załapał ze nalezy sie załatwiac na zewnątrz, a nie w domu.
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Kara dla psa...

Postprzez Bożena 29 wrz 2016, o 11:50

Ja swoją czasem trzepnę gazetą. Nie chodzi o to, żeby bolało, tylko o to, by było dużo hałasu. Chyba działa.
Bożena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 226
Dołączył(a): 25 sie 2016, o 13:51
Imię psa: Negri
Rasa psa: Mieszaniec

Re: Kara dla psa...

Postprzez turbo 27 paź 2016, o 11:20

Ja tak samo patrzyłem się mu w oczy i mówiłam stanowczo NIE, teraz już sie nauczyła i wie że jak usłyszy nie to nie. Grzecznie odchodzi wtedy:)
Problem ze stopami? Znajdź gabinet podologiczny na Podolodzy.pl
turbo
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 wrz 2015, o 12:58
Imię psa: Turbo
Rasa psa: beagle

Re: Kara dla psa...

Postprzez Ania22 12 gru 2016, o 15:48

turbo napisał(a):Ja tak samo patrzyłem się mu w oczy i mówiłam stanowczo NIE, teraz już sie nauczyła i wie że jak usłyszy nie to nie. Grzecznie odchodzi wtedy:)

To prawda. Z tym, że jeśli się nie wychowa konsekwentnie za młodu, to potem jest to już nierealne.
Ania22
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 213
Dołączył(a): 4 paź 2016, o 10:50
Imię psa: Pimpuś
Rasa psa: maltańczyk

Re: Kara dla psa...

Postprzez Baśka 27 gru 2017, o 18:07

Jeśli jest jeszcze młody to szybko się nauczy. Ja po prostu za każdym razem kazałam zejść. Stanowczy ton i konsekwencja podziałały. Sam już nie wchodzi na łóżko, a nawet jeśli w trakcie zabawy (kiedy ja siedzę na łóżku) wskoczy to po komendzie "zejdź" szybciutko ląduje na podłodze:)
https://www.woodworld.pl/15-drewniane-muchy - niezwykle stylowy dodatek dla każdego mężczyzny.
Baśka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 lis 2017, o 12:55

Re: Kara dla psa...

Postprzez alpi 16 cze 2021, o 12:48

mi się tez wydaje że po prostu powtarzalność robi swoje, mówisz coś 100x to się nauczy.
alpi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 maja 2021, o 15:43

Poprzednia strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

paw prints
cron