Moje Boginie :) i Gupikot

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Moje Boginie :) i Gupikot

Postprzez Kasja Hillmann 21 lut 2007, o 22:41

Coz, zawsze mialam i bede miec w domu szczury, ale Gupikot to zwierzak mojego meza. Generalnie slodki ale to tylko Kot...
Naszcze szczurzyce to cztery dziewuszki z tego samego miotu. Maja prawie rok i sa bardzo sliczne...

Jako pierwsza pojdzie Freja bo jej zdjecia nie mam. A to dlatego, ze to straszna wiedzma i przy niej trzeba uwazac na palce i inne czesci ciala. A wyglada tak samo jak nastepna panienka - Pele. Obie to kapturowe agouri, z tym ze Freja jest czysta a Pele ma plamki na boku.

Obrazek
Pele

Pele to istny wulkan energii, musi byc wszedzie i wszystko zobaczyc. Jest tez najodwazniejsza i zawsze pierwsza przy drzwiczkach klatki.

Nastepna szczurzaka:

Obrazek
Kali

Nie tak straszna jak jej imienniczka. Bardzo spokojna czarna dumbo, cichutka i niesmiala. uwielbia marchew i o nia potrafi walczyc nawet z Freja.

I na koniec moja kochana Maatje:
Obrazek
Maat

To chyba najbardziej slodka z czworki, bardzo spokojna i przymilna. To agouri dumbo, a te jej slodkie duze uszka nadaja jej wyglad Sierotki Marysi, jaka w sumie rzeczy jest. To typ szczura, ktory zgubi sie nawet w prostym tunelu :)

Nasze maluchy mieszkaja w ogromnej klatce dla fretek i maja bardzo duzo miejsa do biegania, wspinania sie itd... co skwapliwie wykorzystuja, glownie w nocy. A kiedy zdarzy sie im bawic sie w dzien wtedy maja wierna publicznosc - psy wespol z Kotem siadaja przed klatka i obserwuja. Ale zadne sie nie odwazy wetknac nosa - chyba wiedza, ze szczur to niebezpieczny stwor. A szczegolnie szczurzyca...

No, nie byloby milo, gdybym pominela Gupiegokota... Tak naprawde w dowodzie Kot ma na imie Heimdahl, ale nikt go tak nie wola. Po prostu jeszcze do tego nie dorosl - ma narazie niecale piec miesiecy i jeszcze wiele mu wybaczam. Psy go uwielbiaja - to ich ukochana zabawka.

Obrazek
Gupikot
... I am the daughter of the Ancient Mother, I am the child of the Mother of the World...

Obrazek
Avatar użytkownika
Kasja Hillmann
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 lut 2007, o 12:28
Lokalizacja: Venray

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez szczotek 21 lut 2007, o 22:45

Kochane :!: Uwielbiam szczury dumbo, ale niestety nie mam.

Fajnie miec taką gromadke :) Ja na razie mam przygotowania do kupna drugiego szczurka :)
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Kasja Hillmann 21 lut 2007, o 22:58

Ja wlasciwie marze o zalozeniu hodowli szczurow rodowodowych ale zanim do tego dojdzie musze sie doszkolic z genetyki szczurow no i przygotowac miejsce... Ale to narazie plany na przyszlosc :) choc moj maz mnie w nich ostro wspiera :)
... I am the daughter of the Ancient Mother, I am the child of the Mother of the World...

Obrazek
Avatar użytkownika
Kasja Hillmann
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 lut 2007, o 12:28
Lokalizacja: Venray

Postprzez szczotek 21 lut 2007, o 23:04

Fajne plany :) Ciesze sie, że na forum wreszcie pojawił sie miłośnik ogonków :D
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Kasja Hillmann 21 lut 2007, o 23:35

Moj maz by powiedzial, ze maniak :)
... I am the daughter of the Ancient Mother, I am the child of the Mother of the World...

Obrazek
Avatar użytkownika
Kasja Hillmann
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 lut 2007, o 12:28
Lokalizacja: Venray

Postprzez szczotek 21 lut 2007, o 23:41

Kasja Hillmann napisał(a):Moj maz by powiedzial, ze maniak :)


Maniak :!: Tym lepiej :D
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Kasja Hillmann 22 lut 2007, o 20:45

Wracajac na chwilke do szczurzakow - oto klatka, w ktorej pieszczochy sobie mieszkaja. Calkiem wygodna, nie powiem, i duza - 80X80X50 cm, cjoc i tak z mezem myslimy nad przerobieniem kilkupoziomowej polki na ksiazki na klatke, juz z mysla o hodowli.


Obrazek
... I am the daughter of the Ancient Mother, I am the child of the Mother of the World...

Obrazek
Avatar użytkownika
Kasja Hillmann
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 lut 2007, o 12:28
Lokalizacja: Venray

Postprzez szczotek 22 lut 2007, o 20:51

Bardzo przestrąnna klatka :D Mają w niej dużo miejsca, ale z tego co widze to troche za mało zabawek jak dla takiej gromadki. No chyba, że często przebywają poza nią :)
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Kasja Hillmann 22 lut 2007, o 21:08

Hm, niefortunnie wyszlo to zdjecie, bo zaraz po sprzataniu, gdy wiekszosc rzeczy schla po mysiu - szczurki maja w srodku patyki, liny i hamak. Rzadko je wyjmuje poza klatke, bo sa chowane poldziko wiec nie chce ich stresowac. To nie sa kochane przytulaki, bo ciezko jest wychowac gromadke szczurow tak, bo byly przyzwyczajone do czlowieka tak jak pojedynczy szczur. Nie chcialam im mieszac w glowie wiec zyja sobie tak jak chca. A z klatki wychodza wtedy, kiedy zamkne je w osobnym pokoju, otworze klatke i zostawie - wtedy po jakims czasie wychodza i buszuja w kartonach i innych ciekawych rzeczach, ktore im rozstawiam po podlodze. Ale musza miec na to nastroj, nigdy ich do niczego nie zmuszam.
... I am the daughter of the Ancient Mother, I am the child of the Mother of the World...

Obrazek
Avatar użytkownika
Kasja Hillmann
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 lut 2007, o 12:28
Lokalizacja: Venray

Postprzez szczotek 22 lut 2007, o 21:45

Aaaaaa to w takim razie mają raj :D Tylko dziwi mnie dlaczego ich nie oswoiłaś. 4 szczury to nie jest sporo. Inni ludzi mają nawet po 12 szczurów i wszystkie są oswojone. Nic w tym trudnego :) Jeżeli oczywiście ma się chwilkę czasu. Ale nic straconego. Dorosłe ogonki tez da się przyzwyczaić do człowieka, ale wymaga to trochę więcej czasu. Jeżeli chcesz to możesz zacząć naukę prosta czynnością jaka jest wkładanie jakiś szmatek, albo ubrań, które nosiłaś przez jakiś czas. Może to być noszona w kieszeni chusta ;) Ratki będą powoli przyzwyczajać się do Twojego zapachu, po czym nadejdzie czas wąchania ręki z przysmakiem. Wydaje mi się, że cała radość z maluchów wychodzi wtedy gdy, np. wszystkie na raz będą Ci siedzieć na ramieniu :)

Gdy chcesz mieć hodowle to musisz się liczyć z tym, że szczurki będą musiały być oswojone.

Ostatnio jechałam do przyjaciółki i wzięłam moją Shaidi ze sobą. Jechałyśmy autobusem, a ona siedziała mi pod kurtką. Na każdym przystanku wystawiała głowę i zachowywała się jak radar. Mam nadzieję, że jej nikt nie widział :lol: Bo nie wiem jakie byłyby reakcje... śmiech, oburzenie, albo bardziej prawdopodobny strach. Bo większość ludzi utożsamia szczurki domowe z ich kuzynami z piwnic i strychów. Nie wiedza jak miłe potrafią być te zwierzaki i jak bardzo przywiązują się do właściciela.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice


Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints