chomik

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

chomik

Postprzez Gość 6 sie 2007, o 15:52

Czy warto kupić chomika?
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Anashar 6 sie 2007, o 16:35

A do jakich celów chcesz go kupić? :roll: Może napiszesz coś więcej?
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Re: chomik

Postprzez Marysia 6 sie 2007, o 16:55

Anonymous napisał(a):Czy warto kupić chomika?
Rozbrajajace :rotfl: .
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez bursztyn 10 sie 2007, o 15:28

pewnie że warto :D

tylko szkoda że krótko /ort! żyją :(
Avatar użytkownika
bursztyn
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 sie 2006, o 19:21
Lokalizacja: Wrocław - kiełczów

Postprzez Diana S 10 sie 2007, o 16:05

Fakt krótko żyją, ale przez ten swój krótki okres swojego życia
wiele radości wnoszą swojemu właścicielowi...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez kmysz 15 sie 2007, o 12:05

Diana S napisał(a):Fakt krótko żyją, ale przez ten swój krótki okres swojego życia
wiele radości wnoszą swojemu właścicielowi...

no chyba że są to chomiki w stylu mojego byłego chomika dżungarskiego - nie mogłam go wyjmować z klatki bo gryzł i miałam trudności z wyjęciem go gdy sprzątałam klatkę. Ciągle próbowałam go oswajać, gdy tylko znalazł się u mnie w domu, ale on nadal gryzł. Teraz mam syryjskiego i jest słodki :lol: Moja siostra miała dżungarskiego i uciekał aż gdzieś zdechł za szafką, a teraz ma syryjskiego i też jest słodki :D Więc radzę wszystkim niedoświadczonym w hodowli chomik.ów dżungarskich: nie kupujcie takich! Kupcie syryjskiego one są naprawdę super :!:
kmysz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 10:53

Postprzez Diana S 17 sie 2007, o 12:43

kmysz napisał(a):no chyba że są to chomiki w stylu mojego byłego chomika dżungarskiego - nie mogłam go wyjmować z klatki bo gryzł i miałam trudności z wyjęciem go gdy sprzątałam klatkę. Ciągle próbowałam go oswajać, gdy tylko znalazł się u mnie w domu, ale on nadal gryzł.

faktycznie zdarzają się takie które potrafią być skubanymi diabliki...

kmysz napisał(a):Teraz mam syryjskiego i jest słodki :lol: Moja siostra miała dżungarskiego i uciekał aż gdzieś zdechł za szafką, a teraz ma syryjskiego i też jest słodki :D Więc radzę wszystkim niedoświadczonym w hodowli chomik.ów dżungarskich: nie kupujcie takich! Kupcie syryjskiego one są naprawdę super :!:


Dzięki za radę :D .
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Anashar 18 sie 2007, o 17:06

Ja miałem 4 dzungarskie i wsystkie były super milusińskie :idea:
Jedynie jeden samiec wzięty juz jako dorosły z zaawansowanym nowotworem był dziki. Nie oswajałem go. Chciałem, żeby spokojnie dożył u nas końca swoich dni. Skubaniec kiedyś tak uczepił mi się palca(głęboko się wgryzł) że ściągnąć go nie mogłem :P

No i raz w życiu miałem małe dżungarki. 4 się urodziły :) 2 zostały, 1 niestety zmarł(*) a 1 poszedł do nowego domu :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez Ixi 31 sie 2007, o 05:42

Pewnie, ze warto :) U mnie bylo tak, ze cale zycie mówilam, ze nie chce chomika. Jak bylam mala ugryzl mnie chomik syryjski kolegi i do dzisiaj mam blizne na palcu. Mam dwie swinki morskie, w których jestem calkowicie zakochana :) , wiec chomik tym bardziaj nie byl moim ulubiencem. Ale jakos w maju wracajac od kolezanki znalazlam we wsypie na smieci malutkiego dzungarka. Mimo tego, ze boje sie chomików to wzielam go do domu (najpierw w kieszeni a potem w pudelku od herbaty :) ). Zostal u mnie bo nie wyobrazalam sobie, ze moglabym go oddac. Polubilam tego malutkiego gryzonia :) Ugryzl mnie co prawda dwa razy na poczatku ale nic nie bolalo :) Chomiczek jest kochany :) chociaz nadal troche sie go boje :(
Avatar użytkownika
Ixi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 13 wrz 2006, o 19:33
Lokalizacja: ze Szczecina

Postprzez Ermest 31 sie 2007, o 06:13

Oczywiście, że warto!!!
Sam teraz posiadam 3 syryskich i dżungarka!
Fakt krótko zyją :(
Ja dla początkujących polecam dżungarskie lub syryjskie (wcześniej opisana sytuacjia była wyjątkiem, z reguły są to bardzo ladodne chomiki)
Wszystkie mam całkowicie oswojone.
Na Polskim rynku pojawiły się także roborowskiego, ale tych nie polecam bo są za małe i za szybkie!
Chyba, że chcesz ograniczyc się wyłącznie do obserwacji...
Witam wszystkich i pozdrawiam razem z moim psem
Avatar użytkownika
Ermest
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 333
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 09:57
Lokalizacja: Siedlce
Imię psa: Mały
Rasa psa: Mix

Od kiedy??

Postprzez Lexi712 29 mar 2008, o 22:44

Tydzien temu urodziły mi się trzy małe dzunglarki :D I niewiem czy je dotknąc wczoraj ostroznie zmieniając posłanie zauwazyłem ze mają troszke siersci ale nie dotknołem :( :( :( Szkoda zeby samica je zagryzła :!: :( :( :( PS:Ile trzeba czekac od urodzenia zeby je dotknąc :?:
Lexi712
 

Re: Od kiedy??

Postprzez Veroonica 30 mar 2008, o 07:12

Lexi712 napisał(a):Tydzien temu urodziły mi się trzy małe dzunglarki :D I niewiem czy je dotknąc wczoraj ostroznie zmieniając posłanie zauwazyłem ze mają troszke siersci ale nie dotknołem :( :( :( Szkoda zeby samica je zagryzła :!: :( :( :( PS:Ile trzeba czekac od urodzenia zeby je dotknąc :?:

Chyba Dżungarki :roll: :wink:
I nie wiem czy to prawda ale słyszalm że dotykać je można jak skończą 2 tygodnie... :shock: Koleżanka swoje już po 3 dniach dotykała i wszystko było OK. 8) :D
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez lexi712 1 kwi 2008, o 18:57

Dzięki za odp. 8)
lexi712
 

Postprzez charlotte 5 lip 2008, o 08:00

powiem tak:

syryjskie wcale nie są dobre dla początkujących, no chyba że się już uparłaś to kup samca.
polecałabym dżungarka. pisał już ktoś powyżej że dżungar gryzł - może kupiłaś starego chomika??
Dodam żebyście kupowali młode chomiczki.
Avatar użytkownika
charlotte
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4 lip 2008, o 16:51

Postprzez sonia&puzelek 18 lip 2008, o 09:12

Moim zdaniem warto kupic chomika. :) :) Potrafią sie przywiązać do swojego włąściciela :D :D .

P.S. Szkoda, że tak krótko żyją :(
Avatar użytkownika
sonia&puzelek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 31
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 14:33

Następna strona

Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints