Do posiadaczy rybek

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ShihTzu_Suzi 9 sty 2007, o 18:53

A ja mam pytanko jakie rybki mogą być w kuli bo ciekawi mnie ktora rybka nei potrzebuje grzalki filtra itp... ??
Avatar użytkownika
ShihTzu_Suzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 355
Dołączył(a): 29 gru 2006, o 12:30
Lokalizacja: Łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 10 sty 2007, o 10:36

łohhh... no wiesz... kula to w ogóle nie za dobry pomysł...
Gość
 

Postprzez m.m 11 sty 2007, o 12:25

ShihTzu_Suzi napisał(a):A ja mam pytanko jakie rybki mogą być w kuli bo ciekawi mnie ktora rybka nei potrzebuje grzalki filtra itp... ??


Nie ma takiej ryby.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gość 11 sty 2007, o 14:26

Właśnie - każda ryba powinna mieć grzałkę, gdyż ryby mają różne wymagania i woda często jest za zimna. ryby muszą mieć filtr, bo inaczej azotyny i azotany zawarte w kale będą powodować zatruwanie wody i powstawanie glonów.
Gość
 

Postprzez ShihTzu_Suzi 11 sty 2007, o 17:21

Dzięki za odpowiedź.
Avatar użytkownika
ShihTzu_Suzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 355
Dołączył(a): 29 gru 2006, o 12:30
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gość 11 sty 2007, o 17:31

nie ma sprawy.
Gość
 

Postprzez czarny_motyl 11 sty 2007, o 21:20

kula np12litrow kosztuje 30zl za te pieniadze kupisz 30l akwa dla jednego bojownika ale bedziesz musiala kupic grzalke filtr i pare jeszcze rzeczy
pozatym w kuli NIE WOLNO trzymaz zywych zwierzatek chyba ze szynszyl podczas "kapieli"
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Gość 12 sty 2007, o 11:26

no tylko nigdy nie moge zrozumiec, po co sa kule :/
Gość
 

Postprzez czarny_motyl 12 sty 2007, o 14:10

a po co sa pistolety? po co krzeslo elektryczne?

teraz juz rozumiesz?
w kuli nie da sie zainstalowac filtra a kazda ryba tego potrzebuj niewazne co powie pan w zoologicznym ktory nie zna sie na rzeczy
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Gość 13 sty 2007, o 13:14

Michał napisał(a):Ryby "zimnolubne" mają większe wymagania co do tlenu - muszą go mieć więcej. Filtr musi właczany przynajmniej na cały dzień. Ja nie lubię "kul". Są małe i ryby mają mniejszą dostępność do tlenu (wielkość styku powierzchni wody z powietrzem)
Radka - rodzina ryb labiryntowatych obecnie ma inną nazwę - beloncjowate. Poza tym chyba wiesz dlaczego tak się nazywały :lol: .
Ja oczywiście wiem :wink: .[/b]


Właśnie..
Gość
 

Postprzez ShihTzu_Suzi 13 sty 2007, o 22:53

To ja sie już pogubiłam skoro nie ma ryb które nie potrzebują grzalki itp. czyli nei ma takich które by mogły żyć w kuli to co kurcze robią kule w zoologicznych ??!! :shock:
Avatar użytkownika
ShihTzu_Suzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 355
Dołączył(a): 29 gru 2006, o 12:30
Lokalizacja: Łódź

Postprzez m.m 13 sty 2007, o 23:01

Właściciele sklepów mają je u siebie żeby zarobić... Niestety.
Np. ktoś nie zdecyduje się na kupno aqua z całym sprzętem, ale na kule już sobie pozwoli. Kupi też do niej rybkę (albo co gorsza- kilka), która długo w niej nie pożyje, przyjdzie więc po następną itd.

No chyba, że mają je z powodu totalnej niewiedzy.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez czarny_motyl 14 sty 2007, o 11:58

ShihTzu_Suzi napisał(a):To ja sie już pogubiłam skoro nie ma ryb które nie potrzebują grzalki itp. czyli nei ma takich które by mogły żyć w kuli to co kurcze robią kule w zoologicznych ??!! :shock:


sorki ale sa rybki ktore nie potrzebuja grzalki ale kazda absolutnie kazda rybka potrzebuje filtra gdyz on przetwaRZa zwiazki wydzielane z rybich kupek na mniej grozne dla nich
poza tym bledne jest tez myslenie i postepowanie zwiazane z wymienianiem calej wody w akwa/kuli czy tez nalanie wody do takiego zbiornika i od razu zarybianie to nie powinno miec miejsa gdyz musi sie wytworzyc rownowaga biologiczna rybki to nei takie hop siup jesli chce sie je hodowac wlaciwie
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ShihTzu_Suzi 14 sty 2007, o 15:10

grzałki itp. znaczyło także o filtrze, chodziło mi o to że nie ma ryby która nie potrzebuje grzałki filtra i innych "gadżetów" do akwarium
Avatar użytkownika
ShihTzu_Suzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 355
Dołączył(a): 29 gru 2006, o 12:30
Lokalizacja: Łódź

Postprzez czarny_motyl 14 sty 2007, o 18:01

ShihTzu_Suzi napisał(a):grzałki itp. znaczyło także o filtrze, chodziło mi o to że nie ma ryby która nie potrzebuje grzałki filtra i innych "gadżetów" do akwarium


sercem akwarium jest filtr jesli w domu jest cieplo i np temeratura w akwa wynosi 20stopni mozna wpusic do akwa kardynalki jezeli akwa jest odpowiednio duze i przygotowane a im mierzy sie wyrzej tym tego sprzetu jest wiecej
po prostu sa pewne mity ktore moze do smierci rybek bezposrednio nie doprowadza ale w łagrach/lagrach tez ludzie zyli po kilka/kilkanascie lat
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints