bojownik

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez czarny_motyl 16 lip 2008, o 17:00

dariak15 napisał(a):ja mam bojownika i jest w akwarium :? długość 32 cm a szerokość 15cm

to lepsze niż kula
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez daga 3 sty 2009, o 19:35

Żadnych rybek nie trzyma się w kuli, kula zniekształca obraz przez co ryba może oślepnąć, w kulach ryby głupieją od pływania w kółko, jest też problem z dojrzewaniem, zamontowaniem sprzętu. Także jednym słowek kula nadaje się tylko na cukierki, a nie na dom dla żywego stworzenia i każdy doświadczony akwarysta o tym bardzo dobrze wie.
daga
 

Postprzez Chita 2 lut 2009, o 19:39

bojownik to ryba labiryntowa. ryba labiryntowa to taka ktora potrzebuje totalnie zarosnietego roslinami duzego akwarium. sama mam bojowniczke. mialam dwa bojowniki. moglabym je rozmnazac ale serce mi sie kraja jak mysle jakby skonczyly mlode gdybym je oddala(trzymac tyle ryb to lekka przesada).

bojownik jest naprawde super rybka do nawet ogolnego akwa. moje bojowniki zawsze byly z innymi rybciami i switnie sie czuly. bojowniki moga byc nawet z mniejszymi rybciami. moja bojowniczka ma 8,5cm i zyje z kiryskami(parka i narybek od 1cm do 3,5 cm)

plywajacy bojownik w ogomnym zbirniku pelnym zieleni to przepiekny widok

z tego co widze na tym zdjatku to (niestety powiem prawde) twoja rybcia jest juz zdeformowana(jak wiekrzosc kupowanych ze szklanek bojownikow sklepowych). zdeformowanie to polega na krzywym kregosłupie i zaostrzonym do gory pyszczku takiej rybci. jest to spowodowane tym iz bojownik oddycha powietrzem atmoswerycznym(bierze lyk powietrza i plywa po zbiorniku tak dlugo na ile mu wystarczy tlenu) a zamkniety w szklance zmuszony jest do bycia ciagle w tej pozycji!!! i prowadzi do deformacji. jestem 10000000% przeciwna trzymaniu(DRĘCZENIU)rybek w małych zbiornikach!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez m.m 2 lut 2009, o 21:17

Chita napisał(a): ryba labiryntowa to taka ktora potrzebuje totalnie zarosnietego roslinami duzego akwarium.


Ryba labiryntowa to taka, która ma specyficzny narząd oddechowy- labirynt, dzięki któremu może oddychać powietrzem nabranym znad powierzchni wody. Akwarium zarośnięte roślinami to zupełnie inna sprawa.
zdeformowanie to polega na krzywym kregosłupie i zaostrzonym do gory pyszczku takiej rybci. jest to spowodowane tym iz bojownik oddycha powietrzem atmoswerycznym(bierze lyk powietrza i plywa po zbiorniku tak dlugo na ile mu wystarczy tlenu) a zamkniety w szklance zmuszony jest do bycia ciagle w tej pozycji!!! i prowadzi do deformacji.


Ten pyszczek skierowany do góry to normalna, prawidłowa cecha bojowników, właśnie dlatego, że są rybami labiryntowymi (tak samo mają np gurami, prętnik, wielkopłetw).
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Chita 10 lut 2009, o 16:46

sorka ale moja bojowniczka ma idealnie prosty kregoslup tak jak kazda norm ryba. kazda rybcia ma z natury prosty kregoslup bo dzieki temu najlepiej sie plywa.

ryby labiryntowe to fakt ryby ktore oddychaja powietrzem atmoswerycznym ale teraz zadam pytanie dlaczego? te wszystkie bojowniki i guraminy(tez rybcia labiryntowa) zyja sobie np na polach ryzowych gdzie woda niejest zbyt obfita w tlen i dlatego tak sie przystosowaly.

bojownik nabiera tlenu i plywa sobie troche jak np gupik(ale trroszke wolniej) a potem znowu wystawia ryjek na powierzchnie i tak w kolko
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez m.m 10 lut 2009, o 19:52

Chita napisał(a):sorka ale moja bojowniczka ma idealnie prosty kregoslup tak jak kazda norm ryba. kazda rybcia ma z natury prosty kregoslup bo dzieki temu najlepiej sie plywa.


Ale ja nie pisałam o kręgosłupie, tylko o samym "pyszczku". Jedne ryby mają go właśnie jak bojowniki, inne np. skierowany odwrotnie jak kirysek albo zbrojnik i kręgosłup nie ma nic do tego.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Chita 10 lut 2009, o 20:17

pyszczek to nie kregoslup ale sie z toba zgadzam
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Poprzednia strona

Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints