Typowy baset :D

Zdarzenia, historie i anegdoty, takie że pies by się uśmiał :)

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Jula&kora 14 lip 2007, o 22:03

Mam posokowca bawarskiego i kiedyś idę na spacer z Korą, a jadą na rowerach tacy ludzie i słyszę ,, Oatrz to jest też jamnik jak ( już nei pamietam kto) go ma'' Myślałam, że padne :rotfl:
Jula&kora
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Juli88 24 lip 2007, o 14:36

Ja pojechalam z moim bernenczykim do weterynarza w celu zaszczepienia go przeciwko wscieklizne a weterynarz mi wpisal w ksiazeczke zdrowia ze to kundel. To bylo straszne!!! Zorientowalam sie dopiero w domu.......... Mojego ratlerka troche kundlowatego :( (z biala mordka) nazywaja dobermanem ;)
Juli88
 

Postprzez Marysia 2 sie 2007, o 02:39

Ostatnio wracalam z pracy z moim kolega irladczykiem.A ze w autobusie czytalam akurat "Moj pies"w ktorym zamieszczony jest artykul o filmie "Firehous Dog" z ciekawosci pokazalam mu zamieszczone w nim zdjecie psa (chcialam zobaczyc czy wie,ze to terier irlandzki) i musze przyznac ,ze bylam w szoku :shock: ,wiedzial :lol: .Tak sobie odrazu pomyslalam ,czy gdybym komus w Polsce(kto nie zna sie na psach)pokazala np.zdjecie Polskiego gonczego ,czy by wiedzial jaka to rasa?Jesli mialabym zakladac to nie.Ludzie kompletnie sie nie znaja.I nie dziwne,ze pozniej kupuja psa rasy o ktorej kompletnie nie maja bladego pojecia!
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez takasobieja 20 lis 2007, o 16:41

Odnowimy troche temacik. :)
Moja Shakirę mylą z labradorem. TO jeszcze jestem w stanie zrozumiec. Ale zeby z rottweilerem? :?
Albo collie.
Ale oki, wybaczam. Są ludzie ktorzy kompletnie sie tym nie interesują. I nie znają
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Diana S 20 lis 2007, o 16:53

Na moją Daisy to mówią, że to kundel :shock: :lol: .

Albo jeszcze słysze : takiej rasy to chyba nie ma co to za pies? :shock:
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

odpowiedź

Postprzez mufi_123 22 lis 2007, o 19:16

Jeżeli chodzi o pomyłki to jedna pani chciała koniecznie , żeby mój pies ( r. meski ) nosił czerwona kokardke ;]
Mufciuś Mufciuś Mufciuś
Avatar użytkownika
mufi_123
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lis 2007, o 14:25
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Amstaff88 18 mar 2008, o 20:21

hHEHEHE no to jej zaimponowal :d
Peace
\,,,/MsKo\,,,/
Amstaff88
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 226
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 20:15
Lokalizacja: Dom
Imię psa: Yogi
Rasa psa: Pluszowy

Postprzez Gość 20 mar 2008, o 09:41

Ja ostatnio usłyszałam że mój pies (DN) to ..... tak cane corso /mastif neapolitański i najlepsze - doberman ! ooo tak ...
Gość
 

Postprzez Ewka 20 mar 2008, o 11:31

Ogółem rzecz biorąc, to ludzie znają tylko parę ras... są to np. owczarki szkockie długowłose (często obwoływane jako "lassie"), owczarki niemieckie, labradory, goldeny, rottweilery, dobermany, beagle, jamnik, york, bernardyn, dalmatyńczyk, ewentualnie westie, mastiff, sznaucer. I nazywają psy na podstawie oceny, do którego jest najbardziej podobny. Tak jak posokowiec jest, na upartego, najbardziej podobny do jamnika, więc mówią jamnik. Tak samo jak ktoś ma tervuerena, to wołają owczarek niemiecki. Na te rasy, których nie potrafią zidentyfikować, wołają kundel. Podobne rasy, których nazwy znają, np. golden i labrador, często mylą. Tak samo np. bernardyn z berneńczykiem. Dla nas nie sposób pomylić sheltie z owczarkiem szkockim, ale z punktu widzenia ludzi to te psy są identyczne, tylko najczęściej sheltie jest "szczeniakiem lassie". Także, jak widać, filmy działają swoje... ;)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez lilith_kaska 20 mar 2008, o 12:04

A mnie ostatnio pan na ulicy stwierdzil ze Dodza to labrador.... Obrazek ale ubaw :)
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez Pani X 20 mar 2008, o 13:42

Ostatnio byłam świadkiem pewnej rozmowy w sklepie zoologicznym gdzie mieścił się też psi fryzjer. w pokoju gdzie był fryzjer zamknięty był pies szefowej, ale przyszedł klient i musiała go przywiązać do krzesła. I mój tata, który wszedł ze mną, gdy kupowałam karmę dla Perełki pyta:
-Co to za rasa?
Sprzedawczyni, która chyba nie zrozumiała: - Jaskuła
-Nie słyszałem o takiej.
Patrzy na niego zdziwiona: - cóż lubię oryginalne imiona.
A ja: -Ale pytamy o rasę ( ja wiedziałam jaka to ale chciałam po prostu wyjaśnić sytuację)
- Och, shikoku....
- A groźny?- spytał znów
-Ludzi nie lubi- mruknęła sprzedawczyni
No cóż, mój tata lubi psy, ale twierdzi, że nie musi być chodząca encyklopedią na ich temat.... :D
Pani X
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 16:22

Postprzez Trufel 23 mar 2008, o 08:57

Ja mieszkam we Francji w miescie Bordeaux (stad pochodzi bordog) i jak szedlem ze swoim amstaffem to jakas mala dziewczynka nazwala go pudelkiem O.o amstaff i pudel o ja nie moge :P a jeszcze kiedys w parku idzie zakochana para i maz mowi do zony "a moze sprawimy sobie takiego wilczura" oczywiscie po francusku :)
Trufel
 

Postprzez Kroket 23 mar 2008, o 09:01

Lucjusz napisał(a):Ehh :roll: Mój piesior(Foxterrier Szorstkowłosy) został kilkakrotnie zidentyfikowany jako Shih-Tzu albo Amstaff . :roll: Nie będę komentować wiedzy kynologicznej Polaków... :roll:


Lol foxio jako amstaff :D przeciez mozna zobaczyc po siersci i umaszczeniu ze to nie amstaff o ja ale mamy wybitnych kynologow :D
Kroket
 

Postprzez Olusiaaa 24 mar 2008, o 21:23

Wcześniej jak miałam Nowofundlanda i poszłam z nim na spacer do sklepu, idą dwie dziewczyny. Jedna mówi - ''Jaki piękny Nowofundland! Mogę pogłaskać?'', a druga - ''Jaki Nowofundland? Ja tu widze czarnego Labradora!''. No to jak ta druga zobaczy Dalmatyńczyka to ciekawe co powie :roll: . - to byłą pierwsza sytuacja.
Druga sytuacja.
Idzie facet (ok. 60 - na moje oko :roll: ) i mówi do mnie - ''Pięknego masz pieska! To Mastiff tybetański?'' - to mnie oburzyło :roll:

Wiele znam przypadków, w których ludzie mylą rasy. I to wcale nie ich wina, że się mylą :wink: . Ja raz pomyliłam Owczarka szkocliego colli z Owczarkiem szetlandzkim :roll: .
Spójrz w oczy zwierząt, które służą jako maszynki do rozmnażania i zadaj sobie pytanie:
„Czy warto wspierać finansowo takie miejsca, pomnażać i nakręcać tą spiralę okrucieństwa?”
Avatar użytkownika
Olusiaaa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 17:40

Postprzez Ewka 25 mar 2008, o 11:42

Olusiaaa napisał(a):Wcześniej jak miałam Nowofundlanda i poszłam z nim na spacer do sklepu, idą dwie dziewczyny. Jedna mówi - ''Jaki piękny Nowofundland! Mogę pogłaskać?'', a druga - ''Jaki Nowofundland? Ja tu widze czarnego Labradora!''. No to jak ta druga zobaczy Dalmatyńczyka to ciekawe co powie :roll: . - to byłą pierwsza sytuacja.
Druga sytuacja.
Idzie facet (ok. 60 - na moje oko :roll: ) i mówi do mnie - ''Pięknego masz pieska! To Mastiff tybetański?'' - to mnie oburzyło :roll:

Wiele znam przypadków, w których ludzie mylą rasy. I to wcale nie ich wina, że się mylą :wink: . Ja raz pomyliłam Owczarka szkocliego colli z Owczarkiem szetlandzkim :roll: .


Olusiaa szetlanda nietrudno pomylić ze szkotem :P Wygląda jak szczeniak collaka :P
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Humor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints