Mały piesek dla małej dziewczynki

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez lemisz 22 lip 2008, o 22:10

Nie ma reguły, są tylko ogólnie przyjęte zasady.

Owczarki niemieckie - powinny być dobre dla dzieci. I podobno "Aria" była. Podobno - bo niestety za bardzo jej nie pamiętam, za mały byłem. Ale z tego co mówią rodzice - była super w stosunku do dzieci - wszystkich.

Mój obecny pies - "Fuks" - podejrzewam, że bardzo by go dziecko mogło zdenerwować. Ale pewności nie mam. W każdym razie obce dzieci najchętniej by rozerwał. W ogóle wszystkich obcych (oczywiście względem domowników jest potulny i posłuszny).

Podsumowując - staram się przekazać, że oprócz "reguł" należy brać pod uwagę jeszcze indywidualny charakter psiaka - a tego nie da się przewidzieć. Dlatego długo zastanawiałbym się nad kupnem psa w takiej sytuacji. Z resztą, półtora roku, to chyba za wcześnie by uczyć dziecko odpowiedzialności.

Pozdrawiam
lemisz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lip 2008, o 21:15
Lokalizacja: Słupca / Wlkp

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ewka 23 lip 2008, o 10:04

dariak15 napisał(a):
takasobieja napisał(a):Oj Diano :):) pewnie Mama myslala o tym, zeby się piesek z mała wychowywal, a mała moze lubi psy :) dobrze ze wychowują ją tak, a nie inaczej. Bo teraz wiele dzieci na widok psa krzyczy ze strachu :?

Maltańczyk i Hawańczyk sa trudne w wychowaniu. Lubią dominowac, i ktoś kto nie miał psa wczesniej moze sobie z nimi nie poradzić.
Proponuje jednak Shih Tzu

maltańczyk lubi dominować :shock: http://www.psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=1
bardzo dużo czytałam o tych pieskach i są to miłe,spokojne pieski niedługo będę posiadaczką tej rasy :)


Nie sugeruj się tą bazą danych bo większość to bujdy... :roll: Maltańczyki nie należą do psów cierpliwych i to nie są psydla dzieci. Nie są agresywne, ale nie lubią zaczepek itd. Miłe, spokojne - to prawda. Ale to nie jest wszystko co trzeba wiedzieć o tych psach.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez dariak15 23 lip 2008, o 13:24

wiem o nich już całkiem sporo a ta tabela to tylko przykład znam całkiem dużo maltańczyków i żaden nie jest dominujący :?
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez lemisz 23 lip 2008, o 21:50

Ja bym tak czy siak nie ufał zbytnio psiakowi - dziecko zawsze może niechcący mu krzywdę zrobić. Tak jak napisał jakiś przedmówca, lepiej żeby ścisnęło "resztki" (nie wiem jak to się nazywa, mam pełnoogoniastego owczarka niemieckiego :P) ogona, dog nawet nie poczuje. Natomiast mały pies może zareagować, bo będzie go to boleć.
lemisz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lip 2008, o 21:15
Lokalizacja: Słupca / Wlkp

...

Postprzez szmytka0 20 sie 2008, o 16:16

He he wcale nie wiecie dużo o malatńczykach ja mam 2 sunie i pieska piesek ma 4 lata a suczka rok.Moja ciocia ma malatńczyka Suzi od 5 lat to ona zaraziła mnie do tej rasy tydzien temu moja przyjaciółka wraz z rodzicami też kupiła sobie psiaka tej rasy.Skoti jest taki jak Suzi Roki Roxi czyli wszedzię kręci się zaczepia gryzie ta rasa NAPEWNO NIE NADAJE SIE DO MAłYCH DZIECI !!!I niech piszą sobie w książkach ale ja wiem lepiej
szmytka0
 

..

Postprzez szmytka0 20 sie 2008, o 16:17

Sorka za błędy ale pisałam szybko i do tego ta moja klawiatura tak się ścina i rąbie że normalnie heh pzdr
szmytka0
 

Postprzez Gość 21 sie 2008, o 13:21

Sama planuję kupić psa i z tego co czytałam to dla dzieci dobre są labrador lub goldeny. Nie mam doświadczenia z tymi psami, ale nie słyszałam żeby ktoś źle o nich mówił.
Gość
 

Postprzez Sissy 3 wrz 2008, o 13:43

Ja polecam goldena retrivera... Doskonały,domowy iłagodny pies... Tylko tyle,że duży....
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Mały piesek dla małej dziewczynki

Postprzez Mama 11 kwi 2010, o 06:07

Witam serdeczie po tak dłuim czasie od założenie tego postu..:) Otóz dzięki Waszym radom kupiliśmy tydzień temu sunie rasy Shih Tzu - bardzo trafiony wybór :) Piesek jest przekochany, okazuje bardzo dużo uczucia, jest bardzo wesoły towarzyskia przy tym ma taki w sobie spokój. Córunia nie widzi świata poza nim, oboje się uwielbiają :)
Pozdrawiam serdecznie
Mama
Mama
Mama
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 kwi 2008, o 09:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mały piesek dla małej dziewczynki

Postprzez sonica 17 kwi 2010, o 11:17

Był kiedyś dobry artykuł na temat kupowani dzieciom psa, żeby był odpowiedzialny. Najczęściej takie psy lądują w schroniskach. U nas w domu zawsze było przynajmniej dwa psy, ale nikt nigdy z naszej rodziny nie kupił by psa żeby dziecko było odpowiedzialniejsze, to bzdura.
Małe psy nie nadają się dla malutkich dzieci, nie lubią być naciągane itp.
Mamy małe psy, i własnie one najbardziej nie lubią dzieci, ale jak mieliśmy jeszcze doga niemieckiego, dziecko mogło wszystko, a pies nawet nie warknął. Najlepsze do opieki nad dziecimi sa molosy, dziecko nic psu nie zrobi, a małemu psiakowi tak. Do dogoterapii używa się najczęścije dużych psów, jak labrador itp.
Ja zawsze przepadałam za dużymi psami, choć mój ukochany sunia jest wielkości corgi.
Jeżeli dzieci powinny dostawać zwierzaka to po skończeniu 7 roku życia, moja kuzynka, chodzi do drugiej klasy podstawówki, ma króliki, głównie swojego łatka, który Ją kocha bezgranicznie.
Ja swojego psa, dostałam, można tak to nazwać bo Sunia się przybłąkała w 1-2 klasy podstawówki, czyli kupę czasu temu, teraz chodze do 1 klasy gimnazjum.
Co do owczarków, nie lubią płaczu małych dzieci, chyba że będą przyzwyczajane od małego, ale my mieliśmy bajbusa, owczarka po policjnej suce, zawsze mną się opiekował.
Ale takie psy jak kaukaz, jużak, środkowoazjatycki, lepiej nie kupować dla dzieci.
Mój bloog o gryzoniach
http://info-grozonie.bloog.pl/
Avatar użytkownika
sonica
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 109
Dołączył(a): 25 sty 2009, o 11:17
Imię psa: beza,czoki,sunia,misiek i ciapek
Rasa psa: kundelki i mix podhalana z owczarkiem niemieckim

Re: Mały piesek dla małej dziewczynki

Postprzez ValdeQ 22 kwi 2010, o 11:08

Mama, cieszymy się, że jesteś zadowolona z pieska. Zaglądaj do nas i załóż mu galerię.

Sonica, słyszałaś może o musztardzie po obiedzie?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Mały piesek dla małej dziewczynki

Postprzez joasiatoja 8 cze 2010, o 15:55

Trudno doradzic rase nie znajac przyszlego wlasciciela :))
Radze wykonac testy ktore sugeruja wybor rasy psa,
wszystkie z nich uwzgledniaja wybor psa odpowiedniego do domu z dziećmi.
Znajdziesz je na stronach:

http://www.pies.pl/wybor_rasy.html

http://www.podajlape.pl/dogselector.php

http://www.pedigree.pl/?d=143

Czekamy na wyniki :-D
Avatar użytkownika
joasiatoja
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 cze 2010, o 14:43

Re: Mały piesek dla małej dziewczynki

Postprzez joasiatoja 9 cze 2010, o 00:29

Oj przepraszam ale nie doczytalam do konca :oops: ze piesek juz zakupiony...
Zycze wiele radosci z posiadanej psinki :D
Avatar użytkownika
joasiatoja
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 cze 2010, o 14:43

Re: Mały piesek dla małej dziewczynki

Postprzez kryha76 31 mar 2011, o 19:49

Shih Tzu zdecydowanie!!!
kryha76
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 10:36
Imię psa: Saba
Rasa psa: Mieszaniec

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints
cron