Pies do domu na wsi? [wydzielone z Hodowli]

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pies do domu na wsi? [wydzielone z Hodowli]

Postprzez Gość 28 cze 2008, o 01:04

wlasnie przeprowadzam sie do domu na wsi (a konkretnie na srodku pola) chcialabym kupic psa obronnego ale nie bardzo wiem jakiej rasy. do tej pory nigdy nie mialam wiekrzego psa i aktualnie jestem posiadaczka chinskiego grzywacza. Jaka rasa bylaby dla mnie najleprza?[/list]
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 28 cze 2008, o 17:31

Dobra Agencja Ochrony Osób i Mienia. Skuteczna w przeciwieństwie do psa, niekłopotliwa, nie chorująca i bezpieczna dla otoczenia. Uśredniając wydatki na psa wychodzi zapewne podobnie co utrzymanie większego pieska.
Gość
 

Postprzez leonberg 29 cze 2008, o 13:43

Anonymous napisał(a):wlasnie przeprowadzam sie do domu na wsi (a konkretnie na srodku pola) chcialabym kupic psa obronnego ale nie bardzo wiem jakiej rasy. do tej pory nigdy nie mialam wiekrzego psa i aktualnie jestem posiadaczka chinskiego grzywacza. Jaka rasa bylaby dla mnie najleprza?[/list]

pytanie w niewłasciwym miejscu :D
napisz czego oczekujesz od psiaka. czy ma to byc pies struzujacy, obronny czy wystrczy psiak towarzyski lecz o wygladzie sugerujacym by na wszelki wypadek nie wchodzic na posesje.
pomysł z agencja ochrony nie jest zły.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez dogus_x 29 cze 2008, o 17:07

Tak napisz coś więcej o charakterze psa i jeżeli nigdy wcześniej większego psiaka nie miałeś to jesteś pewien, że poradzisz sobie z obronnym?
"El Nino"...Hmm...
Pozdrawiam;)
www.9torres9.blog.onet.pl - mój blog:)
Obrazek
Avatar użytkownika
dogus_x
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 293
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 12:43

Postprzez Gość 30 cze 2008, o 21:43

co do agencji to zainwestowalam w czujki tyle ze juz kilka raz wlaczal sie alarm (naszczescie na na skutek wlamania ale wad systemu ktore powstaly w trakcie budowy) i pracownicy agencji ochroniarskiej nie byli w stanie przyjechac szybciej niz 25-45 minut(w zaleznosci czy bylo sucho i droga byla twarda i w miare rowna czy padlalo i droga zamieniala sie w bagno) po wlaczeniu alarmu a to raczej trudno nazwac dobrym tempem:/ . Co do tego czy sobie poradze to malego peska sama ulozylam i nauczylam komend a z duzym pojde poprostu do szkolki. co do charakteru pieaka musi byc przyjazny dla zwiezat poniewaz jak juz wspomnialam mam pasa (i o czym nie wspomnialam 2 konie) i nie moze ganiac i szczekac bez powodu czy atakowac zwierzat gospodarskich mieszkajacych w poblizu. musi za to potrafic mnie obronic czy zaatakowac intruza w razie potrzeby. :wink:
Gość
 

Postprzez mojaulijanka 1 lip 2008, o 07:19

A ja miałam wrażenie, że Gość napisał o ochroniarzach (2.post) z ironią :?
mojaulijanka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 18:25

Postprzez leonberg 1 lip 2008, o 12:56

Anonymous napisał(a):co do agencji to zainwestowalam w czujki tyle ze juz kilka raz wlaczal sie alarm (naszczescie na na skutek wlamania ale wad systemu ktore powstaly w trakcie budowy) i pracownicy agencji ochroniarskiej nie byli w stanie przyjechac szybciej niz 25-45 minut(w zaleznosci czy bylo sucho i droga byla twarda i w miare rowna czy padlalo i droga zamieniala sie w bagno) po wlaczeniu alarmu a to raczej trudno nazwac dobrym tempem:/ . Co do tego czy sobie poradze to malego peska sama ulozylam i nauczylam komend a z duzym pojde poprostu do szkolki. co do charakteru pieaka musi byc przyjazny dla zwiezat poniewaz jak juz wspomnialam mam pasa (i o czym nie wspomnialam 2 konie) i nie moze ganiac i szczekac bez powodu czy atakowac zwierzat gospodarskich mieszkajacych w poblizu. musi za to potrafic mnie obronic czy zaatakowac intruza w razie potrzeby. :wink:

czyli agencja ochroniarska to kicha a miał byc to docinek :D jak widac nie mozesz na nich liczyc, placenie im jest bezcelowe.
wracajac do psa - zapraszam na moja strone: www.leonberger.go.pl moze zainteresuje cie ta rasa? mam znajomych ktorych
psiaki biegaja wokół domu i nocne wizyty nie zaproszonych gosci skonczyły sie. w ich przypadku wystarczył wyglad psa :D dodatkowo leonberger spełni reszte twoich wymagan: inne zwierzeta w domu beda jego "naturalnym stadem" ktore w pełni zakceptuje, nie szczeka bez potrzeby i nie bedzie uciekał na wies :) sa to psy potrafiace rozpoznac prawdziwe zagrozenie i potrafiace stanac w obronie własciela. musisz pamietac kupujac psiaka, by nauczyc go by nie ruszył nic do jedzenia bez twojej komendy. czesto psy pilnujace domow sa trute wiec wyuczenie tego odruchu moze uratowac mu zycie. ma to tez i zła strone, taki pies gdy ciebie zabraknie ( wyjazd, urlop ) bedzie przymierał głodem. nie ma rozwiazan idealnych :(
dodatkowo leonberger jest psiakiem typowo rodzinnym i towarzystkim. nie bedziesz musiala sie bac o gosci i ich dzieci. wg mnie bedzie to rasa idealna dla ciebie. jesli bedziesz miec jakies pytania - zapraszam. chetnie odpowiem.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 1 lip 2008, o 18:53

Czy ten piesek moze zostawac dluzej sam w domu (w towarzystwie drugiego pieska) i czy w razie potrzeby wyjazdu nie byloby problemow z oddaniem go na jakis okres pod opieke innej osoby? Ile kosztuje taki szczeniak? gdzie sa hodowle? i ile wynosi utrzymanie takiego pieska miesiecznie? jak czesto wymaga spacerow i jak dlugich ? i czy czesto trzeba go czesac?

A co do agencji to maja dobra renome dojezdzaja w 5 min do wiekrzosci domow ja piprostu mam taka droge piekna ze klekajcie narody (a ze nie maja terenowego auta to trudno im ja przejechac szczegulnie po deszczu) i puki co trzymam ta firme chocby dlatego ze pilnuja juz mojego jedenego lokalu.
Gość
 

Postprzez Gość 1 lip 2008, o 19:53

Anonymous napisał(a):Czy ten piesek moze zostawac dluzej sam w domu (w towarzystwie drugiego pieska) i czy w razie potrzeby wyjazdu nie byloby problemow z oddaniem go na jakis okres pod opieke innej osoby? Ile kosztuje taki szczeniak? gdzie sa hodowle? i ile wynosi utrzymanie takiego pieska miesiecznie? jak czesto wymaga spacerow i jak dlugich ? i czy czesto trzeba go czesac?

A co do agencji to maja dobra renome dojezdzaja w 5 min do wiekrzosci domow ja piprostu mam taka droge piekna ze klekajcie narody (a ze nie maja terenowego auta to trudno im ja przejechac szczegulnie po deszczu) i puki co trzymam ta firme chocby dlatego ze pilnuja juz mojego jedenego lokalu.

wszystkie rasy psow towarzyskich wymagaja jak najdłuższego kontaktu z człowiekiem, jest to potrzebne by prawidłowo socjalizowac psa. jesli ma ciebie bronic to musi czuc ze ty to jego stado :) sprecyzuj ile to dłużej? generalnie psa zadnej rasy nie nalezy pozostawiac samemu na dłuzej niz 6 godzin a im mniej tym lepiej. w twoim przypadku jest jeszcze drugi pies wiec nie bedzie zadnego problemu. w razie wyjazdu dlaczego nie zabrac go ze soba? sa to tak ladne psy ze wszedzie beda was zatrzymywac przechodzacy ludzie :D a na powaznie nie jestem zwolennikiem oddawania psa do hotelu czy pod opieke innej osobie. wiem ze bedzie tesknił i to bardzo. pomimo wielkosci sa to psy nie sprawiajace problemów. systematycznie wyjezdzamy z psem np na wakacje czy wystawy. zdarza sie ze zostaje w pokoju sam a my idziemy np na narty na 4-5 godzin. nie szczeka, nie ujada, nie rzuca sie na drzwi itd. nie sprawia zadnych kłopotow. spi i czeka na swoja ukochana rodzinę. te psy sa tak miłe i kochajace ze nazwalism swoja hodowle "Amore Cordi" ( Kochajace Serce ) hodowli w polsce jest coraz wiecej i mamy naprawde ładne psy. jesli napiszesz mi na pw lub na amorecordi@go2.pl gdzie mieszkasz i jak daleko mozesz pojechac po pieska oraz w jakim czasie chcesz miec szczeniorka - podam nazwy hodowli majace ladne pieski. leonbergery nie sa specjalnie drogimi psami. szczeniaczki z rodowodem ( bo tylko takie nalezy kupowac! ) sa od 1000 do 2000 zł. wszystko zalezy od rodziców szczeniorka jak i od jakosci hodowli. zwazywszy na to ze psy beda miały spora mase radze wybrac psa nie lekliwego, nie z hodowli kojcowej lecz wychowanego w domu z ludzmi. utrzymanie psiaka przez poczatkowe 2 lata jest drozsze niz mniejszych ras poniewaz leonberger potrzebuje karmy dobrej jakosci. po dorosnieciu psiaka mozna przejsc na karme tansza. przez 2 lata utrzymanie psiaka kosztuje ok 200-300 zł mc ( karma, szczepienia, kosmetyki itd ) na karmie nie mozna oszczedzac. psiak rodzi sie wazac 200-300 gram a po roku ma ok 50 kg. musi miec czym zbudowac kosci i miesnie. leosie lubia spacerowac lecz nie sa w tym bardzo wymagajace. masz ogród. 30-40 min dziennie poza ogrodem wystarczy a jesli nie bedziesz miec czasu 30 min rzucania piłeczki i aportowania wystarczy. pamietaj ze masz juz psiaka z ktorym leos bedzie szalał po ogrodzie :). nie wymagaja skomplikowanej pielegnacji. czesanie raz w tyg. wystarcza. w okresie lnienia trzeba trzoszke wiecej im poswiecic lecz zdarzaja sie psiaki o siersci prawie bezobsługowej :). nie sa to psy majace duze problemy zdrowotne. generalnie bardzo dobra rasa w takim przypadki jak twój. pies spory, budzacy respekt wygladem, nie wymagajacy szczególnej pielegnacji, mogacy przebywac cały rok na dworze i o wspaniałym charakterze. czasem zartuje ze gabaryty kaukaza a charakter goldena a obcy na wszelki wypadek nie wchodza za furtke :)) poczytaj na naszej stronie www.leonberger.go.pl obejrzyj zdjatka, poszukaj w necie opisów rasy. warto sie do tego przyłozyc by własciwie wybrac rase. nie spiesz sie z wyborem.
Gość
 

Postprzez Gość 1 lip 2008, o 19:54

Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):Czy ten piesek moze zostawac dluzej sam w domu (w towarzystwie drugiego pieska) i czy w razie potrzeby wyjazdu nie byloby problemow z oddaniem go na jakis okres pod opieke innej osoby? Ile kosztuje taki szczeniak? gdzie sa hodowle? i ile wynosi utrzymanie takiego pieska miesiecznie? jak czesto wymaga spacerow i jak dlugich ? i czy czesto trzeba go czesac?

A co do agencji to maja dobra renome dojezdzaja w 5 min do wiekrzosci domow ja piprostu mam taka droge piekna ze klekajcie narody (a ze nie maja terenowego auta to trudno im ja przejechac szczegulnie po deszczu) i puki co trzymam ta firme chocby dlatego ze pilnuja juz mojego jedenego lokalu.

wszystkie rasy psow towarzyskich wymagaja jak najdłuższego kontaktu z człowiekiem, jest to potrzebne by prawidłowo socjalizowac psa. jesli ma ciebie bronic to musi czuc ze ty to jego stado :) sprecyzuj ile to dłużej? generalnie psa zadnej rasy nie nalezy pozostawiac samemu na dłuzej niz 6 godzin a im mniej tym lepiej. w twoim przypadku jest jeszcze drugi pies wiec nie bedzie zadnego problemu. w razie wyjazdu dlaczego nie zabrac go ze soba? sa to tak ladne psy ze wszedzie beda was zatrzymywac przechodzacy ludzie :D a na powaznie nie jestem zwolennikiem oddawania psa do hotelu czy pod opieke innej osobie. wiem ze bedzie tesknił i to bardzo. pomimo wielkosci sa to psy nie sprawiajace problemów. systematycznie wyjezdzamy z psem np na wakacje czy wystawy. zdarza sie ze zostaje w pokoju sam a my idziemy np na narty na 4-5 godzin. nie szczeka, nie ujada, nie rzuca sie na drzwi itd. nie sprawia zadnych kłopotow. spi i czeka na swoja ukochana rodzinę. te psy sa tak miłe i kochajace ze nazwalism swoja hodowle "Amore Cordi" ( Kochajace Serce ) hodowli w polsce jest coraz wiecej i mamy naprawde ładne psy. jesli napiszesz mi na pw lub na amorecordi@go2.pl gdzie mieszkasz i jak daleko mozesz pojechac po pieska oraz w jakim czasie chcesz miec szczeniorka - podam nazwy hodowli majace ladne pieski. leonbergery nie sa specjalnie drogimi psami. szczeniaczki z rodowodem ( bo tylko takie nalezy kupowac! ) sa od 1000 do 2000 zł. wszystko zalezy od rodziców szczeniorka jak i od jakosci hodowli. zwazywszy na to ze psy beda miały spora mase radze wybrac psa nie lekliwego, nie z hodowli kojcowej lecz wychowanego w domu z ludzmi. utrzymanie psiaka przez poczatkowe 2 lata jest drozsze niz mniejszych ras poniewaz leonberger potrzebuje karmy dobrej jakosci. po dorosnieciu psiaka mozna przejsc na karme tansza. przez 2 lata utrzymanie psiaka kosztuje ok 200-300 zł mc ( karma, szczepienia, kosmetyki itd ) na karmie nie mozna oszczedzac. psiak rodzi sie wazac 200-300 gram a po roku ma ok 50 kg. musi miec czym zbudowac kosci i miesnie. leosie lubia spacerowac lecz nie sa w tym bardzo wymagajace. masz ogród. 30-40 min dziennie poza ogrodem wystarczy a jesli nie bedziesz miec czasu 30 min rzucania piłeczki i aportowania wystarczy. pamietaj ze masz juz psiaka z ktorym leos bedzie szalał po ogrodzie :). nie wymagaja skomplikowanej pielegnacji. czesanie raz w tyg. wystarcza. w okresie lnienia trzeba trzoszke wiecej im poswiecic lecz zdarzaja sie psiaki o siersci prawie bezobsługowej :). nie sa to psy majace duze problemy zdrowotne. generalnie bardzo dobra rasa w takim przypadki jak twój. pies spory, budzacy respekt wygladem, nie wymagajacy szczególnej pielegnacji, mogacy przebywac cały rok na dworze i o wspaniałym charakterze. czasem zartuje ze gabaryty kaukaza a charakter goldena a obcy na wszelki wypadek nie wchodza za furtke :)) poczytaj na naszej stronie www.leonberger.go.pl obejrzyj zdjatka, poszukaj w necie opisów rasy. warto sie do tego przyłozyc by własciwie wybrac rase. nie spiesz sie z wyborem.

bardzo przepraszam nie zalogowałem sie leonberg
Gość
 

Postprzez robert_28_06 1 lip 2008, o 20:49

Polecam Owczarka Podhalańskiego, są to psy pasterskie które lubią inne zwierzęta i nie szczekają na darmo tak jak Owczarki niemieckie ale są bardzo dobrymi stróżami, wyczuwają zagrożenie.
robert_28_06
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 9 cze 2008, o 16:08

Postprzez Gość 5 lip 2008, o 03:01

dziekuje ze rady, mam jeszcze czas na wybor psiaka bo zakupu dokonam pewnie dopiero na ferie lub przyszle wakacjie bo puki co jestem poza polska (z tad dziwne godziny zostawianie postow 9h roznicy robi swoje)
Gość
 

Postprzez leonberg 5 lip 2008, o 15:08

Anonymous napisał(a):dziekuje ze rady, mam jeszcze czas na wybor psiaka bo zakupu dokonam pewnie dopiero na ferie lub przyszle wakacjie bo puki co jestem poza polska (z tad dziwne godziny zostawianie postow 9h roznicy robi swoje)

jesli chcesz kupic szczeniorka na wiosne to najwyzszy czas przygladac sie i wybierac. w dobrej hodowli trzeba poczekac na psiaka. wiosna wprawdzie jest wiekszy wybór. hodowcy zapuszczaja suczki najczesciej od stycznia do marca. szczeniorki sa na wiosne :) lecz jesli wiesz czego chcesz warto zamówic psiaka z wyprzedzeniem w hodowli ktora wybierzesz.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 5 lip 2008, o 17:45

a z jak duzym wyprzedzeniem trzeba takiego psiaka zamowic?
Gość
 

Postprzez leonberg 6 lip 2008, o 13:42

Anonymous napisał(a):a z jak duzym wyprzedzeniem trzeba takiego psiaka zamowic?

to juz zalezy od konkretnej hodowli. na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
dlatego:
1. wybierz rase,
2. wybierz hodowle,
wszystko stanie sie jasne :)
mozna tez isc na zywioł. my dojrzelismy do posiadania psiaka, znalzlismy hodowle gdzie własnie były psiaki i pojechalismy, nic nie wybieralismy, nic nie wiedzielismy o hodowli, chcielismy miska do kochania a zrobilismy championa w 4 wystawy :D mowia ze głupi ma szczescie. ciebie nie namawiam do takiego pojscia na zywioł. jedno mielismy przmyslane, wiedzielismy ze idealnym psiakiem bedzie dla nas leonberger. dzisiaj mozemy powiedziec ze rase wybralismy dobrze.
dlatego radze wszystkim by czytali o rasach ( szczegolnie o charakterze, wymaganiach itd nie sugerowali sie uroda) ogladali psy na wystawach, odwiedzali hodowcow, nie spieszyli sie z zakupem. czesto ludzie kupuja bez zastanowia, psy okazuja sie nie takie jak sobie wymarzyli i kłopotu pozbywaja sie w schronie lub pod lasem. czasem zagladam do schroniska we wrocku. był okres ze czesto trafialy sie 2-4 letnie dalmatynczyki z rodowodem. magia filmu, prezent dla dziecka, zero wiedzy o rasie. :(
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

paw prints